Geen centje pijn in 2012? PIANO'S Geen centje pijn in 2012? Nieuw virus onder schapen en koeien 'Toestemming voor verkoop Nederlandse wapens aan Kaddafi' ACUSTICA Zuiderkruis zwaait af Tegen de lamp Verzeker u van genoeg fysiotherapie! Verzeker u van genoeg fysiotherapie! de Fysiotherapeut zaterdag 17 december 2011 Voor'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl den haag - In Nederland heerst sinds kort een nieuw virus onder koeien en schapen. Het ministerie van Landbouw liet dat gisteren we ten. Het gaat om het zogeheten Schmallenbergvirus. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) schat het risico voor de volksgezondheid op basis van een eerste analyse ge ring. Op dit moment kunnen geen pre ventie- of bestrijdingsmaatregelen genomen worden omdat er geen gegevens zijn over hoe het virus zich verspreidt. De Gezondheidsdienst voor Die ren kwam het virus op het spoor nadat er sinds augustus op ruim 8o rundveebedrijven diarree en koorts werd gemeld. Ook gaven de koeien minder melk. Op 20 scha- penbedrijven werden sinds 1 de cember misvormde lammeren ge boren. Het Duitse Friedrich Löfflerlnstitut (FLI) heeft eerder op 18 november van dit jaar in bloedmonsters van zieke runderen uit Schmallenberg dit virus aange toond. Recente testen van 50 bloedmon sters van koeien met diarree in Ne derland waren in achttien gevallen positief voor het Schmallenbergvi rus. DEN HELDER - Een van Nederlands bekendste marineschepen, de Hr.Ms. Zui derkruis, maakte deze week zijn laatste zeemijlen. Na deelname aan de anti- piraterij-operatie Atalanta, keerde het schip donderdag voor het laatst te rug in thuishaven Den Helder. Op 10 februari volgend jaar wordt het 36 jaar oude marineschip uit dienst gesteld. foto Toussaint Kluiters/EPA duivendrecht - Een 38-jarige man die nog een boete moest betalen van ruim 60.000 euro is tegen de lamp gelopen, nadat hij met zijn auto een 10-jarig jongetje had aan gereden in Duivendrecht. Dat meldde de politie Amsterdam gis teren. Toen de politie de zaak on derzocht, ontdekte zij dat de man iets op zijn kerfstok had. Ambulan cemedewerkers ontfermden zich over de jongen die lichtgewond raakte. De man is aangehouden. door Sander Zurhake den haag - Nederland heeft voor dat eerder dit jaar de oorlog in Li bië begon toestemming gegeven aan Nederlandse bedrijven om mi litair materieel te verkopen aan het regime van dictator Kaddafi. Dat staat althans in een rapport van de onderzoeksorganisatie Campagne tegen Wapenhandel. Den Haag gaf bijvoorbeeld in 2010 toestemming om onderdelen van Chinook-helikopters te exporteren naar het land. Toen had Kaddafi nog alle macht. In 2008 en 2009 kreeg Thales, een Nederlands be drijf dat militaire technologie pro duceert, toestemming om radars aan Libië te verkopen. Dat zegt Campagne tegen Wapen handel, die ook meent dat het mi nisterie van Economische Zaken de drijvende motor was achter het toestaan van wapenverkoop, ook al is Buitenlandse Zaken het eind verantwoordelijke departement voor exportvergunningen. Ambte naren van Buitenlandse Zaken twijfelden in 2010 namelijk nog om een exportvergunning af te ge ven voor nachtzichtkijkers van Thales (het voormalige Hollandse Signaal Apparaten), die bestemd waren voor Libische veiligheids diensten. Interne departementale documenten die worden geciteerd in het rapport beschrijven hoe PvdA'er Frank Fleemskerk, des tijds staatssecretaris Economische Zaken, vervolgens aandrong bij Buitenlandse Zaken toch toestem ming te geven. In een memo ge richt aan dat departement zegt Heemskerk geen direct verband te zien 'tussen de onderhavige goede ren en schending van mensen rechten in Libië'. Hetzelfde memo maakt volgens het rapport van Campagne tegen Wapenhandel duidelijk dat Heemskerk het risico van een eventuele aangespannen rechtszaak door Thales om de ne gatieve beslissing van de staat aan te vechten, veel belangrijker vond dan de mensenrechtensituatie in Libië. Na enig gesteggel ging Maxi me Verhagen, destijds minister van Buitenlandse Zaken, akkoord met een exportvergunning. Dat de Nederlandse handelsgeest het morele besef van de regering soms in de weg staat blijkt ook uit andere wapenverkopen, jordanië kocht vorig jaar voor 30 miljoen euro aan kanonnen, pantservoer tuigen en munitie. Ondertussen is er nog vaak sprake van marteling in Jordanië, aldus mensenrechten organisatie Human Rights Watch. Het is het einde van het jaar: tijd om uw zorgverzekering te controleren! Want ook dit jaar passen de meeste zorgverzekeraars weer hun polisvoor waarden aan. Als u ook in 2012 geen centje pijn wilt hebben, verzeker u dan van genoeg fysiotherapie. Fysiotherapie wordt beperkt vergoed vanuit de basisverzekering. Een goede aanvullende verzekering, waarin vol doende behandelingen fysiotherapie zijn opgenomen, is daarom aan te raden. Zo moesten volwassenen in 2011 bij be paalde aandoeningen de eerste 12 behan delingen zelf betalen. In 2012 moeten de eerste 20 behandelingen zelf betaald worden. Dus bezoekt u regelmatig de fysiotherapeut, denk dan na om fysiotherapie aanvullend te verzekeren. Ook de vergoeding voor sommige chroni sche aandoeningen stopt. Het is dus goed mogelijk dat u fysiotherapie nodig hebt voor een aandoening, maar dat deze helemaal niet of slechts gedeeltelijk wordt vergoed vanuit uw basisverzekering. Wees dus zorgvuldig in uw keuze voor een zorgverzekeraar. Er zijn grote verschil len in de manier waarop zorgverzekeraars fysiotherapie vergoeden in de aanvul lende verzekering. Bekijk uw zorgpolis daarom goed. Is uw huidige polis ontoe reikend, dan kunt u voor 1 januari uw huidige zorgverzekering opzeggen. Als u dit hebt gedaan, hebt u tot 1 februari de tijd om een nieuwe zorgverzekering aan te vragen. Kijk voor meer informatie op: www.defysiotherapeut.com Voor kinderen en jongeren tot 18 jaar geldt de basisregel dat de eerste 9 behandelingen gedekt worden door de basisverzekering. Mocht het nodig zijn dan hebben ze daarna recht op nog 9 extra be handelingen. Zijn er meer behandelingen nodig dan worden deze niet vanzelfsprekend vergoed vanuit de basiszorgverzekering. Er zijn ook bepaalde aandoeningen waarbij alle behandelingen worden vergoed. Regionaal Genootschap Fysiotherapie Zuidwest Nederland Deze advertentie wordt u aangeboden door uw regionale fysiotherapeut in samen werking met het Regionaal Genootschap voor Fysiotherapie Zuidwest Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7