Een rustig baasje is het PZC 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! Minderheid kant zich tegen snelheidsremmers Amerikaans bedrijf belooft rustige jaarwisseling met shirt voor honden Onkostenvergoeding B&W en raad omhoog 0113 22 22 20 Crescendo zaterdag 17 december 2011 monoidL mouERS DREISCHOR - Muziekvereniging Crescendo speelt dinsdagavond 20 december kerstliedjes in Drei- schor. In twee groepen en gewa pend met kerstmutsen en fakkels gaan de muzikanten door het dorp. De start is om 19.00 uur, om 20.30 uur stopt de rondgang op de ring waar glühwein en warme cho colademelk staat. VUURWERK Dierenartsen, dierenspeciaalzaken en vuurwerkverkopers door Joeri Wisse Met de aanleg van snelheidsremmers door middel van asverspringingen op de Oudeweg zijn enkele bewoners het niet eens. foto Ronald den Dekker T e kunt er vergif op innemen. I Op oudejaarsdag staan, opge- I schrikt door het vuurwerk, I weer drommen hondenbaas- jes voor de balie van de Die renartsenpraktijk Schouwen-Dui- veland. „Helaas komen er altijd veel mensen op het laatste mo ment. Dan kan je niet meer veel anders doen dan een angstverla- gend middel mee te geven." Vuurwerk en huisdieren blijft een lastige combinatie, merkt Dianne van den Heuvel van de dierenart senpraktijk elk jaar opnieuw. De assistente is gespecialiseerd in die- rengedrag en is de afgelopen jaren al vele middelen tegengekomen om de angst voor harde knallen in te tomen. „Lange tijd gaven we 'knalpillen' mee. Die verslapten de spieren, waardoor honden en kat ten bijna knock-out in hun mand lagen als er vuurwerk werd afgesto ken. Onderzoek heeft echter aange toond dat het wel lijkt alsof ze rus tig liggen, maar dat ze nog steeds heel angstig zijn maar gewoon niet de kracht hebben om weg te krui pen in een hoekje. Eigenlijk is dat juist heel zielig." Wie tijdig bij de dierenarts aan klopt vanwege vuurwerkangst, kan bijvoorbeeld kiezen voor voe dingssupplementen of speciaal voer waar melkeiwitten inzitten die een kalmerende werking heb ben. Ook zijn er elektrische ver dampers in de omloop die feromo nen verspreiden. „Maar met zulke middelen en spe ciaal voer moet je op tijd begin nen. Mensen die kort voor oudejaarsdag komen, adviseren we vaak alprazolam." Dit middel werkt volgens Van den Heuvel angstverlagend en versuft het dier niet. „Als de hond of kat knallen hoort, wordt dat geluid in de herse nen niet meer omgezet in angst." Zoals zo vaak geldt is het ook bij dieren beter voorkomen dan gene zen. „Bij katten is het lastig, maar vooral jonge honden zijn heel goed te trainen. Dat doe je door zelf vooral rustig te blijven als er Vuurwerk Vuurwerk mag maar op drie da gen worden verkocht in Neder land: 29, 30 en 31 december. Voor die tijd kan er wei via lijsten of via internet worden besteld. Afsteken van vuurwerk mag alleen van 31 december 10:00 uur tot 1 januari 02:00 uur. Op de site van de organisatie Con sument en Veiligheid staan tips over het veiiig afsteken van vuur werk: www.veilig.nl Tips over het voorkomen of bestrij den van vuurwerkangst bij huisdie ren is te vinden op de site van de Schouwse dierenartsenpraktijk: www.dapschouwen-duiveland.nl vuurwerk wordt afgestoken. Vroe ger raadden we vaak aan om hele maal geen aandacht te geven als een hond toch schrikt. Daar zijn we van teruggekomen, het kan juist goed zijn om het dier een beetje te troosten. De hond ziet het baasje toch als de veilige, sta biele leider van de roedel." Verder is het zaak om je zo normaal moge lijk te gedragen als het geknal los barst. „Gewoon doorgaan met waar je mee bezig was", adviseert Van den Heuvel. Bij pups is het ook de moeite waard om af en toe een vuur- werk-cd op te zetten. „Telkens een beetje harder, zodat ze er geleide lijk aan gewend raken." Ook als honden wat ouder zijn, kan de vuurwerk-cd nuttig zijn. „Soms schrikken ze toch nog van echt vuurwerk. Met de kou en de kruit damp is het toch anders." Hoe goed een hond ook getraind is, het kan altijd weer misgaan. „Helaas wordt er regelmatig vuur werk naar dieren gegooid. Dat is funest en levert vaak meteen een trauma op dat niet zomaar weer weggaat." Voor de jaarwisseling zelf is het zaak om bij het dier te blijven en zorgen dat ze op een vertrouwde plek terecht kunnen. Ook is het be langrijk om katten vroeg binnen te hebben „En zorg dat het dier ge- I chipt is. Al het dan toch ontsnapt, g is de kans groter dat hij snel terug is." door Ali Pankow zierikzee - Zet hoge plantenbak ken neer aan weerszijden van de Oudeweg in Zierikzee in plaats van dure snelheidsremmers, zoals de ambtenaren hebben bedacht. Dat dringende verzoek richten drie bewoners van de Oudeweg aan de gemeenteraad. „De meerderheid van de bewo ners daar zijn het wèl eens met de asverspringingen die we daar op dit moment aanleggen. Het is vol gens ons ook absoluut de beste op lossing", zegt verkeersambtenaar Peter de Winter. Hij heeft samen met wethouder Wim Stouten de gekozen maatregel bij de bewoners thuis in de Oudeweg toegelicht. „Vrijwel iedereen kon zich vinden in de asverspringing. Met uitzonde ring dan van die drie bewoners, die nu een brief aan de raad heb ben gestuurd." Volgens De Winter is de gemeente naar aanleiding van klachten over de verkeerssituatie op de Oude weg al een hele tijd bezig om daar verbetering in te brengen. Het aanbrengen van asverspringin gen blijkt hier echt de beste oplos sing. Plantenbakken plaatsen, zo als de betreffende drie bewoners voorstellen, doen we helemaal niet meer. Dat levert te veel risico op voor schade en claims als ge volg daarvan", aldus De Winter. Hij benadrukt dat, in tegenstelling tot wat de briefschrijvers beweren, de betreffende snelheidsremmers nog voldoende ruimte bieden voor het brede agrarische verkeer. In het kader van de plannen voor de bouw van een sportcomplex aan de Lange Blokweg dringen de briefschrijvers ook aan op een aan sluiting van de Oudeweg op de ro tonde bij het voetbalveld. „Wij houden de toekomstige ont wikkelingen daar in de gaten, maar concrete plannen daarvoor zijn er nog niet", luidt daarop de reactie van De Winter. Nee, het loopt bij Bolle Dier en Tuin nog geen storm voor het 'Thundershirt', de nieuwste vinding om honden kalm te houden tijdens de jaarwis- selling. Maar, zo weet Ellie Bolle van de Zierikzeese winkel, de meeste klanten moeten nog ko men, „En ik heb de thundershirts nog maar veertien dagen binnen." „Het werkt net zoals baby'tjes die worden ingebakerd. Door de druk- punten krijgen de honden een vei lig gevoel", legt ze de werking uit van de Amerikaanse uitvinding. Het veertig euro kostende pakje is Nieuwe abonnementsprijzen Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. Het nieuwe tarief voor een kwartaalabonnement per automatische incasso bedraagt €77,65. Gezien de veelheid aan abonnementsvormen verwijzen wij u voor het complete tarievenoverzicht naarwww.pzc.nl/abonneren. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze lezersservice via 088- 013 9910. De nieuwe tarieven worden ingevoerd per 1 januari 2012 en zijn van toepassing binnen het bestaande verspreidingsgebied conform onze algemene voorwaarden. Wij vertrouwen erop dat abonnees die een machtiging tot automatische incasso hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. Directie PZC verkrijgbaar in zeven maten. Tot nu toe zijn er een paar verkocht. „Je weet natuurlijk pas na oudjaars dag of het werkt. We geven in elk geval een garantie, als mensen er niet tevreden over zijn, kunnen ze het shirt, mits het in goede staat is, nog terugbrengen." Dierenartsassistente Dianne van den Heuvel heeft nog geen erva ring opgedaan met het Thunder shirt. „Door de druk van het shirt, zou de hond kalm worden. Ik ge loof er eerlijk gezegd niet zo in, maar als mensen er baat bij heb ben is het natuurlijk prima." www.pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - De onkostenvergoedin gen van gemeentebesturen wor den jaarlijks aangepast aan de prijs index. B W en de raadsleden van Schouwen-Duiveland krijgen er daarom per 1 januari 2,7 procent bij. De burgemeester krijgt een vas te onkostenvergoeding; de ambts toelage. Voor de Schouwse burge meester bedraagt die vanaf 1 janua ri 719,23 euro per maand. De wet houders moeten hun kosten tel kens declareren. Het maximumbe drag hiervoor gaat ook 2,7 procent omhoog en komt dan op 641,15 per maand. Overigens voert Schou wen-Duiveland in 2013 de 'werk- kostenregeling' in en die valt - na tussenkomst van de fiscus - lager uit. De burgemeester gaat terug naar 345,23 euro en de wethouders naar maximaal 307,75 euro. Aan salaris ontvangt Gerard Rabe- link 7457,15 euro, terwijl Ad Vers- put, Wim Stouten en Gilles Houte kamer het met 5943,06 euro moe ten doen. De burgemeester krijgt een eindejaarsuitkering van 9,8 procent, de wethouders van 8,3 procent. De raadsleden verdienen 889,13 eu ro per maand, hun onkosten mo gen - na de verhoging van 2,7 pro cent - maximaal 135,64 bedragen. MEEST GELEZEN 1Stel moet drugswinst afstaan 2. Volle bak wijnboerderij (foto) 3. Pleidooi voor bussluis Zierikzee DE STELLING Zierikzee kan best zonder koopzonda gen. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66