Mbo als opstap naar hbo Lees meer in ons Test |e Toekomst magazine Misschien sta je er niet altijd bij stil. Je hebt (bijna) je havodiploma op zak en zoekt volop naar een geschikte hbo-opleiding. Maar heb je wel eens nagedacht over een mbo-opteiding? Veel van onze studenten met een havodiploma, of een overgangsbewijs naar havo A hebben bewust voor een mbo-opteiding gekozen. Want met een mbo-opleiding doe je veel ervaring op in de praktijk. Handig voor je toekomstige hbo-opleiding. Sommige opleidingen bieden je zelfs een verkort traject aan. Dit noemen we mbo-ptus. Onze studenten vertellen graag waarom zij voor hun mbo-opleiding hebben gekozen. Laat je inspireren! Wil je meer informatie over onze mbo-plusopleidingen? Ga dan naar www.testjetoekomst.nt en download onze brochures of kom naar onze Open Dagen! De aftrap naar de Hoge Hotelschool Maastricht Eerstejaarsstudent Hospitality Management mbo-plus Lisanne Foks 119) is gek op voetballen, maar wat heeft dat nu met de Hoge Hotelschool Maastricht te maken? Aan die school wit Lisanne na deze opleiding graag verder studeren. Vorig jaar ging haar havodiploma net aan haar neus voorbij en zonder dat felbegeerde papiertje bleef de schooldeur in Maastricht voor haar hermetisch gesloten, alhoewel... Tijdens deze mbo-opleiding Hospitality Management kan zij al in het tweede jaar stage lopen in het Teaching Hotel Chateau Bethlehem van de Hoge Hotelschool Maastricht en dat is precies wat Lisanne Foks wil! "De Hospitality Managementopleiding is enorm veelzijdig, een perfecte opstap naar een managementfunctie die ik in de toekomst ambieer. Met deze opleiding als basis kun je alle kanten op, ook in de event-richting", licht Lisanne toe. "In dit eerste jaar hebben wij drie dagen theorie en twee dagen praktijk. De praktijklessen worden gehouden in de keuken en het restaurant "PUUR a la carte" van de Hotelschool Middelburg op het ZEP-terrein in Middelburg. In het tweede jaar schrijven wij ons Ondernemingsplan en volgen wij drie stages, waaronder één in Hotel aan de Dam in Middelburg, het collegehotel van onze opleiding. Voor mijn tweede stage kies ik dus Maastricht en over de derde twijfel ik nog. Wellicht wordt dat een buitenlandstage. Curacao lijkt mij geweldig! Dat zou dan alvast de aftrap zijn van hetgeen ik na mijn hbo-studie van plan ben: de wereld buiten Europa verkennen." In vijfjaar mijn cios-én mijn hbo-diploma Tweedejaars CIOS Mbo-plus Mitchell van Oudenaarden (23) koos aanvankelijk voor een ander vak dan voor de sport. "Na de havo heb ik met succes mbo-verpleegkunde gestudeerd. Daarna heb ik in een ziekenhuis gewerkt, maar mijn hart lag bij de sport. In 2010 heb ik de overstap gemaakt naar het CIOS in Goes. Met mijn vooropleiding kon ik de vierjarige mbo-plusopleiding in twee jaar doen. Momenteel ben ik aan het afstuderen. Mijn uitstroomprofiel is Operationeel Sportmanager met als klein-keuzevakken sportmassage en conditiehersteltraining. Daarvoor loop ik 's avonds stage bij een voetbalvereniging. Met dit diploma kan ik instromen in het tweede jaar van het hbo. Aan de Fontys Hogeschool Tilburg ga ik in september studeren op de ALO. Met dit diploma wil ik als combinatiefunctionaris aan het werk. Dit jaar loop ik stage bij het CIOS zelf: een bijzondere ervaring om naast student 'schoolmedewerker' te zijn. Als afsluiting van deze stage stuur ik het studententeam aan dat op A en 5 juni 2012 een School Sportolympiade organiseert voor alle basisscholen in en rond Goes op Sportpark Het Schenge. Ik vind het een hele eer en uitdaging, dit unieke sportevenement te mogen organiseren!" Ik heb iets met techniek en met auto's Na het behalen van zijn overgangsbewijs naar havo A, is eerstejaarsstudent Jesse de Voogd van der Straaten (18) ingestroomd in de opleiding Motorvoertuigentechniek."In het begin was de overstap best. moeilijk, want ondanks mijn enthousiasme voor techniek en auto's, had ik nog geen ervaring met motorvoertuigentechniek, terwijl mijn klasgenoten dat wel hadden. Inmiddels heb ik al veel bijgeleerd! In het eerste jaar ben je drie dagen per week op school om vakken als Motoren-, Elektro- en Voertuigentechniek te volgen. Ook volg je een minor hoe je een (energiezuinige) auto ontwerpt en bouwt. De overige twee dagen loop je stage, want motorvoertuigentechniek leer je vooral in de praktijk. Ik loop stage bij een dealer in Sint Annaland. Het bevalt mij daar zo goed, dat ik er ook op zaterdag ben. Om zoveel mogelijk ervaring op te doen waarschuwt de receptie mij als er een auto binnenkomt. Zo kom ik gemakkelijk aan al mijn opdrachten. Bovendien restaureer ik samen met wat vrienden een motor uit 1980. Motorvoertuigentechniek is dus echt wel mijn ding!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48