binnenland 19 Onderzoek naar kinderporno op de bres Turkije zomer 2012 voor homo KRAS Schippers bekijkt drankspellen jeugd Scherpere regels draagmoeders Vroegboekkorting ANTALYA BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 17 december 2011 gHHaHMMHHnnaMnMnai NETWERK Ook in Nederland zullen binnenkort eerste aanhoudingen plaatsvinden a Politie, OM Als onderdeel van een groot scheeps Europees onderzoek naar kinderporno heeft het KLPD negentien dossiers aan de regionale politiekorpsen overge dragen. Bij elkaar zijn 269 ver dachten in beeld gekomen in vrijwel alle Europese landen. den haag - De regionale politie korpsen doen onderzoek naar ne gentien mannen die zich bezig hebben gehouden met de uitwisse ling van foto's en video's met kin derporno via het internet. Deze ne gentien maken deel uit van een im mens netwerk dat wereldwijd kin derporno uitwisselt. De Europese politieorganisatie Eu- den haag - Minister Schippers (Volksgezondheid) vindt het hele maal niks dat er drankspelletjes voor de jeugd in de winkel liggen. Ze zoekt uit of dit mag. Schippers zei gisteren drankspelle tjes 'tamelijk walgelijk' te vinden. „Gezellig een biertje op zijn tijd moet kunnen, maar dit zet aan tot drankmisbruik." De winkelketen Expo biedt spelle tjes als het biertrechterspel aan. ropol heeft het netwerk de afgelo pen maanden in kaart gebracht on der de codenaam Icarus. Het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) heeft de dossiers onlangs overgedragen aan politiekorpsen in heel het land, bevestigt woord voerder Ed Kraszewski. Bij elkaar zijn 269 verdachten in beeld gekomen in vrijwel alle Euro pese landen, 112 verdachten zijn in middels gearresteerd. Ook in Ne derland zullen weldra de eerste aanhoudingen volgen, verwacht het KLPD. Er is nog niemand opge pakt. „Alle informatie is erg vers en zojuist overgedragen. Maar de zaken zijn zeer ernstig", zegt Kras zewski. „Op regionaal niveau moe ten de korpsen verder onderzoek doen naar deze verdachten." De drank wordt er niet bij gele verd. Om die reden is het volgens Schippers waarschijnlijk moeilijk om er iets tegen te doen. Oppositiepartij PvdA maakt zich zorgen over het signaal dat van dit soort spellen uitgaat naar kinde ren. PvdA-T\veede Kamerlid Lea Bouwmeester: „Het is handel in co- mazuipen door volwassenen die geld willen verdienen aan zuip- jeugd." De Nederlandse en Europese ver dachten zijn in beeld gekomen naar aanleiding van een Deens on derzoek, dat in de eerste maanden van 2on begon. Volgens de Deen se commissaris Jens Henrik Hoejb- jerg maakten de verdachten ge bruik van bekende uitwisselings- software (peer-to-peer of p2p), zo als eDonkey, eMule en Shareaza. Met deze gratis te downloaden software hebben alle gebruikers toegang tot eikaars mediabibliothe- ken voor foto's, muziek en video's. Door bepaalde zoekwoorden in te toetsen, konden de verdachten el- kaars beeldmateriaal met kinder porno downloaden. „De verdach ten kenden elkaar niet, in die zin is geen sprake van een georgani seerd netwerk", aldus onderzoeks- den haag - De regels ten aanzien van draagmoederschap worden aangescherpt om een aantal knel punten op te lossen. Dat heeft het kabinet gisteren besloten. Zo wordt voorgesteld dat draag moederschap in het - buitenland straks alleen wordt geaccepteerd als minstens één van de wensou- ders genetisch verwant is met het kind. Ook moet de andere geneti sche ouder bekend zijn. leider Hoejbjerg, gisteren op een persconferentie op het hoofdkwar tier van Europol in Den Haag. De ernst van de aangetroffen kin derporno gaat volgens Rob Wain- wright van Europol alle perken te buiten. „Dit tart ieders voorstel lingsvermogen. We zijn zelfs mis bruik met baby's tegengekomen." Met behulp van in Noorwegen ontwikkelde software kan inmid dels ook gespeurd worden naar de herkomst van de beelden. Dat vraagt veel tijd. Bij een Deense ver dachte werd 29 terabyte aan beeld materiaal aangetroffen, goed voor 9000 uur aan HD-video's, oftewel een jaar aan beeldmateriaal. Ook een Zwitserse verdachte had on waarschijnlijk grote hoeveelheden kinderporno in bézit. Als geen van de ouders genetische verwantschap heeft met het kind, is volgens de regering adoptie eer der op zijn plaats. De regering stelt daarnaast voor om in zaken van internationaal draagmoederschap aan te sluiten bij artikel 7 van het Verdrag inzake de Rechten van het Kind. Dat bete kent dat een kind, voor zover mo gelijk, het recht heeft zijn of haar ouder te kennen. amsterdam - Het Openbaar Minis terie (OM), de politiekorpsen en homobelangenorganisatie COC gaan nauw samenwerken. Het doel is om geweld tegen homosek suelen tegen te gaan. Dat hebben de drie partijen gistermiddag afge sproken, zo maakte het COC be kend. In elke regio komt een medewer ker van het OM en de politie in di rect contact te staan met een me dewerker van het COC. Die kan signalen over anti-homogeweld dan direct aan hen doorgeven. Poli tie en justitie kunnen het COC op hun beurt gemakkelijker informe ren over de manier waarop ze dit aanpakken. Verder zullen er vaker themazittin gen bij de rechtbanken komen voor dit soort misdrijven. Verschei dene verdachten van geweld tegen homoseksuelen moeten zich dan op dezelfde dag voor de rechtbank verantwoorden. Het aantal door de politie geregis treerde gevallen van anti-homo- geweld steeg van 428 in 2009 naar vorig jaar 659. Uit onderzoek blijkt dat zeven van de tien homo's, lesbiennes, bisek- suelen en transseksuelen in Neder land wel eens te maken hebben met geweld vanwege hun seksuele geaardheid. furkse Hotel Sherwood Breezes o.b.v. ultra all inclusive Stijlvol hotel aan het strand van Lara» Zie www.kras.nl/turkije m tik waarom zou je meer betalen Zie www.kras.nl/72186 Zie www.kras.nl/72835 Zie www.kras.nl/72060 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. Turkije was nog nooit zó populair en de tophotels worden nu al volop ge- 1 boekt. En dat betekent dat u er snel 1 bij moet zijn. Profiteer daarom van j de hoogste vroegboekkortingen, I zeker nu er nog voldoende keus is! 1 Het aanbod voor de zomer 2012 is a nu boekbaar. En iedere dag komen 3 daar nog extra aanbiedingen bij! Aparthotel Summer Garden*** o.b.v. logies Gezellig complex met een centrale ligging! Ömer Holiday Resort* o.b.v. all inclusive etrand' Leuk opgezet vakantiedorp aan het strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9