301 zeeland Staten slikken excuses van Van Heukelom Staten accepteren bezuiniging 'Je hoed oordt nie vuul' 'Fantastisch! Hij is gewoon de beste!' van 13.00 -17.00 uur EK WÊSM Zeeuwse havens moeten het vooral zelf doen zaterdag 17 december 2011 ■MMNMNMMi JEUGDZORG Gedeputeerde krijgt vertrouwen door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Provinciale Staten nemen genoegen met de excuses van gedeputeerde George van Heu kelom (SGP). Die ging gisteren naar de smaak van de Staten diep genoeg door het stof over zijn rol in de bestuurscrisis bij jeugdzorg. De Staten waren kritisch over het optreden van Van Heukelom: hij ontsloeg de voorzitter van de raad van toezicht van Bureau leugdzorg Zeeland en schorste de overige le den van de raad. Daar was hij niet toe bevoegd. Pas na zeven maan den, begin december, erkende Van Heukelom dat hij fout had geze ten. Bovendien waren de Staten niet te spreken over de late en kari ge informatievoorziening door Van Heukelom. Maar de motie van wantrouwen die de Socialis tische Partij indiende, werd uitein delijk door geen enkele andere fractie gesteund. „Het spijt ons zeer en mij in het bijzonder dat het op deze wijze is gebeurd. Met de kennis van nu had ik de heer Smeels niet ontsla gen", zei Van Heukelom in de sta tenvergadering. En in tweede in stantie: „Ik begin er één keer over, maar met de emotie die ik privé had, had ik het gesprek niet moe ten doen op dat moment." Van Heukeloms kleinkind was ten tij de van het gesprek met voorzitter Arnold Smeels ernstig ziek. „De emotie ging bij mij op dat mo ment boven het verstand." „Het lijkt erop dat Gedeputeerde Staten er alles aan gedaan heeft om de fouten te verdoezelen", zei Arjan Beekman (Christenunie). „De SP vindt het een schande dat de Staten recherchewerk moeten verrichten om achter de waarheid te komen", vond Ger van Unen. Het werd spannend toen D66 twij felde aan de oprechtheid van de ge deputeerde: Alex Hijgenaar wilde weten of er tussen jeugdzorg en de provincie afgesproken was om Smeels te wippen: er is overleg ge weest tussen ambtenaren en team leiders van jeugdzorg over de brief die het management daags voor het ontslag schreef aan het provin ciebestuur, bleek gisteren. „De kwestie is: vertrouwt u deze gede puteerde, ja of nee?", vroeg Van Heukelom. Een vraag die 36 van de 39 Statenleden uiteindelijk met 'ja' beantwoorden. MIDDELBURG - Zeeland schaart zich niet bij de provincies die zich ver zetten tegen de bezuinigingen van het Rijk op de natuur. In de Zeeuwse Staten was gisteren niemand blij met met de forse in greep van staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) in de budgetten voor natuur en plattelandsontwik keling. Een meerderheid zag in het akkoord dat hij erover heeft geslo ten met de overlegkoepel van de provincies evenwel voldoende aan knopingspunten voor een sober maar verantwoord natuurbeleid. Bleker maakt de provincies verant woordelijk voor de natuur, maar geeft minder geld mee dan het Rijk er tot dusver voor uittrok. De provincie heeft al besloten uit ei gen middelen voor de periode 2011-2014 24 miljoen euro beschik baar te stellen. Dat is niet voldoen de om de bezuinigingen van Ble ker te compenseren, waardoor na tuurorganisaties het met minder geld zullen moeten stellen. Niettemin meende Anton van Ha peren (PvdA) dat er voldoende mogelijkheden zijn om een ro buust en beheersbaar netwerk van natuurgebieden in Zeeland af te ronden en dat niet hoeft te wor den ingeleverd op de kwaliteit van nieuwe natuur. Groningen en Noord-Brabant wei geren het natuurplan van Bleker te ondertekenen. GroenLinks, SP, D66 en de Christenunie riepen de Staten op hetzelfde te doen, om dat ze het rijksgeld bij de over- De Zeeuwse Staten zien ondanks de bezuinigingen van het Rijk voldoende netwerk van natuurgebieden. Op de foto de Sophiapolder bij Oostburg. dracht van de verantwoordelijk heid voor de natuur volstrekt on toereikend vinden. De andere par tijen (PvdA, CDA, WD, SGP, PW en Partij voor Zeeland) gaven daar geen gehoor aan. Ze drongen er wel op aan dat bij de Zeeuwse invulling van het natuurgebeleid een goede balans tussen de natuur en het landelijk gebied wordt nage streefd. De SGP vergaarde brede steun voor het idee medewerkers van so- ciaie werkplaatsen in te schakelen HULST - Iris Zavelsberg stond giste ren glunderend op het podium in de kantine van het Reynaertcolle- ge in Hulst. Apetrots is ze dat haar mentor Hans Altenburg werd ge huldigd als beste leraar van Zee land. „Fantastisch! Hij is gewoon de beste!" Iris was één van de eerste leerlin gen die Altenburg nomineerden. „Als je hem nodig hebt, dan staat hij voor je klaar en je kunt met je problemen altijd bij hem terecht" De leerlingen voerden campagne via twitter en door middel van posters en flyers. Achter de ramen van het schoolgebouw hingen pamfletten waarop iedereen in koeienletters werd opgeroepen om te stemmen op Altenburg. „Ik heb wel veertig keer gestemd", bekent Lisa van Laren giechelend. „Hij heeft het echt verdiend." Altenburg reageert een beetje be duusd op al die aandacht. „Dan liep ik in de stad en zag ik ineens or door Frans van der Heijde Op eên van de vele mooie middegen in dit naejaer fietste ik op m'n eêntje deu de zak van Zuud Be veland, onderwiele da m'n vrouwe in Goes van winkel nè winkel liep om "zömè es te kieken wat t'r aol a was vö de winter..." Me vonde het aolebei een goed idee om dat nie saemen te doen...! Ik nam m'n fiets mee en zodoende kon ik "de zak" nae de zeumer op m'n gemakje he bekieke, wan een ure winkele is niks...! De durpjes waere nog stiller as an ders. Wat me noe opviel was het feit, dat aol die plekken di van die mooie trapveldjes ebbe. Mee twi doelen d'rop en keurig gemaaid. Ik dienke da vee voetbalvelden d'r minder uutzie! Alleên.... De veldjes waere eigenlijk tè mooi, tè gaef, tè hroen. Zelfs noe, tegen de winter, hin kaele plekken bie de doelen. En, a was 't weunsdagmiddeg, op die veldjes was niemand an 't spe len. Hin partijtjes, hin geworstel om ieder doelpunt, alleên...rust! Bie eên van de durpjes stoenge twi joengers, mè zonder bal. Ze ienge di rond op wat dienkelijks uldere "angplekke" was. Toch waere d'r misschien eêl wat an't voetballen die middeg, Tuus, op de X-box, de DS, de Wii of oe aol die computerspilletjes mohe ête. Zittend doelpunten maeke, j'oef nie nè buten en je hoed oordt nie vuul...! Wat een verschil mee onze jeugd. Een trapveldje aode me nie en de weien van de koeieboeren waere verboöie gebieden, a trokke me ons eihen di weinig van an. Me bin wat weggejohe deu boze boeren, die vonde da me 't gos plattrapte. Dat meêstal vee te ohe hos vol koeie- stront, wideu een sliding nog wè es een metertje uutliep...! Je bal wier dan nöha es e^n keer afgepakt en zö'n vent dreigde dan om ons speel- tuug an rêpen te snieën. 't Kwam er meêstal op neer, dao je het kostbae- re ronde ding wi op kon aele bie de pollisie, mee een preek da me dat toch nooit mi moeste doe...! Tegenwoordig ebbe ze dus eigenlijk aoles, wat ons miste; een veld, twi doelen en ballen. De eigenaers van een bal wiere toen mee fluwele and schoentjes angepakt, wan ze moes te es kwaed ore ofstoppe.J Di wae re d'r mè een paer op een eêl durp. Ik kreeg m'n eeste bal, toen a'k tie- ne wier..! Me speelde wè es mee ten nisballetjes, a weet ik nie mi oe of me di an kwaeme en ook een lekke bal wier gebruukt, a moes je dat ding wi iedere keer rond maeke. Doelen maekte me van jassen. Tus sen die jassen stoeng degene, die de pineut was, de keeper. Wan dat was de minste plekke en wier meêstal uutgevoerd deu de lest gekozene. Die was blie as 'n mee mocht doe! Ontelbaere keren speelde me op een rustige weg, in mien geval de Meulenweg van Béékerke. Vier sténen waere de doelen, een keeper aode me nie en me speelde in 't doenker ook deu wan een lan- taernpaele bescheen ons "veld". A's t'r een auto ankwam, wiere de "doe len" even opgepakt. In een club kon je pas as je twaolf jaer was. Dan wier je B-junior. Je leidde dus j'n eihen jaerenlang op, zonder trainer en voetbalschoenen. Het wier pas echt, as je nè Middel burg nè schole hieng. Ik dienke dat er nog wè joengers of meiden êle daehen mee een bal bezig bin. Z'ebbe in ieder geval de keuze tussen een trapveldje en een X-box...! En of de voetbalToekomst d'r rooskleurig uutziet vö onze jeugd? Gelukkig ebbe me Johan Cruijff nog....! een poster van mezelf hangen", zegt hij lachend. „De leerlingen hebben heel erg hun best gedaan. Ze zorgden ervoor dat soms hon derden mensen tegelijk op mij gin gen stemmen. Ik kreeg zelfs reac ties van mensen die ik veertig jaar niet gezien heb." De winnaar is enorm blij met zijn prijs. „Het geeft aan dat ik goed be zig ben. Kennelijk vinden de leer lingen mijn manier van lesgeven prettig. Dit is een publieksprijs." ANTWERPEN - Zeeuwse zeehavens zullen het vooral op eigen kracht moeten doen. Die conclusie valt te trekken uit een conferentie over de Vlaams-Nederlandse Delta van uit Europees perspectief gisteren in Antwerpen. Drie Vlaamse provincies en drie Nederlandse provincies (waaron der Zeeland) ondertekenden een intentieverklaring om te werken aan versterking van economische activiteiten in de Delta. In een bij behorende toekomstvisie tot 2040 wordt echter vooral aandacht be steed aan Antwerpen, Rotterdam en Zeebrugge én aan verbetering van de verbindingen tussen deze drie havens. Zeeuwse havens kun nen daar ook van profiteren. Hoog scoort verder een betere Schelde-Seine-verbinding, maar dat wordt vooral aan de Vlaamse overheden overgelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82