Zeeland i PZCU Portaal kampt met luxeprobleem Lonink sluit café in Sas na schietpartij ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 31 Vergeefse speurtocht naar slachtoffers te water geraakte auto Bestel nu en profiteer van gratis vuurwerk! Erfgoedwinkel ook in winter optimaal te gebruiken Zaterdag 17 december 2011 Bleker steeds meer in nauw om Westerschelde Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl KANAALZONE Spreiding van activiteiten en mogelijk uitbreiding naar Vlaamse Kanaalzone door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen groeit uit zijn jasje. Sinds het attractiecen trum voor de Kanaalzone in 2010 is vernieuwd, is het aantal bezoe kers dit jaar gestegen tot 9200. In 2009 waren dat er nog 'slechts' 3500 en in 2010 6200. Portaal-medewerkster Judith Din- gemanse verwacht dat de groei de komende jaren doorzet. Dat zorgt voor een luxeprobleem. Het in sep tember 2010 geopende gebouw van Het Portaal van Vlaanderen bij de Westsluis in Terneuzen kan jaarlijks niet veel meer bezoekers verstouwen dan zo'n 12.000. Dingemanse: „We hebben een ex positieruimte van 190 vierkante meter. Dat is vrij beperkt. We zou den moeten uitbreiden om meer mensen goed te kunnen verwelko men." Uitbreiding ligt echter niet voor de hand, volgens Dingemanse. Het is veel logischer om 'slimme combi naties' te maken met andere attrac ties in de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone. Dingemanse noemt het Bio Base Europe Training Centrum in Terneuzen, de voorlichtingskas in het glastuinbouwgebied bij West- dorpe en het Industrieel Museum voor Zeeland in oprichting in Sas van Gent. „Door samen te werken kunnen we gebruik maken van eikaars voorzieningen én bezoekers over de Kanaalzone spreiden. We kun nen mensen bovendien een bre der beeld geven van activiteiten in de Kanaalzone." Het Portaal van Vlaanderen blijft rondleidingen op het Temeuzense sluizencomplex en een vaartocht over het Zeeuws-Vlaamse deel van het Kanaal Gent-Temeuzen aanbie den. Vanaf april volgend jaar ko men daar arrangementen bij voor bezoeken aan het Bio Base Europe Training Centrum, de opleidings kas en Sas van Gent. „Bezoekers krijgen verschillende keuzemoge lijkheden, want het is iets te pittig om alles op één dag te doen. Ze kunnen ook nog een keer terugko men", hoopt Dingemanse. Op termijn denkt Dingemanse ook aan uitstapjes naar 'attracties' in het Vlaamse deel van de Kanaal zone, zoals de Bio Base-proeffa briek in Gent. AXELSE SASSING - In de Axelse Sassing (zijka naal C) werd gistermorgen een personenwa gen in het water ontdekt. Aanvankelijk was niet bekend of er zich men sen in de auto bevonden, zodat hulptroepen massaal toestroomden. Een contactsleutel van de auto lag op het gras op de oever. Duikers vonden geen slachtoffers in de auto of drenke lingen in de directe omgeving in het water. De hulpactie werd even voor half één gestopt. Een uur later werd de auto uit het water geta keld. Het Belgische kenteken op de wagen leidde naar de eigenaar. Die bleek eerder aan gifte te hebben gedaan dat het voertuig in Axel was gestolen. foto Mark Neelemans door Wout Bareman SAS VAN CENT - Op last van burge meester Jan Lonink van Terneu zen is gistermiddag café Larry's in de Ooststraat in Sas van Gent ge sloten. Het café mag pas op maan dag 2 januari weer open. De aanleiding is de schietpartij op de Markt, waarbij vorige week in de nacht van vrijdag op zaterdag een 18-jarige meisje gewond raak te. Ze kreeg een kogel in haar voet. De vermoedelijke dader vluchtte, maar hij gaf zich enkele dagen la ter aan bij de politie in Gent. Lonink spreekt van 'een zeer ern stige verstoring van de openbare orde'. Uit politie-onderzoek is ge bleken dat de schietpartij direct verband hield met een vooraf gaand incident in Larry's. „Het is een bewuste keuze om het café ge sloten te houden tijdens de feestda gen." Het incident rond Larry's staat, volgens de burgemeester, niet op zich. In het recente verleden de den zich er vaker problemen voor. „Wc vrezen voor nieuwe proble men als wij geen maatregelen ne men." Met de maatregel probeert Lonink de rust in de omgeving van het café te herstellen. De burgemeester: „We willen hier mee de veiligheid van de bezoe kers, passanten en omwonenden waarborgen. Het is daarnaast een duidelijk signaal om aan te geven dat wij, wat gebeurd is, absoluut niet accepteren." De uitbater van Larry's was niet bereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89