www.vuurwerkundgoes.nl Tholenaar van het jaar, 281 zeeland Motie over regiotaxi haalt geen meerderheid r Plan voor Colijnsplaat krijgt in voorjaar vorm GROOTSTE RIVERDALE 1 w m, i '1 1 'I COLLECTIE VAN ZEELAND TrendHome Mortiere Middelburg Bevelanden en Tholen bol van kerstactiviteiten SEEN GROTE FOLOERS. GEWOON DE BESTE Kofflngsnaai 2,44611W Goes TWEEDE EDITIE Iedereen kan stemmen, winnaar aan het eind van het Nep-agenten bij ouderen in Vlissingen André Alkema Rob Lafeber Woningen in Oostgaarde opgeleverd zaterdag 17 december 2011 mmmessamat FANTASTISCHE AANBIEDINGEN! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0) 118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl door Rob Paardekam THOLEN - Thoolse gebruikers van de regiotaxi die een inkomen heb ben van anderhalf keer het mini mumloon gaan volgend jaar 'ge woon' 1,30 euro per kilometer beta len. CU en SP hebben dat niet kun nen voorkomen. De gemeenten in de Oosterschel- deregio hebben bepaald dat het ta rief voor de genoemde groep per 1 januari stijgt van 18 cent naar 1,30 euro per kilometer. Daar is veel be roering over ontstaan. Bram van de Sande (CU) gaf don derdag een voorbeeld. „Iemand die drie keer in de week van Tho- len naar Sint-Maartensdijk reist met de regiotaxi, bijvoorbeeld om vrijwilligerswerk te doen, is daar nu 12,96 per week voor kwijt. Straks is dat 93,60 euro. Is dat nou wat we willen? Ik vind het maat schappelijk onverantwoord." Op de Bevelanden en Tholen wor den vandaag en morgen veel kerst activiteiten gehouden. Zaterdag: 10.00-16.00: Kerstmarkt in Oude Kosterij in Kortgene. 20.00: Dansavond in kerstsfeer van dansclub De Vriendschap in wijk- gebouw De Spinne in Goes. 20.00: Kerstconcert van popkoor Voix en muziekvereniging OVM in Odéon aan de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. Zondag: 16.00: Festival of Lessons in de Ni- colaaskerk in Kortgene. 16.00: Kerstsamenzang in de katho lieke kerk in Ovezande. 16.00: Kerstconcert Brassband Ex celsior in de Geerteskerk in Kloe- tinge. door Rob Paardekam CU en SP dienden een motie in om de kosten minder hard te laten stijgen. Ze noemden een bedrag van 42 cent per kilometer. Dat zou de gemeente 30.000 euro kosten. Tijdens de commissievergadering van vorige week leken veel andere fracties de aangekondigde motie te gaan steunen, maar toen donder dag puntje bij paaltje kwam, beslo ten ze toch akkoord te gaan met de gigantische tariefstijging. Dit leidde tot ergernis bij Theo Ko- revaar (SP). Als het gaat om 20.000 euro voor een onderzoek naar de Floriade trekt de raad dat volgens hem met het grootste ge mak uit. Nu het echt om mensen gaat, laat de raad het afweten vol gens de SP'er. Wethouder Jan Oudesluijs zegde nogmaals toe dat de gemeente compensatie zal bieden als zich in de toekomst echt schrijnende ge vallen voordoen. VLISSINGEN - De politie vermoedt dat twee mannen zich onterecht uitgeven voor agenten en op die manier proberen binnen te komen in de woningen van ouderen. Aanleiding is de melding van een bejaarde vrouw uit Westerzicht in Vlissingen. Donderdagmiddag bel den bij haar twee mannen aan die, aldus de vrouw, vertelden dat ze van de politie waren en kwamen controleren of haar woning was voorzien van goed hang- en sluit werk. De vrouw liet daarop de mannen binnen waarna ze door het hele huis liepen. Ze hebben volgens de vrouw gekeken naar al le sloten waarna ze vertrokken. Omdat de vrouw niet helemaal ge rust was, heeft zij de politie inge schakeld. Ze had van anderen ge hoord dat de mannen ook bij hen aan de deur waren geweest. Vijf genomineerden strij den dit jaar om de titel Tholenaar van het Jaar. Het zijn - in alfabetische volgorde -fruitteler André Alkema, ondernemer Rob Lafeber, hore- ca-uitbater Bas de Man, Leger des Heils-coördinator Bram van de Sande en de op cultureel gebied zeer actieve Jack Westdorp. Alle kandidaten zijn de afgelopen weken voorgedragen door iemand die hen waardeert. Zo roemt Jac queline Franssen het doorzettings vermogen van Bram van de Sande om een dienstencentrum van het Leger des Heils van de grond te kringen. Kurt Kessel zwaait op zijn beurt Jack Westdorp alle lof toe omdat hij zoveel doet voor de leef baarheid. Bas de Man mag volgens zijn part ner Janny wel eens in het zonnetje worden gezet vanwege zijn om gang met de jeugd. André Alkema werd voorgedragen door zijn va der, die het waardeert dat zijn zoon zich staande houdt ondanks al het gedoe rondom zijn anti-ha- gelkanon. Rob Lafeber verdient volgens Martine van de Velde een schouderklopje, omdat hij zoveel doet voor de binnenstad van Tho len. Nu alle kandidaten bekend zijn, be gint de tweede ronde. Dat bete kent dat iedereen zijn of haar stem WISSENKERKE - Het plan voor een nieuw havenfront dat Colijnsplaat uit de sombere sluimer moet ha len, komt eind februari samen met andere adviezen tot een gemeente lijke visie voor het dorp. Dat kon digde burgemeester Henny van Kooten aan in de raadsvergadering van Noord-Beveland donderdag. De portefeuillehouder voor het dorp zei nog een aantal adviezen te hebben ingewonnen over de toe komst van Colijnsplaat. Die wor den door het college naast elkaar gelegd en op haalbaarheid ge toetst, waarna de raad een eindvi- sie voorgelegd krijgt. De presenta tie van het plan dat de dorpsraad Colijnsplaat ontwikkelde, kreeg al om lof uit de raad. De kritische noot kwam van NBB-fractievoor- zitter Ariekees Oudshoom; hij mis te financiële onderbouwing. Het gaat hier om een denkrichting, geen letterlijk plan, matigde Van Kooten. De dorpsvisie is in te zien bij De Kleine Deugniet aan de Voorstraat in Colijnsplaat. Een motie van Mark Faasse (CDA) om bij de minister te wijzen op de dreigende korting op de rijksuitke ring door recreatiewoningen bui ten de woningvoorraad te hou den, bleek welkom. Die kortingsge volgen moeten onbedoeld zijn, stelde wethouder Piet de Putter. kan uitbrengen op één van de ge nomineerde personen. Dat kan door een mailtje, met daarin de naam van de kandidaat, te sturen naar tholen@pzc.nl. Wie geen in ternet heeft, kan op doordeweekse dagen bellen naar 0113-315673. Stemmen kan tot en met dinsdag 27 december. Later die week wordt bekend wie zich de Tholenaar van het jaar 2011 mag noemen. De eerste editie van de verkiezing werd vorig jaar gewonnen door Spar-uitbater Arjan van Ommen uit Sint-Maartensdijk. Hij oogstte lof voor onder meer het openen van een buurtwinkel in Scherpe- nisse. foto's Willem Mieras en Robert van den Berge Fruitteler André Alkema uit Sint-Maartensdijk was het afgelo pen jaar veelvuldig in het nieuws vanwege zijn anti-hagelkanon. In juli liet de gemeente hem weten dat hij het apparaat niet meer mag gebruiken, omdat het te veel la waai zou maken. Alkema bestrijdt dat. Omdat hij het kanon een paar keer aanzette in een periode waar van hij dacht dat het nog mocht, hangt hem een dwangsom van 75.000 euro boven het hoofd. Alke ma is voorgedragen door zijn va der. Die zegt: „André is voor mij de Tholenaar van het jaar, omdat hij zich ondanks alle tegenslagen staande weet te houden." Rob Lafeber, bekend van de Thool se Schatkamer, opende onlangs sa men met zijn partner groentewin kel Delicious in de binnenstad van Tholen. Volgens veel mensen een welkome aanvulling op het winkel aanbod. Lafeber is ook eigenaar van 't Snoeperijtje. Deze snoep winkel heeft hij ondergebracht in De Vlinderbloem, een winkel waar verstandelijk gehandicapten werken. „Op die manier heeft de ze winkel ook weer wat meer aan loop", zegt Lafeber. Hij is voorge dragen door Martine van de Velde. Zij zegt: „Rob is continu bezig de binnenstad nieuwe impulsen te ge ven voor het winkelend publiek." 'S-GRAVENPOLDER - De eerste ze ven woningen in het nieuwbouw- plan Oostgaarde in 's-Gravenpol- der zijn deze week opgeleverd. De bouwperiode betrof slechts 3,5 maand. De snelle bouwperiode komt door de gekozen methode, houtskeletbouw. „Dat is een methode die ons zeker aanspreekt", zegt Reinier de Jonge van R8cB Wonen, een van de part ners in Oostgaarde. „Ik voorzie dat dit in de toekomst meer gaat ge beuren. Er zijn immers steeds min der handjes op de bouwplaats. Het in weer en wind metselen zal daarom meer plaats maken voor het vooraf maken van bouwdelen in de werkplaats."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80