600 1585 bijbelse verhalen vast zeeland 127 fcerco Bieb Heinkenszand gaat meer op winkel lijken Snerttocht in Oud-Vossemeer Verkoop oliebollen voor het goede doel aantrekkelijk shoppen Vergeefse zoekactie naar drenkeling Heeft u het al gezien? Only Us treedt op in café La Strada MIDDELBURG zaterdag 17 december 2011 Er zijn 600 bijbelse thema's op tegels bekend. Het is bijna onmogelijk die allemaal te bezitten, omdat er niet altijd aan te komen valt. Na de Val van Antwerpen in 1585 vluchtten pottenbakkers naar onder meer Engeland, Duitsland en de Noordelijke Nederlanden. Samensteller Evert van Gelder bij een van de tegeltableaus in de tentoonstelling Bijbels woord in tegelbeeld. foto Willem Mieras lil ilWUWmUlilWil III |C in»»»——» aMKMHBHMMBMHBBGBBHM Oud-Vossemeer - In Oud-Vosse- meer vindt donderdag 29 decem ber weer de traditionele snert tocht plaats. Het gaat om een wandeltocht van ongeveer 5 kilometer. Onderweg worden deelnemers verwend met allerlei warme en koude lekker nijen. De start in om 18.30 uur bij dorpshuis De Vossenkuil. door Frank van Cooten heinkenszand - De bibliotheken in de Oosterschelderegio gaan steeds meer op winkels lijken. De eerste bieb die volgens deze nieu we formule gaat werken, is de ves tiging in Heinkenszand. „We willen onze boeken veel aan trekkelijker gaan presenteren", zegt Mirjam van Biesen, teamlei der Borsele van de bibliotheek. „We zijn daar in onze vestiging in 's-Gravenpolder al voorzichtig mee begonnen, maar nu gaan we het veel grootser aanpakken." De meeste boeken staan nu nog rugge lings in de kasten. „Dat is niet aan trekkelijk. Uitgevers hebben voor kanten van boeken niet voor niets zo mooi gemaakt. Je moet als het ware worden verleid die boeken te lenen. Dus gaan we ze ook op die manier presenteren. Inderdaad, zo als in een boekwinkel." De bieb speelt ook in op landelijke thema's zoals de kinderboekenweek, de maand van het spannende boek, de zomervakantie en 4 en 5 mei. Voor de nieuwe indeling is wel plek nodig. De bieb Heinkenszand ruimt boeken op. Voor 2,50 euro is een plastic tas te koop die gevuld mag worden met boeken. Deze verkoop is gisteren begonnen en duurt tot 6 januari. THOLEN Het Runningteam Tholen ver koopt vandaag vanaf 9.00 uur olie bollen bij de C1000 in Tholen. Ook gaat een team lang de deuren om de lekkernijen aan de man te bren gen. De bollen kosten 7 euro voor 10 stuks of 80 cent per stuk. De op brengst gaat naar de stichting Ro- parun, die zich inzet voor verbete ren van levenskwaliteit bij kanker patiënten. Het Runningteam doet in 2012 weer mee aan de Roparun. lange vorststraat - goes AXEL axel - In de Axelse Sassing (zijka naal C) werd gistermorgen een per sonenwagen in het water ontdekt. Aanvankelijk was niet bekend of er zich mensen in de auto bevonden, zodat hulptroepen massaal toe stroomden. Duikers vonden geen slachtoffers in de auto of drenkelin gen in de directe omgeving in het water. De hulpactie werd rond half één gestopt. Een uur later werd de auto uit het water getakeld. jj^j^elandNet GOES De band Only Us geeft morgen een akoestisch optreden in café La Strada/Eric's Bar aan de Sint Jacob- straat in Goes. Only Us is een band rond twee broers met geweldige techniek op gitaar, Gerard en Den nis. Voor deze gelegenheid zijn ook zangeres Jolanda en Marco op drums en percussie erbij. Only Us speelt flamenco/gypsy, maar ook bekende nummers. Aanvang 16.00 uur, entree is gratis. Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top locatie, met veel bestem mingsmogelijkheden Vraagprijs 885.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79