Winkeltjes vullen bog ipa#*w Bouwraadhuis tenties en een website hebben we wei nig informatie gegeven, omdat we mensen wilden prikkelen om fysiek om de tafel te komen zitten", zegt Kodde. "En dat is gelukt. We hadden 75 belangstellenden, waarvan we met vijftien uiteindelijk om de tafel zijn gegaan. Dat heeft erin geresulteerd dat van de twaalf ruimtes we er al vijf verkocht hebben." In een van de win kelruimtes komt een lunchroom an nex pannenkoekenhuis. "En we zijn bezig met een hypotheekkantoor dat zich er wil vestigen. Dat betekent dat er nog twee winkels beschikbaar zijn. Bovendien is de ruimte in de voorma lige bloemenwinkel nog vrij. En we hebben plannen om het pand waarin nu nog de Wereldwinkel zit te reno veren." Behalve startende ondernemers ziet Kodde nog een doelgroep voor de winkelruimtes. "Beleggers zouden ze kunnen kopen en doorverhuren. Je kunt beter in de Maarstraat investeren dan je geld op de bank zetten, denk ik. Als je een huur van zevenhonderd euro vraagt, heb je nog een mooi ren dement." Kodde denkt dat de prijzen in de Maarstraat in de toekomst nog wel eens kunnen stijgen. De gemeen te is namelijk bezig om van de Maar straat een doorloop te creëren. Daar naast wordt de Maarstraat een steeds levendiger hoek met de komst van nieuwe bewoners en winkeltjes en ook het aangrenzende plein wordt hoogstwaarschijnlijk aangepakt. "Het is de bedoeling dat daar terrasjes ko- Nieuw elan Kodde vindt het project aan de Maar straat bijzonder. "Sowieso omdat de entree van Zierikzee vanuit die hoek nieuw elan krijgt. Maar wat ik er ook leuk aan vind, is dat kleine onderne mers tegen relatief weinig geld een zaak in hartje Zierikzee kunnen begin nen en dat we jonge mensen en al leenstaanden op weg kunnen helpen om iets te kopen in plaats van te hu ren. Ja, dit project is een verrijking voor Zierikzee." De appartementen kosten 119.000 eu ro vrij op naam. De koopprijzen van de woningen liggen tussen de 119.000 en 189.000 euro. "Het zijn vooral locals die belangstelling tonen. Deze appartementen en woningen zijn erg interessant voor mensen die - ook vanwege aangescherpte hypo theeknormen - nergens meer aan bod komen om een huis te kopen. De lo catie is bovendien zo gunstig dat het volgens mij geen enkel probleem is om een appartement of woning weer door te verkopen wanneer de per soonlijke situatie van de koper veran dert." Aangezien in het historisch stukje Zie rikzee wordt gebouwd, is de architec tuur in historische stijl. De pakhuisjes die er ooit stonden, worden niet her bouwd. Wel krijgen de panden een uitstraling alsof ze er al honderd jaar staan, stelt Kodde. "Bouwbedrijf Boo- gert gebruikt authentieke materialen. Gevelelementen en stenen hebben een ouder uiterlijk. Zelfs de dakpan nen zijn weliswaar nieuw, maar krij gen een behandeling waardoor ze er oud uitzien." Volgens Kodde krijgt hij vanuit de buurt veelal positieve reacties op het project. "De meesften zijn wildenthou- siast en zijn ambassadeurs van het pro ject waar je u tegen zegt", lacht hij. "Maar ja, die zijn enorm blij dat het zwarte gat eindelijk gedicht wordt. Het is voor de toekomstige onderne mers prettig te weten dat ze hun zaak in een gebied hebben dat door de be volking als zeer positief wordt erva ren." Ze stonden al een tijdje te verpauperen toen in 2006 werd besloten de pakhuisjes aan de Maarstraat in het hart van Zierikzee tegen de vlakte te gooien. Sindsdien bleef nieuwbouw uit... tot dit jaar. Bouwbedrijf Boogert bouwt er momenteel vier winkels met er boven vier appartementen. De nieuwbouw in de Maarstraat dicht niet alleen een afzichtelijk j>;at in de binnenstad, het pro ject geeft ook alleenstaanden de kans een woning te kopen én kleine ondernemers de moge lijkheid voor een relatief laag bedrag een winkel in de binnen stad te beginnen. door Dennis Rijsbergen ZIERIKZEE - Je hooit ze het al bijna verzuchten: 'Eindelijk'. De om wonenden van het 'Gat van Zierik zee' die jaren tegen een braakliggend terrein hebben zitten koekeloeren, zijn opgetogen dat de bouw van ap partementen en winkeltjes eindelijk is begonnen. Bovendien wordt het be staande pand van bloemenwinkel Pad mos gerenoveerd en worden drie his torische woningen opgeknapt en ver kocht. Met een verkoopprijs van 79.000 eu ro exclusief btw en vrij op naam zijn de winkelruimtes in de Maarstraat veel betaalbaarder dan vergelijkbare panden elders in de binnenstad. "Daar moet je toch al gauw rekenen op 150.000 euro", stelt Peter Kodde van Delta Makelaardij. "De winkel ruimtes in de Maarstraat zijn dan ook super interessant voor startende onder nemers die in een nieuw pand willen zitten en toch deel willen uitmaken van de binnenstad." De Maartraat ligt niet direct in de loop van het winke- lend publiek. Kodde denkt dan ook dat de ruimtes vooral geschikt zijn voor zaken waarvoor mensen willen omlopen. "Bijvoorbeeld een winkel tje met bijzondere sieraden." Veel belangstelling De belangstelling voor de woningen en winkeltjes is enorm, zegt Kodde. "Afgezien van een paar kleine adver- Winkelruimte, oppervlak 36 rr>2, I 79.000 euro ëxcl. btw v.o.n. j Appartement, woonoppervlak 55 m2, 119.000 euro v.o.n. Woningen, 119.0Ö0-189.000 euro v.o.n. |De nieuwbouw is in 2013 gereed. waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 161