Zeeland PZCI Treinen rijden te hard door Goes Zwieren en zwaaien in Kortgene Welkom BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 2S 31 METINGEN Belangenvereniging Aanwonenden Spoor presenteert resultaten eigen onderzoek almanak heropent in mei Zaterdag 17 december 2011 Tegeltableaus leggen bijbelse verhalen vast Bleker steeds meer in nauw om Westerschelde Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ■BBBBHBBSnHBBBUHHBBMnnBMBBnHHBMMMMnMHnnHHi ananMHOMi door Luc Oggel GOES - Nagenoeg alle goederentrei nen die door Goes rijden, lappen de maximumsnelheid van zestig ki lometer per uur aan hun laars. Dat is gebleken uit eigen metingen van Belangenvereniging Aanwo nenden Spoorlijn (BAS), die de re sultaten gisteren heeft overhan digd aan de Goese wethouder Loes Meeuwisse. Leden van de BAS hebben vorige maand in hun inmiddels jarenlan ge strijd tegen geluids- en trillings- hinder met professionele appara tuur metingen uitgevoerd vanuit een caravan langs het spoor in Goes. Aanvankelijk leek het erop dat 'slechts' de helft van de trei nen te hard rijdt, maar nu blijkt dat ze dat bijna allemaal doen. Daarmee wordt de bepaling van het ministerie van Infrastructuur en Milieu dat er tot juli 2012 een snelheidslimiet geldt van zestig, zo dat Goes de tijd heeft om een defi nitieve keus te maken tussen een spoorbak of een permanente snel heidsbeperking, met voeten getre den. Spoorwegbeheerder Prorail heeft bij de Raad van State be zwaar gemaakt tegen het besluit en vervoerders hebben aangekon digd vanaf 1 januari 'gewoon' weer tachtig te gaan rijden. Uit de me tingen blijkt dat dat feitelijk al ge beurt. Volgens Meeuwisse, die blij zei te zijn met het BAS-rapport, is het grootste probleem dat ministerie en ProRail steeds naar elkaar blij ven wijzen. Het ministerie is ver antwoordelijk voor handhaving, maar zegt dat er geen klachten zijn. Prorail zegt dat zij afhankelijk zijn van de bereidwilligheid van vervoerders om langzamer te rij den. „Door de metingen zijn nu ge gevens verzameld die niet op een andere manier verzameld hadden kunnen woren. Ze zijn ook be trouwbaar, dus we gaan ze zeker betrekken in de gesprekken met het ministerie", aldus de wethou der. De BAS heeft haar bevindin gen inmiddels ook naar het minis terie gestuurd met het verzoek te handhaven. Overigens bespreekt het Goese col lege van B en W volgende week dinsdag de resultaten van de ge- luids- en trillingsmetingen van on derzoeksbureaus TNO en Peutz. Aan de hand daarvan moet duide lijk worden of een permanente snelheidsverlaging net zo effectief is tegen trillingshinder als een spoorbak of niet. foto Willem Mieras Als de koningin ergens binnenkomt gaat iedereen staan. Daar kijkt de majesteit allang niet meer van op. Maar voor een raadslid van de ge meente Terneuzen ligt dat toch net even iets anders. Ietwat verlaat stiefelde het raadslid donderdagavond richting zijn zetel; de vergadering was net begonnen met een stemming. Toen hij opkeek Tip? redactie@pzc.nl zag hij dat alle raadsleden hun han den in de lucht staken om hun goed keuring aan een voorstel te geven. De laatkomer zag dat anders. Hij zwaaide enthousiast terug naar alle anderen. Toen vervolgens alle handen weer zakten, knikte hij nog eens goedkeurend. Door het warme welkom voelde hij zich de koning te rijk. GOES - Café De Post aan de Grote Markt in Goes gaat mogelijk in mei 2012 weer open. Eigenaar André Verhoef gaat daar op dit moment vanuit. Onlangs heeft hij toestemming gekregen om de twee bovenste verdiepingen, na de verwoestende brand van begin maart, te herstellen. Voor de bene denverdieping, waar het café is ge vestigd, is nog geen groen licht. Omdat De Post een monument is, zal het pand zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat worden her steld. Alle herbruikbare materialen worden gespaard. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. flö D/\e"i t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, L»aTe L/C rOSl Ma. za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl KORTGENE - Regen en wind kon de schaatsers in Kortgene gisteren niet deren. Want de initiatiefne mers van het ijsbaantje Blij dat ik Glij, dat gisteren naast openbare basisschool De Zuidvliet in Kortge ne is opgebouwd, hadden met vooruitziende blik gezorgd voor een goede overkapping. De ijsbaan, die nog tot en met zon dag blijft staan, is voorzien van al lerlei gemakken. Zo is er een koek en zopie met warme chocomel, erwtensoep en glühwein. Ook is er gedacht aan een vervoer in de vorm van een Après-ski-bus. Die pendelt heen en weer tussen Kortgene, Kamperland, Wissenker- ke, Geersdijk, Colijnsplaat en Kats. „We willen niet dat mensen met alcohol op terug naar huis zouden gaan", zegt Stefan van Belzen van vereniging De Gangmakers. Vandaag en morgen is de baan open vanaf 11.00 uur. Vandaag zijn er ijsspelen in lederhosen tussen 14.00 en 17.00 uur. Van 21.00 uur tot 01.00 uur is de Après-Ski-Par- ty- 's Zondags om 14.00 uur begint Swinging in Winter Wonderland met het Schorrekoor uit Sint-Anna- land en Nostalgia uit Kortgene. De overkapte ijsbaan zorgt voor drie dagen schaatsplezier in Kortgene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77