Een rustig baasje is bij 281 zeeland Veere staat toch achter programmaraad omroep Amerikaans bedrijf belooft rustige jaarwisseling met shirt voor honden 'We kunnen nu gezamenlijk opstomen naar bad-Domburg' 20% TOT 50% KORTING WINTË&COLLJCTI1I nr blauwe Ut winkel GROOTSTE RIVERDALE 1 Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen kampt met luxeprobleem COLLECTIE VAN ZEELAND TrendHome Mortiere Middelburg zaterdag 17 december 2011 W Blusbus Ideiwe ▼(-vfe;:- verhuis wutr J™*?* "f Kfa»«K.7i D«-*lew I ■peTOaTieMaSsertjeS man eo CüSSertj e$ .n VUURWERK Dierenartsen maken zich weer op voor de jaarwisseling door Joeri Wisse door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere steunt alsnog een verzoek tot oprichting van een lokale omroep op Walcheren. Het college van B en W had een advies over de samenstelling van de programmaraad voor de nieu we omroep voorlopig opgeschort omdat het vertegenwoordiging vanuit de Veerse jeugd miste. De stichting heeft zich dat aange trokken en is het gemeentebestuur tegemoet gekomen door een extra jeugdlid aan de programmaraad toe te voegen. Inmiddels heeft de stichting een lid van de Veerse jeugdraad, Walter van Peene, bena derd en die neemt vanaf volgende week zitting in de programma raad. De Veerse gemeenteraad besloot naar aanleiding daarvan tijdens haar raadsvergadering het advies over de omroep alsnog op de agen da te zetten. Daar kwam vervol gens een positief advies uit. De Stichting Media Walcheren wil een nieuwe omroep oprichten en heeft daarvoor een aanvraag inge diend bij het Commissariaat van de Media. Die verlangt op zijn beurt advies van de drie Walcher- se gemeenten over de vraag of de programmaraad van de nieuwe omroep representatiefis. "W" e kunt er vergif op innemen. I Op oudejaarsdagstaan, opge- I schrikt door het vuurwerk, I weer drommen hondenbaas- I jes voor de balie van de Die- F renartsenpraktijk Schou- 'wen-Duiveland. „Helaas komen er altijd veel mensen op het laatste moment. Dan kan je niet veel an ders meer doen dan een angstver- lagend middel meegeven." Vuurwerk en huisdieren blijft een lastige combinatie, merkt Dianne van den Heuvel van de dierenart senpraktijk elk jaar opnieuw. De assistente is gespecialiseerd in die- rengedrag en is de afgelopen jaren al vele middelen tegengekomen om de angst voor harde knallen in te tomen. „Lange tijd gaven we 'knalpillen' mee. Die verslapten de spieren, waardoor honden en kat ten bijna knock-out in hun mand lagen als er vuurwerk werd afgesto ken. Onderzoek heeft echter aange toond dat het wel lijkt alsof ze rus tig liggen, maar dat ze nog steeds heel angstig zijn en gewoon niet de kracht hebben om weg te krui pen in een hoekje. Eigenlijk is dat juist heel zielig." Wie tijdig bij de dierenarts aan klopt vanwege vuurwerkangst, kan bijvoorbeeld kiezen voor voe dingssupplementen of speciaal voer waar melkeiwitten inzitten die een kalmerende werking heb OP EEN GROOT DEEL VAN DE JEANS S CASUALS MBMiis6stsasmgssss&8H®msfmmsMmmmimimtiiiB8688!m TERNEUZEN - Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen groeit uit zijn jasje. Sinds het attractiecen trum voor de Kanaalzone in 2010 is vernieuwd, is het aantal bezoe kers dit jaar gestegen tot 9.200. In 2009 waren dat er nog 'slechts' 3.500 en in 2010 6.200. Portaal-medewerkster Judith Din- gemanse verwacht dat de groei de komende jaren doorzet. Dat zorgt ben. Ook zijn er elektrische ver dampers in de omloop die feromo nen verspreiden. „Maar met zulke middelen en spe ciaal voer moet je op tijd begin nen. Mensen die kort voor oudejaarsdagkomen, adviseren we vaak alprazolam." Dit middel werkt volgens. Van den Heuvel angstverlagend en versuft het dier niet. „Als de hond of kat knallen hoort, wordt dat geluid in de herse nen niet meer omgezet tot angst." Ook bij dieren geldt: 'beter voorko men dan genezen'. „Bij katten is het lastig, maat vooral jonge hon den zijn heel goed te trainen. Dat doe je door zelf vooral rustig te Vuurwerk Vuurwerk mag maar op drie da gen worden verkocht in Neder land: 29, 30 en 31 december. Voor die tijd kan er wel via lijsten of via internet worden besteld. Afsteken van vuurwerk mag alleen van 31 december 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Op de site van de organisatie Con sument en Veiligheid staan tips voor het veilig afsteken van vuur werk: www.veilig.nl. Tips voor het voorkomen of bestrij den van vuurwerkangst bij huisdie ren zijn onder meer te vinden op de site www.dapschouwen-duive- land.nl. blijven als er vuurwerk wordt afge stoken. Vroeger raadden we vaak aan om helemaal geen aandacht te geven als een hond toch schrikt. Daar zijn we van teruggekomen. Het kan juist goed zijn om het dier een beetje te troosten. De hond ziet het baasje toch als de vei lige, stabiele leider van de roedel." Verder is het zaak om je zo nor maal mogelijk te gedragen als het geknal losbarst. „Gewoon door gaan met waar je mee bezig was", adviseert Van den Heuvel. Bij pups is het ook de moeite waard om af en toe een vuur- werk-cd op te zetten. „Telkens een beetje harder, zodat ze er geleide lijk aan gewend raken." Ook als honden wat ouder zijn, kan de vuurwerk-cd nuttig zijn. „Soms schrikken ze toch nog van echt vuurwerk. Met de kou en de kruit damp is het toch anders." Hoe goed een hond ook getraind is, het kan altijd weer misgaan. „Helaas wordt er regelmatig vuur werk naar dieren gegooid. Dat is funest en levert vaak een trauma op dat niet zomaar weer weggaat." Voor de jaarwisseling zelf is het zaak om bij het dier te blijven en te zorgen dat ze op een vertrouw de plek terecht kunnen. Ook is het belangrijk om katten vroeg binnen te hebben en honden tijdig en op een zo rustig mogelijke plek uit te laten. „En zorg dat het dier gechipt is. Al het dan toch ontsnapt, is de kans groter dat hij snel terug is." voor een luxeprobleem. Het in sep tember 2010 geopende gebouw van Het Portaal van Vlaanderen bij de Westsluis in Terneuzen kan jaarlijks niet veel meer bezoekers verstouwen dan zo'n 12.000. Uit breiding ligt echter niet voor de hand. Volgens Dingemanse is het logischer om 'slimme combinaties' te maken met andere attracties in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Nee, het loopt bij Bolle Dier en Tuin nog geen storm voor het 'Thundershirt', de nieuwste vinding om honden kalm te houden tijdens de jaarwis seling. Maar, zo weet Ellie Bolle van de Zierikzeese winkel, de meeste klanten moeten nog ko men. „En ik heb de thundershirts nog maar veertien dagen binnen." „Het werkt net zoals baby'tjes die worden ingebakerd. Door de druk- punten krijgen de honden een vei lig gevoel", legt ze de werking uit van de Amerikaanse uitvinding. Het veertig euro kostende pakje is verkrijgbaar in zeven maten. Tot nu toe zijn er een paar verkocht. ,Je weet natuurlijk pas na oudjaars dag of het werkt. We geven in elk geval een garantie, als mensen er niet tevreden over zijn, kunnen ze het shirt, mits het in goede staat is, nog terugbrengen." Dierenartsassistente Dianne van den Heuvel heeft nog geen erva ring opgedaan met het Thunder shirt. „Door de druk van het shirt, zou de hond kalm worden. Ik ge loof er eerlijk gezegd niet zo in, maar als mensen er baat bij heb ben is het natuurlijk prima." IMIHIIiriimil'l IIWHUaHMBM—BB door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De provincie Zeeland steekt 37.500 euro in het plan van de gemeente Veere en Domburgse ondernemers om van Domburg weer een echte badplaats te ma ken. Met internationaal predikaat. Dus terug naar vervlogen tijden toen Domburg nog een echt kuur oord was; met dokter Johan Gre- gor Metzger en de kurende adel in het Badpaviljoen. De bijdrage van de provincie is een welkome aanvulling op het geld dat gemeente en onderne mers steken in de voorbereidingen om het badpredikaat te verwer ven. Daarmee kan Domburg meer als bad- en wellnessbestemming worden geprofileerd. Uit onder zoek van Impuls Zeeland blijkt dat de plaats die potentie heeft. Met het vernieuwde predikaat bad kan Domburg de grandeur van vroeger combineren met moderne faciliteiten en behandelingen. Aan de badstatus kleven internationale criteria. Het Veerse college van B en W wil die criteria de komende twee jaar verder uitwerken en er invulling aan geven in een zoge naamd bidboek. Dat wordt vervol gens getoetst door de European Spa Association. De kosten van die uitwerking bedragen 160.000 euro. De gemeente betaalt 80.000 euro, waar nu dus de bijdrage van de provincie afgaat. De rest wordt bijgelegd door Impuls Zeeland en de Ondernemersvereniging Dom burg (ODB). In die ODB is tevens de stadsraad van Domburg verte genwoordigd. De Veerse gemeenteraad toonde zich deze week positief over het plan, mits er voldoende draagvlak voor is en blijft en de financiering door ondernemers zeker is. Wethouder René Molenaar: „Ga ranties kan ik nooit geven, maar dit is een uniek samenwerkings project. We stomen gezamenlijk op naar bad-Domburg." W- imÉt A"* II 'll1* FANTASTISCHE AANBIEDINGEN! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28