Zeeland PZC Makelaar biedt 5 miljoen voor haven Onrust leerlingen Pontes uitst®'werk SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 31 Mortierbom in Ooltgensplaat almanak Welkom 0 Kraaijensteu Kimberly wint posterwedstrijd Een rustig baasje is het belangrijkst als het vuurwerk losbarst Bleker steeds meer in nauw om Westerschelde 2S Zaterdag 17 december 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl PRIVATISERING Wethouder: 'WV Scharendijke wordt eigenaar ligplaatsen omdat de raad dat wil' door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Van de Loosdrecht makelaars uit Nunspeet heeft vijf miljoen euro geboden op de jacht haven Scharendijke. B en W van Schouwen-Duiveland houden ech ter vast aan hun plan de haven on derhands te verkopen aan de wa tersportvereniging Scharendijke. Privatisering van de jachthaven is omstreden. Eerder al maakte de Hiswa bezwaar tegen de verkoop aan de vereniging. Volgens de branchevereniging is verkoop aan een ondernemer beter voor het toerisme en de economie van Schouwen-Duiveland. Geholpen door het Loket Eerlijke Concurren tie Watersport spant de Hiswa een rechtszaak aan tegen de gemeente. Volgende week beslist de gemeen teraad over de verkoop. De raads commissie heeft inmiddels op hoofdlijnen positief geadviseerd. besloten dat iedereen even op zijn eigen plek moest pauzeren." Dat betekende dat de leerlingen van vmbo/mavo in hun eigen gebouw moesten blijven, gescheiden van de andere leerlingen. „De centrale hal was buiten beeld en daar wa ren de leerlingen het niet mee eens", zegt Lommen. „Vervolgens ontstond duw- en trekwerk." Lom men heeft inmiddels met verschil lende leerlingen gesproken. Hij weet nog niet of er maandag maat regelen worden genomen. Voor hoeveel de gemeente ver koopt, maakt ze niet bekend. Waarschijnlijk gaat het om 1,8 mil joen euro netto. Van de Loos drecht biedt 5 miljoen en rekent meteen even voor dat de gemeen te hiermee 180 euro winst per in woner maakt. De haven is, volgens Van de Loos drecht, veel waard omdat het een van de grootste in Nederland is en omdat ruimte aan het water schaars is. Verder, zegt de make BURGH-HAAMSTEDE - De aangekon digde werkzaamheden aan de Kraaijensteinweg bij Burgh-Haam- stede zijn uitgesteld. Het gaat om het aansluiten van de Zandweg op de rotonde en het aanleggen van een parallelweg tus sen de Zandweg en de Willem Alexanderstraat. De werkzaamhe den zijn uitgesteld vanwege het slechte weer. Vermoedelijk zal in januari een nieuwe poging wor den ondernomen. laar, is de haven veel waard omdat 'het realiseren van nieuwe havens door het strenge natuurbeleid on gelooflijk ingewikkeld' is. Wethouder Wim Stouten gaat ech ter niet in op het bod van de make laar: „Het privatiseringstraject is bijna ten einde. Dit is wat de ge meenteraad wil." Makelaar Maas uit Den Bosch, die de haven in opdracht van de WV Scharendijke heeft getaxeerd, laat ook van zich horen. Maas wijst de gemeenteraad nog eens op de voorwaarden. Wie de haven ook koopt, hij zal altijd voor voldoen de ligplaatsen voor de WV Scha rendijke moeten zorgen. De liggelden mogen bij de ver koop niet omhoog. En als ze later wel worden gewijzigd, dan mag dat alleen op basis van een door de gemeente vastgestelde indexe ring. Tenslotte moet elke niet-stan- daard prijsverhoging worden geïn vesteerd in de haven. OOLTGENSPLAAT - De politie heeft een 26-jarige man uit Ooltgens plaat aangehouden omdat hij in het bezit was van een mortier- bom. De mortierbom of'shell', is het zwaarste vuurwerk dat bestaat. De man werd 5 december aange houden. Hij had verder 400 grote nitraatknallers en 60 kleine nitra ten in zijn bezit. Dit vuurwerk be hoort tot de 'Big Five' van justitie. De Ooltgensplater kan tot een ge vangenisstraf van 3 tot 16 maan den worden veroordeeld. Tip? redactie@pzc.nl Als de koningin ergens binnenkomt, gaat iedereen staan. Daar kijkt de majesteit allang niet meer van op. Maar voor een raadslid van de ge meente Temeuzen ligt dat toch net even iets anders. Ietwat verlaat stiefelde het raadslid donderdagavond richting zijn zetel de vergadering was net begonnen met een stemming. Toen hij opkeek zag hij dat alle raadsleden hun han den in de lucht staken om hun goed keuring aan een voorstel te geven. De laatkomer zag dat anders. Hij zwaaide enthousiast terug naar alle anderen. Toen vervolgens alle han den weer zakten, knikte hij nog eens goedkeurend. Door het warme wel kom voelde hij zich de koning te rijk. wsmmmssmsmssmmmmmimBm: ZIERIKZEE - Binnenkort roept de poster van Kim- berly Overbeeke alle inwoners van Schou wen-Duiveland op spaarzaam om te gaan met bui tenlicht. Haar poster kreeg de meeste stemmen tijdens een posterwedstrijd van de gemeente Schouwen-Duiveland. Een oproep om Schou wen-Duiveland donker te laten. „Ik heb er goed over nagedacht en ben toen gaan tekenen", zegt Kimberly. Schouwen-Duiveland probeert al jaren inwoners te bewegen geen overbodige buitenver- door Melita Lanting ZIERIKZEE - Op scholengemeen schap Pontes Pieter Zeeman is gis teren enige onrust ontstaan onder de leerlingen. Dat ontaarde vol gens directeur Sjef Lommen in wat duw- en trekwerk in de centra le hal. Volgens Lommen is er niet gevochten. „Wij constateerden dat de afgelo pen week een wat minder goede sfeer was onder de leerlingen. Dat was niet prettig. Toen hebben we lichting te laten branden. „Zodat we de sterren kunnen blijven zien", aldus wethouder Gilles Hou tekamer. Hij zegt ook bezig te zijn met de ge meentelijke verlichting, zoals versobering van de monumentenverlichting, foto Ronald den Dekker donker www. ^«hgdonker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65