meningen j 17 brieven Cor de Jonge SPIJKERHARD DE BESTE! zaterdag 17 december 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kerncentrale Met grote letters stond er in de krant dat 66 procent van de Zeeuw en voor Borssele 2 is. Niet te gelo ven. Zijn de Zeeuwen echt zo naïef en dom te denken dat een ramp zo als in Japan hier niet kan gebeu ren? Een besluit om nu nog een kerncentrale te bouwen is niet min der dan een misdaad tegen de be volking van ons land en omringen de landen. Je verstand moet wel op nul staan als je nu nog zon besluit neemt, nu steeds meer landen be sluiten geen nieuwe centrales meer te bouwen en bestaande te sluiten. G. Kopmels Prinses Irenestraat 14, Nieuwdorp Kerncentrale 2 Kop op voorpagina van de krant: 66 procent van de Zeeuwen voor Borssele2. In Zeeland wonen onge veer 380.000 mensen en onder zoeksbureau Tangram ondervraagt 529 Zeeuwen, onder hen 46 inwo ners vande gemeente'Borsele en concludeert dan dat 66 procent van de Zeeuwen voor Borssele 2 is; die conclusie is dus gebaseerd op de mening van ongeveer 1,5 promil le van de Zeeuwse bevolking. Als een dusdanig onderzoek medebe palend is voor de komst van een tweede kerncentrale in Zeeland word ik echt ongerust. W. Geelhoed Rossinilaan 2, Vlissingen Beschaving? Is Nederland een beschaafd en so ciaal land? Laten we eerlijk zijn, voor de meesten is het er goed wo nen. Maar vanuit de politiek ko men er naar mijn mening dit jaar veel onbeschaafde en asociale gelui den. In het voorjaar was er de dis cussie over ritueel slachten. De meeste politici laten liever kwetsba re dieren onnodig lang lijden dan dat ze stemmen verliezen. In het najaar hoorden we dat er geen uit zondering gemaakt wordt voor Mauro. Regels zijn regels. De laat ste tijd is de verhoging van de maximumsnelheid aan de orde. Dat er bij 130 km/uur meer doden en gewonden vallen neemt men op de koop toe. Politici, wat mij be treft gaan jullie niet zo door. Marian van de Berg Swaalingestraat 76, Zoutelande. Ritueel slachten Ik altijd zo naïef om te denken dat de meeste religies naast zorg voor elkaar ook de wereld om zich heen als onderwerp hebben. Dat de vrij heid van godsdienst prevaleert bo ven het bewezen leed dat dieren wordt aangedaan door het rituele slachten zegt mij genoeg. Zinloos dieren inhumaan doden voor reli gie doet mijn naïviteit verdwijnen als sneeuw voor de zon. Cees Cosijn Burg. Geillstraat 21, Temeuzen Kernenergie De heer Schoonderwoerd noemt de tegenstander van kernenergie 'De hooggeleerde professor Anti mum! i'ii»i hi in i'ii min—iiiiihiiihhih iiiw nifinniwi kernenergie?': uw voorbarige over winningsroesachtige manier van converseren geeft wellicht meer dan u beseft een beeld van hoe u hier zeifin staat. Nu een door u verkozen minderheidsregering uw wens tot uiting zegt te willen bren gen. Méér kernenergie... maar uw tegenstanders -mensen die actie voeren tegen kernenergie- zouden uw tegenstanders niet moeten zijn! Ook voor üw nakomelingen voeren zij actie tegen stralingsziek ten. Ook voor üw veiligheid ont zeggen zij zich veel gemak. En doen moeite voor een duurzaam en aantrekkelijk Zeeland. Ook üw kleinkinderen gunnen zij een prachtige dag in een pretpark, als het maar niet een Zeeuws filiaal van Kalkar is. Ook voor üw divi dend op duurzame investeringen zetten zij zich in, onbevreesd te worden beschimpt, bespot. En zij doen dit allemaal op eigen kosten. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Park Toorenvliedt Tja het is wat om te houden van een wandelpark Toorenvliedt waar ik al ruim dertig jaar kom, zoals vroeger al wandelend met en zon der bewoners van 't toemalige Vijvervreugd/Arduin. Nu ook regel matig nog extra in en om 't laby rint! De huidige tijd bewijst dat we ons nu beter met aandacht kun nen bezinnen waarbij we beter ten halve wandelend gekeerd dan ten hele fietsend gedwaald. Kunnen we de bewoners van Rittenburg en de huidige bewoners Van Stromen- wijk e.o. een bijzonder monumen taal wandel- en ontmoetingspark blijven presenteren? Jezelf en el kaar te ontmoeten en van onze ei gen ervaring te leren van natuur, cultuur, historie en kunst?! Kern waarden als verbondenheid, speels heid, schoonheid, vrijheid en vre de zijn belangrijk en kunnen we in Toorenvliedt beter beoefenen in een wandelpark! Een fietspad bete kent een nare scheiding in 't Park! Piet de Bruin Poelendaeleweg 6, Middelburg Bioboeren 2 Veel aandacht voor 'bio-land- bouw'. Geen aandacht voor het feit, dat bioboeren mede gezonde vruchten plukken dankzij een scherp preventief beleid van hun 'foute' collega's, die zorgen voor een op onkruid, schimmels, para sieten en besmettelijke ziekten ge controleerde omgeving. Zo kostte de i9e-eeuwse aardappelziekte door gebrek aan de juiste bestrij dingsmiddelen in Ierland indirect (honger) het leven aan miljoenen. Als alle boeren stoppen met bestrij ding, kan dat tot desastreuze gevol gen leiden. Daarnaast wordt met biologische producten veel gefrau deerd. Recent berichtte de krant over een enorm schandaal in Italië, waar meer dan 700.000 ton zoge naamde biologische groente naar West-Europese landen werd uitge voerd. Meer waardering voor de moderne boer is niet misplaatst. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Gereformeerde school Homoseskuele docent vertrekt als nog van gereformeerde school. Wat me hier verbaast, is wat deze leerkracht daar te zoeken heeft? In deze kringen vinden allerlei zaken (niet) plaats, die hij als andersden kende beroepsmatig als onprettig moet ervaren. Zoals geen sinter klaasfeest, geen kerstversiering, geen schoolreisje. Het ligt anders als je als buitenstaander schade hebt van deze geloofsrichting, zo als het niet inenten van kinderen. Voor deze leraar geldt: vegetariërs werken ook niet in een abattoir? Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Zalco Het faillissement van Zalco is een sociaal drama. Het mag echter geen verrassing heten. Ook voor een onderneming als Zalco gelden de wetten van de marktwerking. En die wetten bepalen dat goed ge leide bedrijven ook onder econo misch moeilijke omstandigheden kunnen overleven, zonder dat van politieke interventie sprake hoeft te zijn. Uitzonderingen zijn calami teiten-situaties (EHEC of Fukushi- ma) waarin overheidsinterventie verdedigbaar kan zijn. Of wanneer er sprake is van een onderneming van uitzonderlijke betekenis voor een land. Daar is bij Zalco geen sprake van. De teloorgang van Zal co de politiek in de schoenen schui ven is kortzichtig. De mogelijkhe den van de politiek geraken steeds verder ingeperkt. De leiding van Zalco mag zich dit sociale drama aanrekenen. Frans Tollenaar Sluispolderdijk 3, Sluiskil Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17