belangrijkst als het vuurwerk begint zeeland 127 beroo 'Jeugd laat de simpele knallertjes links liggen' maken zich weer op voor de jaarwisseling Kerst en poëzie Kinderkerstdisco Six Strings Down in Zonnemaire Jammen in De Stulp Heeft u het al gezien? MIDDELBURG aantrekkelijk shoppen zaterdag 17 december 2011 Delta Warenhuis laat tijdens een show het assortiment in het echt zien. foto Ronald den Dekker door Joeri Wisse renesse - Voor de één is het ver trek van Sinterklaas naar Spanje het teken om het huis vol te zet ten met kerstprullaria, voor de an der is het dé tijd om zich alvast te verlekkeren aan vuurwerk. „De speciale webshop is alweer een tijdje online, maar in de winkel be gint het echt na Sinterklaas. Dan zetten we de dummies in de zaak en verspreiden we de bestellijsten en 'folders over het eiland", zegt Ronald de Munnik van Delta Wa renhuis in Renesse. Behalve de neppijlen en nepknal- lers in de winkel, zet Delta Waren huis ook filmpjes online. „Maar daar zie je niet goed hoe hoog en breed het vuurwerk in het echt is. Ook zijn de kleuren en het geluid in een filmpje toch wat anders." Omdat er volgens De Munnik niks boven echt vuurwerk gaat, heeft Delta Warenhuis dit jaar voor de tweede keer een vuurwerkshow gegeven op het voetbalveld. Met een 'playlist' in de hand worden de 25 interessantste pijlen en 'ca kes' aan het publiek voorgesteld. „Aan het eind worden alle artike len nog een keer afgestoken in een finalestuk. Het is echt indrukwek kend wat voor show je met ge woon consumentenvuurwerk kunt maken", vindt De Munnik. De laatste jaren ziet Delta Waren huis, één van de drie vuurwerkver kopers op Schouwen-Duiveland, de populariteit van de simpele knallers als rotjes en astronauten afnemen. „De jeugd laat die steeds meer links liggen. Ze willen liever iets wat niet alleen knalt, maar ook een ander effect heeft." Overigens hecht het bedrijf waar de aan een verantwoord gebruik. Via posters in de zaak en folders bij de bestellingen worden klanten daar op attent gemaakt. BURGH-HAAMSTEDE De vereniging Vrouwen van Schou: wen houdt dinsdag 20 december haar kerstviering. Op het program ma die middag staat een optreden van Trias Poëtica. De kerstviering wordt gehouden in dorpshuis De Schutse en begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Jeugdsoos Big-S in Burgh-Haamste- de houdt op vrijdag 23 december een kinderkerstdisco in het pand aan het Sluispad. De disco voor de jonge kinderen wordt gehouden vanaf 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De entree is een euro. zonnemaire - De band Six Strings Down treedt morgen op in eetca fé-cafetaria Bommende in Zonne maire. Het repertoire bestaat uit blues en (jaren 70) rock. De band bestaat uit vier leden: John Poot (drums), Colin Clement (bas), Peter Mol (gitaar) en Freek den Toom (zang). Toegang is gratis. Het café is open vanaf 15.00 uur. RENESSE Zangers en muzikanten zijn mor genmiddag welkom op het podium van café De Stulp in Renesse. Daar wordt een jamsessie gehouden. Er is een geluidsinstallatie aanwezig en verder staat voor de artiesten soep klaar. De jamsessie in De Stulp begint om 16.00 uur. Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top locatie, met veel bestem mingsmogelijkheden Vraagprijs 885.000,- k.k. SCHULTING www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67