Zeeland PZC u 'Geen cent meebetalen aan zeesluis' Nieuw rioolstelsel zorgt voor minder overlast Op laatste nippertje toch nog schaatsbaan En plotseling baadde de kerstmarkt van Bresjes in het zonlicht... ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 Maandag 19 december 2011 'Schooltijd' onderdak in fraai monument Kunstenaarsgesprek in architectonische installatie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl INFRASTRUCTUUR Fractievoorzitter van Top/Gemeentebelangen hekelt regionale bijdrage van 10 miljoen door Wout Bareman terneuzen - De gemeente Terneu- zen moet geen cent meebetalen aan de nieuwe zeesluis. Fractie voorzitter Giel van Boom van Top/Gemeentebelangen drukt dat het college van burgemeester en wethouders op het hart. Zeeuws-Vlamingen worden al ge dupeerd door de tolheffing voor de Westerscheldetunnel en zou den nog eens extra worden belast voor de bouw van een nieuwe, gro tere zeesluis die vooral Gent ten goede komt. Van Boom reageert daarmee op de bekendmaking dat de provincie, Temeuzen en ha venschap Zeeland Seaports 10 mil joen euro willen bijdragen aan de nieuwe sluis. Minister Schultz van Haegen (infrastructuur) had eerst om een bijdrage van 40 miljoen ge vraagd, maar ze gaat nu akkoord met 10 miljoen. Van Boom vindt dat nog veel te veel. „Nederland draagt maar 140 miljoen van de totale som Van 700 miljoen bij. Elders in het land ge beurt dit ook niet. Ik heb tegen ge deputeerde Kees van Beveren ge zegd dat Zeeland domweg niet moet betalen. Dan komt die sluis - gezien de betrekkingen met Vlaan deren - er heus ook wel. Wij heb ben een sluis van die enorme af metingen trouwens helemaal niet nodig. Ik weet dat de huidige sluis er slecht aan toe is, maar een nieu we sluis met dezelfde capaciteit als de huidige zou ook toereikend zijn." In een toelichting op vragen aan het college wijst Van Boom ook op de bijdrage van 1,2 miljoen, die Terneuzen heeft betaald voor de bouw van de Sluiskiltunnel. „Dat bedrag had ook uit de algeme ne middelen van het Rijk moeten worden betaald. Want het is wel weer 218 euro per inwoner." Burgemeester Jan Lonink, voor vechter van de nieuwe zeesluis, denkt te weten dat Van Boom nut en noodzaak van een nieuwe sluis wel onderkent. „Maar gaat het om een bijdrage vanuit de regio, dan ziet hij het verkeerd. Ook elders in het land gebeurt dit. Ook daar wor den convenanten afgesloten voor nieuwe infrastructuur. Ik vind dat we voor een habbekrats een gewel dige nieuwe voorziening binnen halen. Die ook nog eens de nodige extra werkgelegenheid oplevert. Al leen dat al bezorgt ons een gewel dige impuls." De aanvankelijk door de minister gevraagde bijdra ge van 40 miljoen vond ook Lo nink 'buiten proporties'. „Maar 10 miljoen is aanvaardbaar." BRESKENS - Terwijl elders in de re gio allerlei kerstmarkten werden af gelast of naar binnen werden ver plaatst vanwege het slechte weer, werd de kerstmarkt op en om het Spuiplein in Breskens gistermid dag gehouden onder een stralend zonnetje. Met hier en daar een dreigend overdrijvende wolk, dat wel. Nadat oud-pastoor Omer Giel- liet de 5000 lichtjes in de kerst boom op het plein had ontstoken, barstte een groep Bressiaanders, onder wie veel kinderen, uit in een kerstsamen zang. „Sledehonden reden af en aan met bezoekers, er was soep, glühwein en er waren oliebollen. De markt stond in het teken van Candle 8c Light. Dat kaarslicht kwam uiteindelijk aan het eind van de middag toch nog tot z'n recht; toen de zon onder was gegaan. In Sint Jansteen werd gistermorgen in de kerk kerst ge vierd met een peuter- en kleuter- dienst in het teken van de geboor te van Jezus. De tienerclub hield er 's avonds een kerstviering met zang, dans en muziek. Na afloop stond voor de bezoekers een taar tenbuffet klaar. Daarmee werd ove rigens niet gegooid. In de Blaauwe Hoeve in Hulst speelde de fanfare Weldoen door Vermaak gistermid dag kerstmuziek en in Koewacht was er een kerstsamenzang. door Wout Bareman TERNEUZEN - In opdracht van de ge meente worden de komende maanden aparte afvoerstelsels voor schoon hemelwater en vuil af valwater voor het noordwestelijk deel van Terneuzen aangelegd. De aannemer start rond de jaarwisse ling en is naar verwachting rond de zomervakantie van 2012 klaar. De aanpak van de riolering en bo venliggende infrastructuur vindt plaats in de Verlengde van Steen bergenlaan en de Van Steenbergen laan tot aan de vijverpartij aan de Churchilllaan. Ook worden delen van straten in de directe omgeving meegenomen. Er wordt in fasen gewerkt om verkeersoverlast te be perken. Naast de aanleg van het he melwaterriool wordt ook het vuil- waterriool op bepaalde plaatsen vernieuwd. Dit gaat in één moeite door, omdat dit voor een groot deel in hetzelfde tracé ligt. Door de aanpassingen neemt het risico op wateroverlast bij extreme buien af en wordt de zuivering van het waterschap ontlast. Vanavond om 19.15 uur is er een informatiebij eenkomst in het stadhuis. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst door Wout Bareman terneuzen - Er kan de komende weken tóch geschaatst worden op de Markt in Temeuzen. Weliswaar op een kleinere baan dan in het verleden, maar toch... Voorzitter André Snap van de stichting Ter neuzen on Ice en uitbater van café Du Commerce is er op het nipper tje toch nog in geslaagd een schaatsbaan te verwezenlijken. Vandaag begint het bedrijf Speciali- ce Benelux uit Puremerend met de opbouw van de kunststof schaats baan van tien bij twintig meter. Kleiner dan Temeuzen gewend was, maar Snap is blij dat er voor de elfde achtereenvolgende keer kan worden geschaatst op de Markt. Eerder vorige week werd overigens nog gemeld dat er geen geld was voor of een schaatsbaan of een skipiste. Snap: „Het is ra zendsnel gegaan. Woensdag meld den de media dat er geen schaats baan zou komen, een dag later nam Specialice per e-mail contact op. Ook met de gemeente was het snel geregeld. Er kan tot en met maandag 2 ja nuari worden geschaatst. Voortgetrokken door sledehonden naar de kerstmarkt in een zonnig Breskens. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37