sport 137 Kerkhove verrast met zege op Rus 'Interessante' loting voor AZ FC Twente ziet mogelijkheden RKC verslaat De Graafschap Zware slag zeilsters Berkhout/Westerhof TENNIS Zierikzeese bekroont topjaar De Bakker-Haase FC Zwolle met goed gevoel winterstop in Eto'o geschorst voor 15 interlands zaterdag 17 december 2011 wmmmmmmimmmmamm AZ-trainer Gertjan Verbeek verwacht dat de twee wedstrijden in de Europa League tegen Anderlecht 'interessante ontmoetingen' opleveren. „Ik denk dat Anderlecht favoriet is, maar we zijn absoluut niet kansloos." AZ speelt op 16 februari eerst thuis, een week later volgt het duel in het Constant van den Stockstadion. Verbeek: „Ik beschouw Anderlecht als favoriet tegen ons, omdat ze een hogere begroting hebben dan wij. Zo zijn zij in staat spelers van buiten de Europese Unie aan te trekken. Verder zijn ze met achttien punten groepshoofd geworden in de Europa League. Dat is indrukwekkend." Volgens Verbeek had AZ het slechter kunnen treffen. „Bij de ene tegenstander heb je meer kans dan bij de andere om de volgende ronde te halen. De kampioen van België is minder sterk dan de kampioen van Duitsland, Engeland of Spanje. Wat dat betreft kan het voor ons vriezen of dooien tegen Anderlecht." Verbeek vindt dat de competitie van de zuiderburen kwalitatief vergelijkbaar is met de Nederlandse. „Misschien dat het bij ons in de breedte iets sterker is." Aanvoerder Niklas Moisander liet na de loting weten liever een grotere naam als opponent te hebben getroffen. Maarten Martens daarentegen was opgetogen over de koppeling aan de Brusselaren. Voor de 27-jarige Belg is het een ontmoeting met zijn oude club. Dit seizoen is Martens overigens nog nauwelijks in actie gekomen voor de Alkmaarders. Een pijnlijke enkel, waaraan de middenvelder uiteindelijk medio september is geopereerd, hield hem lang aan de kant. Pas afgelopen maandag maakte hij zijn rentree in het tweede elftal FC TWente vervolgt het Europese avontuur na de winterstop met twee wedstrijden tegen Steaua Boekarest. De formatie uit Enschede start op 16 februari de eerste ronde van de knock-outfase met een uitwedstrijd in Roemenië. De return is een week later in de Grolsch Veste. Als FC Twente over twee duels van Steaua Boekarest wint, stuit het mogelijk op Schalke 04 in de achtste finales. De Duitse werkgever van Klaas-Jan Huntelaar moet daarvoor wel in de eerste ronde Viktoria Pilzen uitschakelen. De spelers van FC TXvente beschouwen Steaua Boekarest niet als een onmogelijke opgave. „Ik zie wel mogelijkheden", zei aanvoerder Peter Wisgerhof „We hadden ook een aanmerkelijk zwaardere tegenstander kunnen treffen." Wisgerhof weet dat zijn club ervaring heeft op het internationale vlak. „De laatste seizoenen zijn we steeds ver gekomen. Dat kan ons tegen de Roemenen goed van pas komen. Daarna treffen we mogelijk Schalke. Dat kan ook heel mooi worden. Maar eerst Steaua. Dat wordt lastig genoeg." Trainer Co Adriaanse sloot zich grotendeels bij de woorden aan. „Het had allemaal vervelender kunnen uitpakken. Misschien zijn we favoriet. Ik weet op dit moment niet zo veel van Steaua. Wel dat er doorgaans veel 'voetbal' in Roemeense ploegen zit." FC Twente speelde twee jaar geleden in de Europa League al eens gelijk in Boekarest tegen Steaua. In het nieuwe stadion van de club vindt dit seizoen ook de finale van de Europa League plaats. Willem Adriaansens foto ANP bron ANP en Uefa DOETINCHEM RKC heeft een belangrijke zege (3-1) geboekt op De Graafschap, waardoor de kloof tussen beide clubs groeide tot zes punten. De Graafschap kwam via Michael de Leeuw op voorsprong. Voor rust kwam RKC langszij dankzij Frank van Mosselveld. Ard van Peppen en een eigen doelpunt van Jochem Jan sen beslisten het duel. PERTH Zeilsters Lisa Westerhof en Lobke Berkhout hebben gisteren bij de wereldkampioenschappen in het Australische Perth de kans op hun derde titel vergooid. Het Neder landse koppel maakte een vrije val van de derde naar de elfde plaats in het klassement van de 470-klasse. In de zevende race eindigde het duo als 28e en de achtste race liep uit op een diskwalificatie. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Arantxa Rus gaf giste ren na afloop van haar nederlaag in de halve finales van de KNLTB Tennis Masters een heuse perscon ferentie. Dat was omdat de verza melde media daar om vroegen. Op Lesley Kerkhove, die juist met 3-6 6-4 6-3 van de nummer tachtig van de wereld had gewonnen, zat bijna niemand te wachten. „Tja", zei de Zierikzeese, die het wel snapte. Zij staat nu in de top hon derd. Ik ben nog niet zo ver." Kerkhove (20) en Rus (net 21) trok ken in het verleden tijdenlang met elkaar op bij Jong Oranje en had den in die periode ongeveer het zelfde niveau. De twee stonden bij de tennisbond bekend als grote ta lenten en werden klaargestoomd voor het grote werk. Samen reisden ze van toernooi naar toernooi, ze deelden hotelka mers en in veel van de verre oor den dubbelden ze. Ze wonnen in 2008 met z'n tweeën de jeugdtoer- nooien van Melbourne en Milaan en haalden de finale van Roland Garros, het Grand Slamtoernooi van Parijs. Na de succesvolle zomer van 2008 scheidden de wegen van de Zeeuwse en de Zuid-Hollandse. Rus liet zich alleen nog maar in het vrouwencircuit zien en maak te meteen grote sprongen op de WTA-ranking. Eind 2009 was ze al de mondiale nummer 121. Kerkho ve nam een jaar later dan Rus af scheid van de jeugd, maar net toen ze bij de senioren wilde doorbre ken begon ze te kwakkelen met haar knie. „Ik ben er in totaal twee jaar mee aan het klungelen ge weest", zei de Schouwse. „En ik heb ook nog de ziekte van Pfeiffer gehad..." Het gevolg was dat ze het jaar 2009 afsloot als nummer 1004. Inmiddels is Kerkhove al weer ruim anderhalf jaar blessurevrij. Heerlijk vindt ze dat. Nu kan ze eindelijk aan één stuk progressie maken. Maar zo goed en zo be kend („Ik ben nog maar gewoon een Zeeuws meisje") als Rus is ze nog niet. Rus staat tachtigste van de wereld, Kerkhove 422e. Rus heeft al 407.000 dollar verdiend in het WTA-circuit, Kerkhove 21.000. „Het is met Arantxa heel hard ge gaan de laatste jaren." Dat bleek ook afgelopen zomer, toen de speelster uit Monster in de eerste ronde van Roland Garros Kim Clijsters versloeg. Ineens was ze echt een bekende Nederlandse. Kerkhove: „Ik heb de afgelopen ja ren niet meer zo veel contact met Arantxa gehad. Zij was heel veel weg. Dan raak je dat een beetje kwijt. Maar na die partij tegen Clijsters heb ik haar wel gefelici teerd, hoor." Gisteren kwamen Kerkhove en Rus elkaar voor het eerst weer te gen op de baan. En nu stonden ze niet naast elkaar, maar bonden ze De vrouwenfinale begint zaterdag rond 16.00 uur in het Rotterdamse Topsportcentrum. Lesley Kerkhove en Kiki Bertens staan in het voorprogramma van de mannen. Bij de mannen nemen Robin Haase en Thiemo de Bakker het tegen elkaar op. Haase versloeg gisteren Jesse Huta Galung (6-4 6-2) en De Bakker klopte Igor Sijsling (6-1 6-4). de strijd aan met elkaar. Dat de Zeeuwse aan het langste eind trok, was net zo verrassend als de over winning van Rus op Clijsters. „Dat kun je wel zeggen, ja", zei de speelster die het vandaag in de fi nale opneemt tegen Kiki Bertens. „Ik had in mijn eerste twee wed strijden in Rotterdam ook erg goed gespeeld en probeerde tegen Arantxa die lijn door te trekken. Maar ja, het is allemaal toch even anders als je tegen haar tennist. Dan zit er toch meer spanning op." Van enige nervositeit was ech ter weinig te zien. Kerkhove raakte de ballen vanaf de eerste slagenwis seling bijzonder goed. Van tijd tot tijd toverde ze hogeschooltennis uit haar racket, waardoor ze geens zins onderdeed voor haar oppo- nente. Ze verraste Rus met geslaag de lobs, prachtige passeerslagen en tal van lastige diepe ballen. De nummer één van de plaatsingslijst won nog wel de eerste set, maar zag daarna de partij uit haar han den glippen. „Ik ben echt heel blij met deze wedstrijd", verzekerde Kerkhove. „Ik ben bezig aan een sterk jaar, heb al het NK outdoor gewonnen en sta nu ook in de finale van het NK indoor." Met haar zege op de titelfavoriet bekroonde ze haar top jaar gisteren al. Vandaag kan het al leen nog maar mooier worden. Rus was in de positie de nederlaag tegen Kerkhove te relativeren. Voor haar was het eindejaarstoer- nooi van de KNLTB niet zo belang rijk als voor de Zeeuwse. „Ik speel de vandaag niet goed, maar heb lie ver zo'n partij tijdens de Masters dan straks in Australië", zei ze, doe lend op haar toernooienserie in Brisbane, Sydney en Melbourne (Australian Open). „Ik moet er in januari pas weer echt staan." ZWOLLE FC Zwolle gaat als fiere koploper van de Jupiler League de winter stop in. De ploeg van trainer Art Langeler versloeg gisteren Fortuna Sittard met 4-2 en staat na zeven tien wedstrijden riant aan kop met 44 punten. FC Eindhoven, met 31 punten de naaste belager, sluit dit kalenderjaar maandag af tegen Al- mere City FC. YAOUNDE De voetbalbond van Kameroen heeft Samuel Eto'o voor vijftien in terlands geschorst. De sterspeler en aanvoerder van de 'Ontembare Leeuwen' kreeg die zware straf om dat hij zijn ploeggenoten heeft aan gespoord de oefeninterland die af gelopen maand tegen Algerije zou worden gespeeld te boycotten. Eyong Enoh is om dezelfde reden voor twee interlands geschorst Lesley Kerkhove in actie tegen Arantxa Rus tijdens de halve finale van het KNLTB Tennis Masters in Rotterdam. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37