verliezen duizenden bezoekers zeeland 13 Waarschuwing PZC DICKENS- KERSTMARKT in Veere op plein commentaar Zeeuws Museum Middelburg Muzeeum Vlissingen ind. fort Rammekens Megaschip mijdt Westerschelde Operatiekamer ziekenhuis Goes weer open na stroomproblemen Uw bezorger kan binnenkort bij u aanbellen om u een voorspoedig 2012 te wensen. zaterdag 17 december 2011 Vandaag t/m a.s. maandag tussen Markt en Grote Kerk Van 11.00- 17.00 uur. Toegang gratis en gratis parkeren! 38.300 ■■I 38.000 38.650 38.500 Men wist het Dit is het bikkelharde oordeel van Wim Deetman over het misbruik van kinderen in rooms-katholieke instellingen. Daarom is de eerste reactie van aartsbisschop Wim Eijk onge lukkig. Hij is 'geschokt' en hij voelt zich 'beschaamd'. Met de kennis van Deetman komt dat 'geschokt' niet erg geloofwaar dig over. En het is onhandig om het celibaat te verdedigen nu de commissie-Deetman juist waar schuwt, dat het celibaat het ker kelijk kader 'kwetsbaar kan ma ken' voor misdragingen. Deetman meldt ook, dat in alle instellingen met ongelijke machtsverhoudingen het risico op seksueel misbruik twee keer zo hoog is dan gemiddeld. En hij zegt daarbij: kijk wat breder. Er was ook veel seksueel mis bruik buiten de kerk. Op die re lativering zitten de slachtoffers niet te wachten. Zij is echter wel terecht. De katholieke kerk moet nu boete doen. Maar de lessen van Deetman zijn voor de héle maatschappij. VLISSINGEN - De Westerschelde heeft gisteren geen nieuw record kunnen vestigen. Eén van 's we relds grootste containerschepen, de 398 meter lange Evelyn Maersk, zou aanlopen in Antwerpen. De kapitein gaf op het laatste mo ment in verband met het slechte weer de voorkeur aan de Rotter damse haven. Volgens het Schelde Coördinatie Centrum waren de omstandigheden verantwoord. arrangement afgesproken. Elk KNVB-lid krijgt een gratis kaart als ze een betalende bezoeker mee nemen. Verder zal de opening van de evenementen- en muziekhal naast het museum de bezoekers- 'We hadden voor onszelf een terugloop van 10 procent ingecalculeerd' aantallen doen oplopen, is de hoop van Van Rijswijk. Het Maritiem Muzeeum heeft pro fijt gehad van de expositie van luxueuze jachten van Amels, de scheepswerf, die nog tot twee maanden in het nieuwe jaar door loopt. „Die expositie is voor reke ning van Amels", zegt Siert Knig- ge, voorzitter van het Muzeeum. „Wij willen - en dat. staat ook be schreven - drie grote exposities per jaar houden. Maar daar komen we bij lange na niet aan. Ons bud get wordt met het jaar minder." Het Muzeeum ontvangt voor 2012 60.000 euro minder subsidie van de gemeente Vlissingen. „We moe ten alle zeilen bijzetten om te over leven", reageerde Casper Mink, de financiële man van het Muzeeum. „Ons budget gaat van 437.500 naar 378.000 euro. We kunnen niet door blijven gaan met de inkrim ping van het personeelsbestand. De gemeente moet ons nu met rust laten, zodat we mooie activi teiten die geld opleveren, kunnen ontwikkelen, hier en in bijvoor beeld Fort Rammekens in Rit- them." Het Zeeuws Museum in Middel burg heeft als enige museum geen piek gehad in de zomer. „We zijn duidelijk geen slechtweervoorzie- 'Toeristen komen bijna nooit toevallig bij ons uit' ning", zegt directeur Marian Rui ter. Over de oorzaak van de lichte terugloop zegt ze: „Het is moeilijk om onderzoek te doen naar men sen die niet geweest zijn. We we ten wel dat toeristen bijna nooit toevallig bij ons uitkomen. De meeste bezoekers komen hier doel gericht naar toe. Die komen spe ciaal voor een expositie of onze collectie en weten wat ze kunnen verwachten; een uitdagende expo sitie, waarbij we iets vragen van het publiek." Om een groter publiek te berei ken, is het museum in de weer 'met crowdsourcing', de burgers in teractief betrekken bij het mu seum. „We spreken over onze off line bezoekers, die zijn fysiek over de drempel en onze online-bezoe- kers, die op afstand onze gast zijn en met wie kennis en ervaring wordt gedeeld." Over het bezoekersaantal is ze niet ontevreden. „Ter vergelijking: dit jaar zijn er in het Rijksmuseum T\vente 45.000 bezoekers geweest. En dat is een Rijksmuseum." OP STAP? Zin om uit te gaan, maar geen idee waarheen? Bekijk dan onze uitagenda's op www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto GOES - De operatiekamer in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes is sinds gisteravond negen uur weer in gebruik. Eerder op de dag ondervond het ziekenhuis nog steeds problemen met de noodstroomvoorziening. Daardoor konden er geen opera ties en bevallingen plaatsvinden in Goes. Ambulances moesten uitwij ken naar omliggende ziekenhui zen in Terneuzen, Bergen op Zoom en Dirksland. Volgens Con- nexxion Ambulancezorg kwam dat in enkele gevallen voor. Het merendeel van de geplande opera ties die donderdag en vrijdag zou den plaatsvinden werd uitgesteld. Enkele patiënten konden in Vlis singen geopereerd worden. De problemen werden donderdag ochtend ontdekt bij een test van het noodstroomaggregaat. Donder dagavond was al een alternatief noodstroomaggregaat beschikbaar, maar die voorziening werkt niet goed genoeg om te koppelen aan het stroomnet van het ziekenhuis. Op het kaartje dat u ontvangt, staat een leuke actie van PZC. Wanneer u niet thuis bent. krijgt u het kaartje in de brievenbus. Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het kaartje hiernaast X T PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3