Zeeland PZC 13 Betere aanpak woonoverlast Veere Toch geen nepagenten Bal WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 Gilde laat publiek proeven van eigen brouwsels almanak Maandag 19 december 2011 'Die mooie liederen van het Leger pakken je zo' Kunstenaarsgesprek in architectonische installatie Tip? walcheren@pzc.nl CONVENANT Gemeente, politie en Woonburg maken afspraken over samenwerking door Annemarie Zevenbergen domburg - Zware gevallen van woonoverlast worden in de ge meente Veere nu effectiever aange pakt. De gemeente, de politie en woningcorporatie Woonburg heb ben een convenant getekend om die extreme gevallen gezamenlijk op te lossen. Met deze overeenkomst krijgen de drie partijen een nieuw gereed schap in handen om problemen sneller aan te pakken en tot een goed einde te brengen. Informatie over zware overlastgevers wordt ge bundeld in dossiers die zowel door gemeente, politie als Woon burg ingezien kunnen worden. De uitwisseling van die gegevens was tot nu toe vaak een omslachtige zaak en zorgde in een aantal geval len voor vertraging bij het oplos sen van overlast. „Dit convenant is een heel belang rijk gereedschap voor ons", zegt di recteur Marco van der Wel van Woonburg. „Het geeft ons de mo gelijkheid om onderling direct in formatie uit te wisselen en extre me gevallen sneller op te lossen. Tot nu toe was het zo dat wij gege vens hadden, de gemeente kreeg ook melding en de politie had ook haar eigen informatie. Maar nie mand had alles. De gemeente wordt nu het knooppunt van al die gegevens. Zij voert de regie over de dossiers waarin informatie over zware overlastgevers wordt ge bundeld. Veers burgemeester Rob van der Zwaag toont zich eveneens ver heugd met het convenant. „Het is in feite een formele zaak. We heb ben nu juridisch een en ander afge dicht. De wet op de privacy vorm de vaak een beletsel om informa tie te kunnen uitwisselen. Het is niet zo dat dit convenant er geko men is omdat we een explosie van extreme overlast of crimineel ge drag hebben. Het gaat hier in de gemeente om zo'n vijf gevallen op jaarbasis. Dan hebben we het over echt zware overlast. Niet het blaf fende hondje of een keertje te har de muziek." Het convenant behelst zaken die niet via bemiddeling of hulp kun nen worden opgelost en proble men waarbij sprake is van bedrei ging van de openbare orde en vei ligheid. Pesten, constante geluidso verlast en vervuiling kunnen daar ook onder vallen. Marco van der Wel: „Het gaat niet altijd om asociaal gedrag. Er spelen ook andere factoren een rol, zoals psychiatrische bijvoorbeeld. Soms zitten we echt met de handen in het haar. We kunnen nu sneller en beter ingrijpen, wat de kans op escalatie ook verkleint." koudekerke - Leden van het Walchers Wijn makers-, Bierbrouwers- en Likeurmakersgilde laten zien hoe ze zelf alcoholische drank ma ken. Ze hadden er zaterdag hun eigen ingre diënten, ketels en verwarmings- en koeling- sapparaten voor meegenomen naar de kas van tuinderij Kesteloo in Koudekerke. Daar werd de jaarlijkse hobbymarkt gehouden, waarop het gilde altijd een belangrijke plaats inneemt. Het gilde wil op de markt laten zien wat ze doet en nieuwe leden werven. Het was de hele dag gezellig druk in de verwarmde kas van Kesteloo. Het publiek kon gratis proe ven van de zelfgemaakte bieren, wijnen en li keuren. Andere versnaperingen waren voor weinig geld te koop. Er waren ook kraampjes met onder meer kaarten, sieraden, werk van houtdraaivereniging De Scheldedraaiers en kunstvoorwerpen. Een groepje kinderen zorg de voor muziek. foto Ruben Oreel Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Tip? redactie@pzc.nl vlissingen - De mannen die ervan werden verdacht donderdag als nepagenten een seniorenwoning in Westerzicht in Vlissingen te hebben gecontroleerd op hang- en sluitwerk, blijken toch echte con troleurs te zijn geweest. Na onder zoek door de politie bleek zaterdag dat in opdracht van Woonburg controles zijn uitgevoerd door de firma Destil uit Tilburg. De politie maakte vrijdag melding van de twee nepagenten. Naar aan leiding van de publiciteit daarover kreeg de politie veel meldingen binnen van andere bewoners, alle maal huurders van Woonburg. De woningcorporatie heeft tegenover de politie bevestigd dat Destil het hang- en sluitwerk in haar wonin gen in Veere en Vlissingen steeksproefgewijs controleert. Tijdens de kerstdagen staan familie bezoekjes in de meeste gezinnen cen traal. Zo ook bij dat jonge gezin uit Bres- kens. Met de feestdagen brengen zij steevast een bezoekje aan ouders en schoonouders. Die zijn dan vanzelfsprekend altijd weer blij om hun kleinkinderen te zien. Vorig jaar, toen opa zijn kleinzoon van zestien maanden op zijn arm had neergezet, bekeek deze hem aan dachtig van dichtbij. De peuter, die onlangs net zijn eerste woordjes leerde spreken, streek over het kale hoofd van zijn opa, keek de familieleden even aan en vroeg: 'bal?', waarna hij hardop begon te la chen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13