zeeland 131 natuur 'Tweede kerncentrale lijkt op WCT' Bleker steeds meer in nauw om Westerschelde DELTA bedankt u voor uw vertrouwen V Hennep in viaduct mmrnm - www.DELTA.nl/pluspunten lelandNet zaterdag 17 december 2011 aanknopingspunten voor een robuust foto Peter Nicolai bij het onderhoud en beheer van natuurgebieden. Net als de natuur staan ook die sociale werkplaatsen financieel onder druk. De inzet van medewerkers uit deze bedrij ven bij het natuurbeheer kan voor beide sectoren soelaas bieden. MIDDELBURG - Het dreigt met de tweede kerncentrale dezelfde kant op te gaan als met de Westerschel- de Container Terminal: geen slui tend bedrijfsplan en geen partner die er geld in wil steken. „Straks zijn we bezig aan twee dode paar den te trekken", zei Johan Robesin (PvZ) in de Staten van Zeeland. De provinciale politiek is verbijs terd over het besluit van Delta de vergunningaanvraag voor een tweede kerncentrale terug te trek ken. Twee weken geleden bezwoer Delta-directeur Peter Boerma de Statenleden nog dat van uitstel geen sprake kon zijn en nu heeft de initiatiefnemer van Borssele 2 zelf de beslissing genomen het be gin van de vergunningsprocedure op te schorten. En dan nog wel een etmaal vóór het onderwerp in de Staten zou worden besproken. „Hoe kan dat?" klonk het uit de monden van de woordvoerders van alle fracties. „Weet ik ook niet", antwoordde gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, vertegen woordiger van grootaandeelhou der provincie Zeeland bij Delta). „Ik was net zo verbaasd toen ik er van hoorde." Hij verzekerde dat hij er donderdag in de aandeelhou dersvergadering waarin de vergun ningsaanvraag aan de orde zou ko men, zeker naar zal vragen. Omdat Delta het begin van de ver gunningsprocedure een half jaar opschort, viel er voor de Staten in houdelijk niets meer over te zeg gen, maar alle fracties wilden toch wel even stoom afblazen. Op de PW na. De kans dat die partij te gen de vergunningsaanvraag zou stemmen, was voor Delta mede aanleiding voor uitstel te kiezen. PW-fractievoorzitter Peter van Dijk zei vóór de Statenvergadering dat hij ook nu zijn kruit droog wil de houden. Geen fractie die hem trachtte te verleiden kleur te be kennen. Arjan Beekman (CU) ging het verst in zijn kritiek op Delta. Hij voelde zich 'geschoffeerd'. Jeroen van Dijen (SP) sprak van een 'ge drocht', Ad Dorst (SGP) vond de gang van zaken 'ongelukkig', Alex Hijgenaar (D66) 'knullig', Leen Harpe (GL) 'in en in triest' en Ro besin gewaagde van een 'gemiste kans voor de toch al zo onder druk staande Zeeuwse economie'. WITTE PAARDSTRAAT 3 GOES 0113-212729 VUCHT - In een grote loze ruimte van een loopbrug over de A2 bij Vught vond de politie gisteren een hennepkwekerij. De politie telde in een kweektent 290 planten. De ruimte was afgestoten met een sta len luik. Er was een bron geslagen voor een waterpomp. door Jeffrey Kutterink OEN HAAG - Staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) raakt steeds meer in het nauw bij de uitwerking van de alternatieve ontpolderingsplan- nen. Europa dreigt Nederland voor de rechter te dagen. En Vlaan deren verwacht dat de Hedwige- polder snel onder water gaat. Als het kabinet niet op korte ter mijn laat zien dat ze wetenschap pelijk onderbouwde maatregelen neemt om de natuur in de Wester schelde te verbeteren, stapt Euro pa mogelijk naar de rechter. Dat schrijft Eurocommissaris Janez Po- tocnik (Milieu) in antwoord op vragen van D66-Europarlementa- riër Gerben Jan Gerbrandy. De Eu ropese Commissie beschikt niet over bewijsmateriaal waaruit blijkt dat dergelijke maatregelen zijn ge nomen, aldus Potocnik. Brussel heeft Nederland gevraagd te reage ren op kritische opmerkingen van wetenschappers. Ook heeft zij de plannen getoetst. Potocnik stelt vast dat 'de door de Nederlandse overheid voorgestelde maatregelen niet in overeenstemming zijn met de ecologische vereisten van de Westerschelde, noch adequaat zijn om een verslechtering van de toe stand aldaar een halt toe te roe pen'. „Deze antwoorden kan zelfs staatssecretaris Bleker niet anders uitleggen", reageert Gerbrandy. „Hij moet stoppen wetenschap pers te zoeken die het met hem eens zijn. Hij probeert tijd te ko pen, maar Europa geeft hem die niet meer." Tweede Kamerlid Stientje van Veldhoven (D66) heeft Bleker om opheldering ge vraagd. „Het is Europa menens. De toon verhard." De Vlaamse premier Kris Peeters antwoordt op vragen van parle mentariër Bart Martens dat hij ver wacht dat de Europese kritiek 'in spirerend' zal zijn voor Bleker. Hij vindt dat het kabinet de Schelde- verdragen 'snel en onverkort moet uitvoeren' en dat de Hedwige dus onder water moet. Deze week keert DELTA weer de contante bonus voor PlusPunten uit! Iedere deelnemer ontvangt gemiddeld 47,-* contant van DELTA. DELTA streeft naar een goede prijs en een prima service. Als trouwe klant van DELTA kunt u deelnemen aan PlusPunten. U ontvangt de punten voor alle producten en diensten van DELTA én ZeelandNet. U spaart hiermee voor een contante bonus die ieder jaar in december wordt uitgekeerd. Al meer dan 110.000 Zeeuwse huishoudens doen mee! Nog geen DELTA PlusPunten? Profiteer ook van onze contante bonus. Meld u aan op www.DELTA.nl/pluspunten. I II the multi-utility company Afhankelijk van het aantal producten en uw periode van deelname

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 95