zeeland 115 echt heel bijzonder' Pauselijke onderscheiding De gehele wintercollectie Jeans Inn halen 2 betalen! dertig mille ophalen voor KWF kankerbestrijding Motorscooter weg GERARD SPIJKERHARD DE BESTE! Scooter vernield Getuigen bedreigd negeren roep om hulp na ongeval Geen startbewijs voor de Amstel Gold Race? www.deltaridefortheroses.nl Alpe d'Huzes Passanten maandag 19 december 2011 de broer en zoon van Vas, Jacob en Kevin, zitten in het team dat verder wordt gecompleteerd door Ronald van Velzen, jaap Vinjé en Jaqueline Wielemaker, vrienden en collega's van de anderen. En ieder heeft zijn eigen redenen om (weer) mee te doen. „Het is een echte vrienden- en familie club", zegt Van Kleunen, de zwa ger van Vas den Braber. Hij deed al twee keer eerder mee. „De saam horigheid die onstaat is geweldig, echt heel bijzonder." Trainingen voor de monsterin spanning zijn inmiddels al in volle gang, maar in de aanloop naar 6 en 7 juni wordt ook op andere ma nieren geprobeerd zoveel mogelijk geld in te zamelen. Zaterdag stond het team met een stand op de Gro te Markt in Goes om zelfgemaakte vogeltaarten te verkopen. En die gingen als warme broodjes. De Deurzetters willen minimaal 30.000 ophalen voor KWF en hoe wel het evenement Alpe d'huzes ook op de Bevelanden steeds meer aan populariteit wint (team Klus- du6 is eveneens zeer actief) en er dus ook vaker in dezelfde sponsor vijver moet worden gevist, denken de leden dat het haalbaar is. On danks de crisis die er ook nog eens bovenop komt. „Iedereen heeft op één of andere manier wel eens met kanker te maken gehad, dus het gaat ons allemaal aan", zegt Vas den Braber. »Er moet gewoon alles in het werk worden gesteld om kanker als dodelijke ziekte de kop in te drukken." Dat het een welvaartsziekte zou zijn, zoals vaak wordt geroepen, gaat er bij hem niet in. „Nee, in de tijd van de Egyptenaren was het er ook al." GOES - Tussen vrijdagavond 22.30 uur en zondagochtend 10.00 uur is een motorscooter, die in de tuin bij een woning aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes stond, weggenomen. Het gaat om een blauwe motorscooter van het merk Piaggio, type Hexagon voor zien van het kenteken MT-57-TY. De waarde is onbekend. verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels. Jacob den Braber, Jeroen van Wijk en Rob van Kleunen, foto Willem Mieras VUSSINGEN - Het duurde vrijdag avond enige tijd voordat een ge wonde bromfietser aan de Edison- weg in Vlissingen hulp kreeg. Een voorbijganger, afkomstig uit Polen, trof de bromfietser rond 20.45 uur aan en probeerde verschillende passanten aan te houden voor hulp. Die reageerden niet. Daarop liep de getuige naar de Paul Kru- gerstraat, waar hij uiteindelijk een voorbijganger vond die hem wilde helpen. Deze belde 112. De bromfietser, een 45-jarige man uit Vlissingen, is vermoedelijk te gen een wegversmalling gereden. Hij kwam ten val en raakte bewus teloos. Hij is naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. ifi-A Zaterdag 16 juni 2012 Schrijf NU in voor U kunt Individueel inschrijven en als club, vereniging of bedrl|venteam. b h,<', 'X*I ten behoeve van Behalve de vogeltaartenver- koop - de eerste officiële pu blieke actie van De Deurzet ters - van afgelopen zaterdag staan nog meer sponsoractiviteiten op de rol. Zo is het onder meer de be doeling om een walking diner te organiseren. Er moet nog het nodi ge geld binnenkomen, want deel nemers moeten minimaal 2500 eu ro per persoon meebrengen en daar zitten De Deurzetters nog niet aan. Een bijdrage leveren is niet alleen fysiek mogelijk, maar ook via de website http://deelnemers.alped- huzes.nl/teams/de-deurzetters. Daar staat ook meer informatie over de teamleden en is te volgen hoeveel geld er binnenkomt. Rob van Kleunen: „Het is geen wed strijd, maar wel een strijd te win nen." In totaal doen 976 teams mee Nu al is er bijna twee miljoen euro aan sponsorgeld binnen Vorig jaar werd een recordbedrag van ruim twaalf miljoen euro opge haald. Alpe d'Huzes hanteert een strikt antistrijkstok beleid. De slogan luidt 'Opgeven is geen optie'. www.opgevenisgeenoptie.nl Jan Zuidhof krijgt de pauselijke onderscheiding Ecclesia et Pontifice opge speld door pastoor Paul Verbeek. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel KWADENDAMME - Tijdens de eucha ristieviering in de H. Bonifacius- kerk in Kwadendamme is gisteren de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt aan Jan Zuidhof (57). De hoogste pauselijke onderschei ding voor leken werd hem opge speld door pastoor Paul Verbeek vanwege zijn enorme staat van dienst voor de parochie. Zo was Zuidhof in 1981 mede-ini tiator en voortrekker van de op richting van de parochievergade ring, een soort klankbordgroep waardoor de bestuursvorm demo cratischer en breder van opzet werd. In 1983 werd de parochiever gadering officieel geïnstalleerd en vanaf dat moment maakte hij daar deel van uit. Vanuit zijn belangstelling en des kundigheid werd hij belast met de portefeuille gebouwen. In 1984 trad Zuidhof toe tot het parochie bestuur en werd hij secretaris, een functie die hij tot in 2009 vervul de. Op dit moment is Zuidhof nog al tijd lid lid van de parochievergade ring. Zuidhof was tevens ruim 16 jaar voorzitter van het bestuur van de R.K. Mgr. Heijligersschool in zijn woonplaats Kwadendamme. Het fusieproces van de vier katholieke scholen in 1997 heeft hij nog mee aangestuurd. RILLAND - Een 16-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal is zater dagnacht op het station Ril- land-Bath aangehouden wegens vernieling. Een beveiligingsmede werker van de NS zag hoe hij een scooter op het station op zijn kop zette. Hierop is hij aangehouden. SCHERPENISSE - Een 23-jarige man uit de gemeente Tholen is zater dagavond aangehouden wegens be dreiging. De man had in de Dorps straat in Scherpenisse ruzie met zijn vriendin. Getuigen van dat voorval werden door de 23-jarige man bedreigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33