61 binnenland Kritiek op benoemen Donner Huisartsen naar de rechter Coop moet boeten Gevolgen stapeling in voor gevolgen overval zorg in beeld gebracht doorwerken www.interieur-paauwe.nl Duizenden meldingen van internetoplichting zaterdag 17 december 2011 den haag - De Landelijke Huisart sen Vereniging sleept minister Edith Schippers van Volksgezond heid voor de rechter. De LHV vindt dat de minister hen onrecht vaardig financieel laat bloeden. Een woordvoerster heeft dat giste ren bekendgemaakt. De minister en de huisartsen steg gelen al maanden over bezuinigin gen die de minister hun wil opleg gen. De huisartsen hebben vol gens haar de afgelopen jaren te veel geld uitgegeven. Dat bedrag wil ze nu terugvorderen. De huisartsen vinden dat princi pieel onjuist. Ze zijn juist op ver zoek van de minister meer taken gaan uitvoeren, stellen ze. Zo is het de bedoeling dat patiënten voor eenvoudige ingrepen niet meer bij het ziekenhuis aanklop pen, maar bij de huisarts, die im mers goedkoper werkt. Het is vol gens hen onrechtvaardig om hen vervolgens te straffen voor die extra omzet. De minister zegt dat ze de huisart sen een aantal keer tegemoet is ge komen. Volgens haar is de bezuini ging van oorspronkelijk 132 mil joen teruggebracht tot 74 miljoen. Het zijn overschrijdingen in de huisartsenzorg over 2009 en 2010. De huisartsen verwijten de minis ter met cijfers te goochelen. Vol gens hen moeten ze 98 miljoen in leveren. De kans bestaat dat ze over dit jaar, 2011, ook weer moe ten terugbetalen. Onlangs kondigde Schippers ook andere maatregelen aan om de be zuiniging voor huisartsen beter verteerbaar te maken. Voor Schip pers is dit haar laatste bod. „Ik heb hiermee een groot gebaar gemaakt en het uiterste gedaan om de huis artsen tegemoet te komen." Schippers wil dat door betere sa menwerking tussen de huisartsen posten en de duurdere spoedeisen de hulp het beroep van mensen op die laatste kan worden terugge bracht. In 2012 en 2013 is daar geld voor be schikbaar. RAAD VAN STATE Oppositie: 'Rutte maakte rommeltje van sollicitatieprocedure' den haag - De langverwachte be noeming van minister Piet Hein Donner (63) als vicepresident van de Raad van State roept veel kri tiek op van oppositiepartijen in de Tweede Kamer. Ze vinden dat pre mier Mark Rutte een rommeltje heeft gemaakt van de sollicitatie procedure en vinden het niet kun nen dat Donner straks moet advi seren over kwesties die hij als mi nister onder zich had. Gisteren werd Donner officieel voorgedra gen voor het vicepresidentschap van de Raad van State, het belang rijkste adviesorgaan van het kabi net. De overstap hing al maanden in de lucht, maar Rutte heeft steeds ontkend dat de sollicitatie procedure een gelopen race was. „Schijnheilig", karakteriseert PvdA-leider Job Cohen het optre den van de premier. Rutte zei de kritiek van de oppositie op de pro cedure niet te delen. Volgens Rut te is alles goed gegaan. „Geen ach terkamertjes, volledige transparan tie." De linkse oppositiepartijen waarschuwen dat de onafhankelijk heid van de Raad van State op het spel staat. „Donner gaat zijn eigen vlees keuren", aldus Cohen. „Met de benoeming van Donner als vi- Zonnemaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. cepresident zal het advies van de Raad van State als een politiek ad vies gezien worden", reageert het Kamerlid Ineke van Gent van GroenLinks. Eerder werd al duide lijk dat het CDA voor de opvolging van Donner de Zuid-Hollandse ge deputeerde Liesbeth Spies (45) op het oog had. Zij werd gisteren be mind. pagina 12 en 13: portret Donner haarlem - Consumenten die via internet kopen en verkopen heb ben in het eerste jaar van het Meld punt Internetoplichting 30.000 keer melding gemaakt van mogelij ke internetoplichting. De afgelo pen twee maanden controleerden consumenten 248.000 keer via de site van het meldpunt of een ver koper betrouwbaar is. Dat maakte het meldpunt, waarin politie, Openbaar Ministerie en Marktplaats sinds vorig jaar samen werken, gisteren bekend. Het meld punt stelt dat de meldingen van in ternetoplichting hebben geleid tot vijftig grote onderzoeken. Per zaak heeft het meldpunt tien tallen bankrekeningnummers op gevraagd bij banken, om strafrech telijk bewijs te verzamelen tegen verdachten. Een aantal onderzoe ken heeft geleid tot aanhouding. Begin dit jaar werd een 32-jarige Nederlandse internetoplichter ge arresteerd in Brussel, die ervan wordt verdacht honderden men sen te hebben geflest. Eind november hield de politie een 34-jarige Ilmuidenaar aan. Hij zou tenmin ste 220 kopers hebben gedupeerd voor in totaal bijna 18.000 euro. Het meldpunt noemt de 'check- functie', waarbij consumenten de betrouwbaarheid kunnen controle ren, een groot succes. MKg^aaniinifii.. 'jiJnnH.a«WBa SHHHBHBi enschede - De kantonrechter heeft Coop Supermarkten veroor deeld tot een vergoeding aan een caissière, vanwege psychische scha de en inkomstenderving. Die liep de cassière op na een over val op een filiaal van de keten op 27 januari 2010 in Enschede. „Dit vonnis is wrang voor de werkge ver", zegt Detailhandel Nederland. De Enschedese kantonrechter be paalde het te betalen voorschot voor derving van inkomsten op 1000 euro, te vermeerderen met rente. Ook moet de supermarkt de proceskosten, 761,81 euro, voldoen. De rechter rekent het de super markt aan dat deze geen verzeke ring heeft afgesloten voor het per soneel die voorziet in eventueel te lijden psychische schade. De werk gever is in dit geval wel aansprake lijk, zo oordeelde de rechter. Uit het vonnis blijkt dat alleen fy sieke schade van werknemers wordt gedekt door de verzekering van de supermarkt. Dat betekent dat de fysieke gevolgen van een overval en/of een arbeidsongeval wel worden gedekt. Avocaat Van Stokkum van de caissière: „De supermarktketen deed het voorkomen dat verzeke ringspolissen psychische schade niet dekken. Maar de rechter heeft nu een duidelijk antwoord gege ven op de vraag wie dit soort scha de moet dragen: de werkgever." Bij de overval op het Coop-filiaal kreeg de caissière een pistool op zich gericht en werd zij gedwon gen het geld uit de kassa af te ge ven. De buit bedroeg uiteindelijk slechts de portemonnee van de klant. De werkneemster staat sinds het incident onder behande ling van Mediant. Coop Super markten overweegt hoger beroep. utrecht - Gemeenten moeten de gevolgen van de zogenaamde sta peling in de zorg voor hun inwo ners goed in de gaten houden en maatregelen nemen om de moge lijk nadelige effecten zoveel moge lijk te verzachten. Daartoe riep Zorgbelang Neder land, een brancheorganisatie van 13 patiëntenorganisaties, gisteren op. Over stapeling in de zorg wordt gesproken als voor mensen of gezinnen meerdere bezuini gingsmaatregelen samenvallen. Uit een peiling van Zorgbelang blijkt dat veel mensen niet weten dat ze terechtkunnen bij de ge meente voor ondersteuning als ze door de stapelingsmaatregelen niet volwaardig kunnen meedoen in de samenleving. Zo'n 1600 mensen deden mee aan de peiling van Zorgbelang Neder land over de stapeling van de over heidsmaatregelen om zo tot ver mindering van de kosten op het gebied van zorg en welzijn te ko men. Gebruikers van zorgvoorzie ningen deden mee aan de peiling, maar ook zorgverleners en anders betrokkenen. Bijna 38 procent van de deelnemers heeft te maken met vijf maatregelen of meer. Bij 10 procent gaat het om ten minste acht maatregelen. Waar de mees ten mee te maken krijgen, is de verlaging van de tegemoetkoming voor chronisch zieken en gehandi capten en het verdwijnen van maagzuurremmers, fysiotherapie, dieetadvies en psychische hulp uit het basispakket. Ook de verlaging van de zorgtoeslag treft veel res pondenten. 69 procent verwacht negatieve tot zeer negatieve gevol gen op het terrein levensonder houd, 76 procent verwacht weinig goeds voor de kwaliteit van zorg. den haag - Door de maatregelen die het kabinet wil nemen om mensen langer door te laten wer ken, blijven niet heel veel meer mensen aan het werk. Volgens het Centraal Planbureau (CPB) sorte ren de maatregelen niet meer dan een gering effect. Dat blijkt uit een doorrekening van het zogeheten Vitaliteitspakket van minister Henk Kamp (Sociale Zaken) die het CPB gisteren publiceerde. Van af 2013 komt er een nieuwe spaar regeling, een werkbonus voor werknemers die ouder zijn dan 61 jaar en een mobiliteitsbonus voor werkgevers die 55-plussers in dienst nemen. Het CPB verwacht dat de stijging van het aantal oude re werknemers 'gering positief zal zijn. Dat zit hem dan vooral in de werkbonus, want die zorgt ervoor dat meer ouderen ook op hogere leeftijd nog aan het werk zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6