Zeeland PZCU Jongeren afgeperst en met schulden 'Nep-agenten aan de deur' Welkom WALCHEREN 26 en 27 31 CDA bezorgd om meer meldingen almanak Het kerstcircus komt er weer aan Zaterdag 17 december 2011 'Die wijk is één grote familie, echt heel gezellig' Bleker steeds meer in nauw om Westerschelde Tip? walcheren@pzc.nl POLITIE Vier verdachten uit Oost-Souburg, Vlissingen en Amsterdam aangehouden door Emile Calon MIDDELBURG - De politie heeft met de aanhouding van vier verdach ten een oplichtings- en afpersings zaak in dure goederen afgerond. Vier jongemannen lieten een aan tal leeftijdsgenoten dure goederen kopen waarna ze gedwongen wer den die spullen af te staan. Als gevolg daarvan kampen die jongeren nu met forse schulden van - in sommige gevallen - vele duizenden euro's. Telecombedrij- ven hebben met hen betalingsrege lingen getroffen waardoor ze nog lang financieel herinnerd worden aan die oplichting en afpersing. De aangehouden verdachten zijn een 17-jarige jongen uit Vlissingen, een 18-jarige uit Oost-Souburg en een 15-jarige en 22-jarige uit Am sterdam. De slachtoffers zijn man nen en vrouwen van 18 en 19 jaar oud en afkomstig uit Middelburg, de gemeente Goes en de gemeente Veere. De meerderjarige verdach ten zitten nog in voorarrest, de minderjarige verdachten zijn in middels weer vrijgelaten. De Zeeuwse politie kwam de zaak op het spoor na een eerste aangif te van afpersing op 26 september. Daarop werd een onderzoek ge start waaruit bleek dat de verdach ten jongeren benaderden met de vraag of zij snel geld wilden verdie nen en met hen mee wilden gaan naar Amsterdam. Volgens de poli tie hadden de jongeren daar wel oren naar. Hoe ze dit geld zouden verdienen werd in eerste instantie niet verteld. De verdachten lieten hun slachtoffers kostbare spullen op afbetaling kopen, zoals gsm's met dure abonnementen en elek tronica. In een enkel geval moest er zelfs een creditcard worden aan gevraagd. Na aankoop moesten ze die spullen afstaan. Op 9 november zijn de verdachte Vlissinger en de Oost-Souburger aangehouden. De beide Amster dammers zijn op 6 december opge pakt. Volgens een woordvoerder van de politie moeten er alarmbellen af gaan als er voorgesteld wordt om op een makkelijke manier snel geld te verdienen. Ze sluit niet uit dat meer jongeren slachtoffer zijn van deze groep. Het is nog niet be kend wanneer de verdachten voor de rechter verschijnen. door Emile Calon VLISSINGEN - De politie vermoedt dat twee mannen zich onterecht uitgeven voor agenten en op die manier proberen binnen te komen in de woningen van ouderen. Aanleiding is de melding van een bejaarde vrouw uit Westerzicht in Vlissingen. Donderdagmiddag bel den bij haar twee mannen aan die, aldus de vrouw, vertelden dat ze van de politie waren en kwamen controleren of haar woning was voorzien van goed hang- en sluit werk. De vrouw liet daarop de mannen binnen waarna ze door het hele huis liepen. Ze hebben volgens de vrouw gekeken naar al le sloten waarna ze vertrokken. Omdat de vrouw toch niet hele maal gerust was, heeft zij donder dagavond laat de politie in kennis gesteld van het bezoek. Ze had van anderen gehoord dat de mannen ook bij hen aan de deur waren ge weest. De vrouw heeft haar wo ning nog bekeken, maar zag niet dat er goederen misten uit haar huis. De mannen waren in donkerge kleurde kleding gekleed en waren tussen de 40 en 45 jaar oud. De politie benadrukt dat bij derge lijke bezoeken altijd gevraagd moet worden om een legitimatie bewijs. „Als er politieagenten bij u aan de deur komen, dan zijn zij verplicht zich te legitimeren." MIDDELBURG - Het CDA in Middel burg maakt zich zorgen om het ho ge aantal meldingen van kinder mishandeling in de gemeente. In de lijst van vijftig gemeenten met de meeste meldingen komt Mid delburg op de dertigste plaats, de hoogste van Zeeland. Het CDA vraagt het college onder meer of ze het nodig vindt dat er aanvul lende maatregelen komen om de mishandeling van kinderen in Mid delburg tegen te gaan. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - De mannen van het Zeeuws Kerst circus zijn deze week in weer en wind begonnen met de opbouw van de tenten op de vaste stek op de hoek Scheldestraat-Aagje Dekenstraat in Vlissingen. In het Kerstcircus is er dit jaar, naast natuurlijk de kerstsfeer, extra aandacht voor acts met dieren, zoals een olifant, zebra's, kamelen, paarden, krokodillen en slangen. De Partij voor de Dieren Zeeland heeft al protest hiertegen geuit. De partij wil een verbod op het gebruik van (wilde) dieren in circussen. Donderdag 22 de cember opent gedeputeerde Sjoerd Heijning de premièrevoorstelling van het Kerstcircus van di recteur Alberto Althoff. foto Ruben Oreel Als de koningin ergens binnenkomt, gaat iedereen staan. Daar kijkt de majesteit allang niet meer van op. Maar voor een raadslid van de ge meente Terneuzen ligt dat toch net even iets anders. Ietwat verlaat stiefelde het raadslid donderdagavond richting zijn zetel; de vergadering was net begonnen met een stemming. Toen hij opkeek zag hij dat alle raadsleden hun han den in de lucht staken om hun goed keuring aan een voorstel te geven. De laatkomer zag dat anders. Hij zwaaide enthousiast terug naar alle anderen. Toen vervolgens alle han den weer zakten, knikte hij nog eens goedkeurend. Door het warme wel kom voelde hij zich de koning te rijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25