381 sport Ze hebben me mijn sport afgepakt Frans Bevers moet van eigen kracht uitgaan Ivo Verstraelen wil met een helm op zijn hoofd toch zijn rentree maken Jong Ambon speelt in beker op kunstgras FC Dauwendaele heel dicht bij bekerstunt Wim Nieuwland langer bij Bruse Boys Marieke Riemens acht keer trefzeker Als blijkt dat er geen behoefte is aan de loop van Jan Roose, dan is het ook zo einde verhaal. Ik krijg tot nu toe heel weinig steun, ook van generatiegenoten. zaterdag 17 december 2011 Lange adem door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De driebanders van Frans Bevers krijgen morgen in de eredivisie een pittige kluif voor de kiezen. De ploeg neemt het in Utrecht op tegen een op volle oor logssterkte aantredend Dekker Keukens. Martens Cleaning ont vangt thuis in Kapelle hekkenslui ter De Hazelaar en moet goede za ken kunnen doen. Eddy Leppens is morgen kopman van het team van Frans Bevers. Als hij presteert zoals afgelopen week in het wereldbekertoernooi in Hurghada, kan de ploeg met een gerust hard afreizen naar Utrecht. „Het wordt een open wed strijd, omdat de tegenstander op z'n sterkst aantreedt", weet Lep pens. „Wij moeten van onze eigen kracht uitgaan en zijn daarvoor goed genoeg gewapend. Zelf heb MIDDELBURG Jong Ambon speelt de bekerwed strijd tegen Internos morgen op kunstgras. Door de vele regen van de afgelopen dagen zijn de velden aan de Kruitmolen onbespeelbaar. Daarom wijkt de zondag-vierdek lasser uit naar het kunstgrasveld waardoor de wedstrijd gewoon door kan gaan. De inhaalwedstrij den Bruse Boys-Dinteloord in de zaterdag tweede klasse en de derby tussen Oostkapelle en De Noor mannen werden gistermiddag al af gelast. MIDDELBURG De zaalvoetballers van FC Dauwen daele waren deze week dicht bij een stunt in het bekerduel met Bris tol T/B-Fit 1, de bekerwinnaar van vorig jaar. In eigen huis stond de Middelburgse eersteklasser bij rust met 3-1 voor en leidde na de hervat ting zelfs met 5-2. In de slotfase kwam Bristol echter langszij (5-5), om in de voorlaatste minuut ook nog de 5-6 te maken. Björn Lange- veld (2x), Steven Visser, Ouassim Hamoudi en Robin de Pagter scoor den voor de thuisclub. ik veel vertrouwen getankt door mijn goede optreden in Egypte." In Hurghada klopte Leppens einde lijk weer eens Frédéric Caudron. Leppens: „Dat was voor hem niet leuk. Maar voor mij was het goed voor mijn rankingpunten. Ons doel als team is om de play-offs te halen en dan toe te slaan." Caudron is morgen afwezig. Frans Bevers speelt verder met Peter de Backer, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofman. Martens Cleaning krijgt een mooie kans nog verder afstand te nemen van de degradatiezone. De klip die De Hazelaar vormt moet kunnen worden omzeild. De partijen in Kapelle. Vanaf 13.00 uur: Raymond Ceulemans-Bert van Ma nen en Kay de Zwart-Allan Jensen. Van af circa 15.00 uur: Martin Spoor- mans-Wesley de Jaeger en Henk Habra- ken-Arno Peterson. MIDDELBURG Wim Nieuwland is ook de komen de twee jaar trainer bij Bruse Boys. De oefenmeester staat op dit mo ment met zijn team op plaats zes in de zaterdag tweede klasse. Serge Beulens is ook volgend voet balseizoen trainer bij 's-Heer Arendskerke. Het bestuur en de oe fenmeester bereikten overeenstem ming over een eenjarige verbinte nis. Marcel van Duijn gaat volgend seizoen aan de slag bij Domburg. Hij is nu coach bij Colijnsplaatse Boys en Zeelandia Middelburg 2. MIDDELBURG De handbalsters van EMM schoten weinig op met het gelijkspel tegen Desk: 14-14. De Middelburgse ploeg heeft in de eerste klasse na tien competitieduels nu drie punten. EMM speelde tegen Desk wisselval lig. Marieke Riemens vormde een positieve uitzondering. De op- bouwster was acht keer trefzeker. EMM stond in de slotfase onder druk, maar pakte toch een punt. Scores: Marieke Riemens 8, Lisanne Hei- jens 3, Ariska Tax 2 en Suzannah Coppool- se. door Maurice Steketee Het gaat de verkeerde kant op met de Zeeuwse atletiek. Jan Roose waar schuwt er al jaren voor. De Goesenaar probeert met - af en toe provocerende - reacties op websites en hardloopblogs er voor te zorgen dat atleten de sport weer serieus gaan nemen. Om zijn kritiek niet alleen bij woorden te laten, organiseert hij morgen zijn eigen hardloopwed strijd: de Jarocross. „Ze hebben me mijn sport afgepakt. Ik wil dat het weer echt draait om hard lo pen en niet alleen om het recrea tieve gebeuren." Wie zijn bijdragén leest op ver schillende atletiekwebsites denkt dat er achter Jan Roose (61) een knorrige oude man schuilgaat die niet meer doet dan beweren dat vroeger alles beter was. Niets is minder waar. Aan de andere kant van de tafel zit op deze herfstach tige woensdagmiddag in Goes een kwieke zestiger die vol passie over de atletieksport praat en veel feitenkennis paraat heeft. Een man ook die zegt waar het op staat en niet om de hete brij heen- draait. Een hardloper op leeftijd die zich zorgen maakt over de toe komst van de (Zeeuwse) atletiek, zijn sport, waar hij al tientallen ja ren in meedraait. Dat hij daar door door sommigen in het hard loopwereldje als een luis in de pels wordt gezien, maakt hem niet zo veel uit. Hij moet er slechts om glimlachen. „Ik kan in derdaad tegendraads zijn", windt Roose er geen doekjes om. „Maar ik heb het beste voor met de sport. Meestal zijn mensen het wel met de inhoud eens die ik verkondig, maar vinden ze dat de toon wel wat minder kan. Daar kan ik me soms wel in vinden. Maar door af en toe te provoceren probeer ik de sporters een beetje uit hun tent te lokken. Omdat ik niet wil dat mensen denken dat ik alleen maar vanaf de zijkant loop te blèren en zelf niets doe, heb ik nu het initiatief genomen om zelf een wedstrijd te organise ren. Ik wil graag m'n nek uitste ken en weer wat van het crossen en de baanatletiek maken. Daar kun je de basis leggen om een snelle atleet te worden." Roose stoort zich eraan dat de wedstrijdsport de laatste jaren steeds meer op de achtergrond is komen te staan. „Het draait tegen woordig alleen maar om het re creatieve lopen. Het is een van de redenen waarom ik in 2004 mijn lidmaatschap van AV'56 heb opge zegd. En dat na veertig jaar! De wedstrijdatletiek is een onderge schoven kindje geworden. Vroe ger werd er niet gekeken naar hoe mooi het landschap wel niet was. Er werd echt voor iedere meter ge streden. Het grootste deel loopt nu rond met het idee van 'wat kan mij het schelen als er iemand tien meter voor me loopt'. Het competitie-element is verdwe nen. Mensen in de leeftijd van een jaar of zeventien tot 35 moe ten niet vrijblijvend willen mee- joggen. Het gaat tegenwoordig al tijd maar over genieten, genieten en nog eens genieten. Maar je kunt er ook enorm van genieten als je een persoonlijk record loopt, ook al zit je daarna hele maal steenkapot." „Ik heb verder niets tegen recrea tieve lopers", vervolgt Roose. „Ik heb liever dat ze negen kilometer per uur lopen dan dat ze in een stoel blijven zitten. Maar het moet naar mijn mening niet ten koste gaan van de wedstrijdlopers en dat is nu vaak het geval. Laat deelnemers met ongeveer dezelf de snelheid tegen elkaar strijden, dan krijg je competitie." De woorden zijn al een paar keer gevallen: vroeger en tegenwoor dig. Ze lopen als een rode draad door het betoog van de oud-on derwijzer. Roose haalt een handgeschreven A4-tje uit z'n binnenzak met daar op een aantal prestaties van Zeeuwse atleten van toen en nu. „Er lopen heel veel mensen hard, maar ze gaan steeds langzamer. Dan klopt er toch iets niet? Er wordt nu wel eens gevraagd of de afstanden van vroeger wel klop pen. Ik vraag me juist af of de af standen van nu wel kloppen. Er zijn bij de Zeeuwse wedstrijden vaak ook meerdere afstanden. De sterkere lopers schrijven dan in op de afstand waar ze denken te kunnen winnen. Je krijgt daar door veel te veel versnippering. Daar word je niet beter van. Kies voor één afstand. Ook zijn er veel te weinig baanwedstrijden. Er ko men maar weinig nieuwe Zeeuw en voor in de top honderd van de tien kilometer op de baan. En als ze erin komen is het boven plaats vijftig. Ook met de baanatletiek wil ik wat gaan doen." Roose loopt al heel lang met zijn 'wilde plannen' rond. Via atletiek sites verspreidt hij ze, maar tot nog toe krijgt hij weinig bijval. Wij verhuizen op 20 december. Ons nieuwe adres: Pearyweg 19, Goes. door Barry van der Hooft AXEL - Ivo Verstraeten had zich er eigenlijk al bij neergelegd dat hij nooit meer op niveau zou kunnen voetballen. Bij de 23-jarige midden velder van Zaamslag werd in au gustus tijdens een operatie een drain in zijn hoofd ingebracht, om dat hij last had van een verhoogde hersendruk. Vier maanden later heeft Verstraeten echter onver wacht goed nieuws gekregen. „Ik ging donderdag naar het zie kenhuis in Gent voor een contro le", vertelde Verstraeten gisteren. „Ik dacht: laat ik nog eens vragen of ik echt niet meer kan voetbal len. Tot mijn verbazing vertelde de arts dat hij het geen probleem meer vond." Na veel onderzoeken kreeg Ver straeten afgelopen zomer te horen dat hij het Idiopathische Intra- craniële Hypertensie-syndroom had. Een verhoogde hersendruk, waarbij ze de eigenlijke oorzaak niet kunnen ontdekken. Hij zette een punt achter zijn voetbalcar rière, werd elftalbegeleider bij het eerste elftal van Zaamslag en ging tennissen. Nu hoopt hij na de win terstop echter zijn rentree te kun nen maken bij de zaterdag-eerste klasser. Met een helm, om zijn hoofd te beschermen. Zoals ook Kloetinge-middenvelder Corné Schilperoort die bij zijn rentree wil gaan dragen. Chelsea-doelman Petr Cech draagt er ook één sinds hij ruim vijfjaar geleden een zwa re hoofdblessure opliep. Ivo Verstraeten: „Ik heb al contact gezocht met een sportmerk, maar die bleken zo'n helm niet aan par ticulieren te verkopen. Ik moet dus op zoek naar een winkel waar ze die hebben. En ik ben nu aan het uitzoeken op welke manieren je nog aan zo'n helm kunt komen. Ik weet nu natuurlijk niet of ik me echt zeker ga voelen met zo'n ding op mijn hoofd. Maar op dit mo ment zijn dat zorgen voor later."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38