141 zeeland Service via digitale balie 'Die mooie liederen 3,25% Juwelier De Vos Politie houdt twee Vlissingers aan voor geweld MIDDELBURG Meer diensten op website KERSTVIERING LEGER DES HEILS Het Leger des Heils hield zaterdag in het korpsgebouw in Middelburg haar jaarlijkse kerstviering voor ouderen, alleenstaanden en zieken. „Je ziet dat de mensen genieten." Andere vieringen Hobby Computer Club komt bijeen 1 JAAR RENTEVAST RegioBank maandag 19 december 2011 Kanaalstraat 13 4388 BJ Oost-Souburg Tel. 0118-462570 vussingen - De politie heeft zater dagavond rond 20.15 uur op het Bellamypark in Vlissingen twee mannen uit die stad aangehouden. De mannen van 20 en 31 jaar oud gedroegen zich eerst vervelend in een horecagelegenheid aan het Bel lamypark. Nadat de eigenaar het tweetal had verzocht de zaak te verlaten, werd hij door de 31-jarige Vlissinger bedreigd. Deze gooide ook met een terrastafel. De mannen liepen daarna naar de Nieuwendijk. Hier sloegen ze hard op een passerende auto. Er om stond vervolgens een vechtpartij met de drie inzittende mannen van de auto. door Emile Calon middelburg - De gemeente Mid delburg gaat er de komende jaren voor zorgen dat steeds meer aan vragen via de eigen website gere geld kunnen worden. Sinds vorige week zijn dat zaken als een nieuw paspoort aanvragen, een verhui zing doorgeven, een horeca- en een parkeervergunning aanvragen en het melden van overlast of iets anders dat te maken heeft met de openbare ruimte in de gemeente. Volgend jaar wordt het ook moge lijk een aanvraag voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, een uittreksel uit het bevolkingsre gister en een bezwaarschrift onli ne te regelen. De jaren daama wordt die service nog verder uitge breid, aldus wethouder Chris Sim ons. Hij sprak de verwachting uit dat over niet al te lange tijd een dertigtal gemeentelijke diensten online is te regelen. Dan moet het bijvoorbeeld ook mogelijk zijn voor aannemers om vanuit kantoor een tijdelijke par keervergunning te printen zodat de medewerkers niet voor aanvang van een klus eerst naar het stads kantoor moeten. Vorige week heeft de gemeente de website vernieuwd en de service aan de eigen inwoners staat nu centraal. De digitale balie heeft dan ook een zeer prominente plek gekregen op het startscherm van de gemeentelijke site. Inwoners kunnen vanaf nu ook online volgen hoe het staat met hun aanvraag. Door in te loggen met het eigen DigiD is precies te zien hoe lang het nog duurt voor bijvoorbeeld de wijziging van een horecavergunning is verwerkt. Ondernemer Chris Houmes van Solo in de Sint Janstraat maakte al gebruik van die mogelijkheid. Hij toonde zich zeer tevreden. „Toen ik in het verleden mijn horecaver gunning aanvroeg moest ik wel een keer of tien naar het stadskan toor. Simons vertelde ook dat de telefo nisten tachtig procent van de aan vragen gaan afhandelen. „Het me rendeel van de bellers hoeft dan niet meer te worden doorverbon den." Wij verhuizen op 20 december. Ons nieuwe adres: Pearyweg 19, Goes. door Carla van de Merbel Het Leger des Heils Walcheren heeft het in december altijd extra druk. Het kerk genootschap deelt dan kerstpakketten uit en houdt, buiten de eigen diensten om, een aantal extra kerstvieringen. Zoals die van zaterdag in het gebouw van het Leger bij de Stromenweg in Middelburg. De zaal zit zaterdagmiddag vol. Het zijn voornamelijk ouderen die de kerstviering bijwonen. Veel mensen kennen elkaar van eerdere vieringen of omdat ze bij het Le ger des Heils zijn aangesloten. Maar er zijn er ook die voor het eerst bij deze jaarlijkse kerstvie ring zijn. Zo komt Chris Gest uit Middelburg al jaren en is het voor Wim Janse uit Grijpskerke, die naast hem zit, de eerste keer. Volgens luitenant Ria Schuitert van het Walchers korps zijn er de ze middag zo'n honderd gasten. Ze komen van heel Walcheren en hebben allerlei achtergronden. Ze is tevreden over de opkomst. Maar vooral: „Je ziet dat de mensen ge nieten." MMMHUMK Brassband Crescendo uit Oostka- pelle, die de middag muzikaal be geleidt, zet in en iedereen zingt mee met 'Komt allen tezamen'. Na een gebed laten de kinderen van kinderkoor Immanuel uit Goes de mensen glimlachen. Zo'n vijftien heilsoldaten zorgen ervoor dat al les deze middag goed verloopt. En tussendoor treden ze ook nog op als zanggroep. Eén van hen is Sjaan Floresse. Ze bezoekt vaak ouderen en vertelt dat op die ma nier en door het uitdelen van fol ders veel mensen uit de doelgroep op de hoogte zijn van deze kerst dienst. „Zo komen mensen bin nen. We zijn wel evangeliserend. Vroeger deden we dat meer op straat. Maar het Leger vergrijst, zo als alle kerken. Nu doen we het meer op andere manieren." Chris Gest (80) heeft het goed naar zijn zin vanmiddag, vooral als er gezongen wordt. Hij houdt van zingen en muziek. Zo kwam hij ook op zijn tiende in aanraking met het Leger des Heils. „Ik ging vroeger naar de gereformeerde kerk. We woonden toen in Rotter dam. Ik mopperde altijd tegen m'n vader dat ik van die dominee niks begreep. Twee straten verderop zat het Leger des Heils. Daar hadden ze trommels en muziek in de dienst. Dat vond ik prachtig. Van mijn vader mocht ik toen daar naartoe." Gest heeft zich nooit offi cieel aangesloten bij het Leger des Heils. Hij is nu lid van de Baptis tengemeente in Middelburg. Maar de liederen van het Leger hebben hem nooit losgelaten. „Ik kom nog steeds vooral voor de muziek. Die liederen pakken je zo. Vroeger had je zoveel mooie liederen. Veel daar van worden nu helaas niet meer gezongen." Wim Janse (bijna 53, ik ben een kerstkind) houdt ook van zingen, maar hij komt toch vooral voor de boodschap. En voor de mensen. „Ik ben alleenstaand en voel me ook wel eens eenzaam. En ik heb een psychische beperking. Het helpt me om hier te zijn." Janse is aangesloten bij de PKN-kerk in Grijpskerke, maar komt ook bij an dere kerken in Middelburg. „Ik evangeliseer graag. Dan doen ze bij de kerk in Grijpskerke niet." Hij kent het Leger des Heils daar door al wel langer. Toch is het de eerste keer dat hij een kerstviering van het Leger bijwoont. „Ik vind het geweldig hier. 'Komt allen teza men' zing ik het liefst. Vooral de zin 'Komt laten wij aanbidden'. Van de extra kerstvieringen die het Leger des Heils Walcheren deze maand buiten de-eigen diensten or ganiseert, zijn er nu drie geweest (Ter Reede, Vlissingen; Hooge Plaaten, Breskens en die van afgelo pen zaterdag). Het Leger heeft er nog drie te gaan. Vanochtend is er een kerstfeestvie ring voor mensen met een ver standelijke beperking in het korpsgebouw in Middelburg. Aan vang 10.00 uur. Vanavond is er een kerstviering in de Zoute Viever in Oost-Souburg. Aanvang 19.30 uur. Woensdag is er een kinderkerst feest in het korpsgebouw. Aan vang 14.00 uur. SSK38SWS88SÏ vlissingen - Zoals elke derde maandag van de maand is er van avond weer een bijeenkomst in Vlissingen van de Hobby Compu ter Club (HCC), afdeling Zeeland. Ook niet-leden zijn welkom. De bijeenkomst wordt van 19.00 tot 22.00 uur gehouden in wijkcen trum Open Hof, Alexander Gogel- weg 59. Toegang is gratis. MEEST GELEZEN 1. Hoge schulden na afpersing 2. Oppositie eist uitleg over theater 3. 'Jutbakken' nu ook in Veere EN VERDER Verschillende PZC-ers houden weblogs bij over even zoveel verschillende on derwerpen. Zie www.pzc.nl/blogs. TIPS NAAR walcheren@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto 3 FINANCIËLE DIENSTVERLENERS K-c j tel. 0118 464455 info@schinkeladviesgroep.nl www.schinkeladviesgroep.nl Chris Gest zingt uit volle borst mee met de kerstliederen. Op de achter grond Wim Janse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14