voorwaarde zeeland 117 Nu speciaal voor KPN klanten 10.-/mnd korting op Mobiel Internet slaan aan mmm Celia Swart niet in Nieuwjaarsconcert 12:29 brieven agenda kpa wiakel kpa.com 0800 0105 naandag 19 december 2011 HaHNMBHBBHBaHHWHHMaaBHHB Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteurd>pzc.nl ■Opinieonderzoeken HW24 3 Graag wil ik mijn mening kwijt over wat er gebeurt bij HW24 Al 25 jaar kom ik kijken als ze thuis spelen. Je hoort dan wel eens wat, maar als echte vrijwilliger heb je clubliefde, en dan laat je je niet wegsturen. Want een club is niet van een voor zitter of een secretaris of wie dan ook, en als je een hart hebt voor de club, blijf je dat werk doen en laat je anderen niet in de steek, want dat is wat er nu gebeurt. Een club is van alle leden samen. Dus HW24'ers leg jullie geschillen bij en zorg dat wij met zijn allen ge- zellig naar het voetbal kunnen kij ken. Lezers komen soms tot verwar ring, als ze geen duidelijke achter- grond-informatie krijgen. Frits Bloemendaal schetste in de krant van zaterdag 10 december, waarom er soms van die grote verschillen voorkomen bij opinieonderzoe ken. Als je er nu maar een verantwoor ding voor kon vinden, dan was de onrust naar aanleiding daarvan wellicht geringer. Van de drie opi nieonderzoeken in Zeeland, gehou den aangaande de tweede kerncen trale kan je alleen op de website van EenVandaag een verantwoor ding vinden. Ik vermoed dat het ook het enige onderzoek was, gebaseerd op een aselecte steekproef uit de bevol king en dus de meeste statistische betrouwbaarheid bood. A.M. van den Broecke Beukenlaan 1, Middelburg Jos van Houte Hattingalaan 6 Hulst Naar aanleiding van de brief van Hans Cornelis over de .rijksweg N61: Als de N61 in Zeeuws-Vlaan- deren verwezenlijkt wordt, is dat een project dat misschien goed is voor de werkgelegenheid, maar een overbodig project en wegge gooid geld voor het verkeer. Het zou beter zijn geweest om het langzaam verkeer van de hoofd weg te halen door aan beide kan ten een ventweg te maken. De trechter bij de Braakman gaat nu echter alleen voor stremmin gen en ongelukken zorgen en bo vendien gaat de rust en ruimte ver loren door de onnodige N6i-ver- breding. Dat beetje verkeer dat hiervan ge bruikt maakt, is weg te strepen. Misschien levert het iets tijdwinst op, maar dat weegt niet op tegen het verlies aan charme van de ruimte. En dan komt er ook nog het economische verlies voor Schoondijke bij. Dat wordt een dorp zonder winkels. Het was be ter geweest om borden te plaatsen met 100 kilometer per uur en het verbodsbord 'verboden in te halen; dus zonder langzaam verkeer op de weg met rust en ruimte voor de natuur. Sjaak Oosterling Dorpstraat97, Breskens installatie van Oscar Lourens. De nauwe verbondenheid tussen het gebouw zelf en de kunstobjec ten en installaties komt in het werk van Oscar Lourens nadrukke lijk tot uiting. „Ik denk niet dat el ders optimaal tbt zijn recht komt", concludeert hij zelf. Toch werd tij dens deze kunstlunch het voorstel geopperd de mogelijkheid te be zien of zijn grote archiefstelling er gens op Schouwen-Duiveland een permanente plek zou kunnen krij- Verder heeft het publiek kunnen stemmen welke drie bands het in 2012 in Kwadendamme wil terug zien. Bovenaan eindigde Marcel Scherpenzeel, met een tribute aan Rory Gallagher. Hij zal de vrijdag avond afsluiten, bijgestaan door onder anderen bassist Gerry Mc- Avoy (die twintig jaar in de band van Gallagher heeft gespeeld) en Ted McKenna, de drummer van Gallagher van 1976 tot 1981. Tweede in de publieksverkieizing zijn The Nimmo Brothers uit Schotland geëindigd. Ook zij ko men terug. De boeking van de der de keuze van het publiek is nog niet definitief. Kempe heeft ongeveer de helft van het programma inmiddels rond. Naast Scherpenzeel en The Nimmo Brothers komen in elk ge val Khalif'Wailin' Walter, Sean Carney 8c Omar Coleman, Ryan McGarvey, Ben Prestage en The Ju ke Joints. foto Ronald den Dekker gen. De kast biedt ruimte voor ma quettes en modellen. Even werd in dit verband het gemeentehuis ge noemd. Cultuurwethouder Wim Stouten ging daar niet concreet op in. Wel benadrukte hij dat deze ge meente nog geen enkele bezuini ging op het kunstbudget heeft doorgevoerd en dat voor 2012 ook niet zal doen. Over de verdere toe komst waagde de wethouder zich niet aan uitspraken. In het artikel over de winterexposi- tie van de Zeeuwse Kunstkring in de krant van zaterdag is een zin weggevallen. Vermeld diende te worden dat Johan Klein het foto grafisch drieluik getiteld 'Portret' maakte en dat Erlend Steiner Lovi- sa een schilderij maakte van een vrouw die het gezicht verbergt ach ter haar haar. PODIUM Goes Openbare repetitie in kerstsfeer door Christelijke Oratorium Vereniging (COV) Oosterkerk (Bergweg), 20.00 uur Oud-Vossemeer Volkskerstzang. Medewerking wordt verleend door O.V.M. en koor St Cecilia. RK Kerk, 19.30 uur Terneuzen Maikel Harte. Uitverkocht Scheldetheater, 20.00 uur ALMERE - De 17-jarige Celia Swart uit Vlissingen is deelname aan het Nieuwjaarsconcert van het Neder lands Blazers Ensemble (NBE) mis gelopen. De Zeeuwse saxofoniste behoorde gisteren in Almere niet tot de vier winnaars van de finale van de compositiewedstrijd 'Op weg naar het Nieuwjaarsconcert'. Het NBE en de Vara hielden de wedstrijd voor de achtste keer, dit jaar met als thema 'Vreemde vo gels'. In totaal 150 jongeren stuur den een eigen compositie in. Daar uit zijn er 24 geselecteerd, die het in vier regiowedstrijden tegen el kaar opnamen. Per regio werden drie jonge componisten gekozen die gisteren in de finale in Almere mochten aantreden. Celia Swart was vorige week met haar compositie Stray Saturn - dat ze samen schreef met Benjamin Torbijn - een van de winnaars van de regiowedstrijd Zuid in Eindho ven. In de finale moest zij het ech ter afleggen. „Jammer maar helaas", zei ze na af loop. „Maar het was heel leuk om met het orkest te spelen. Dit was in ellc geval een mooie en leerza me ervaring. En er komen vast wel meer kansen." .i-.pf' Qk. O O o d h n r Geldig op alle Mobiel Internet abonnementen en zolang het abonnement loopt'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35