FOV-trofee voor Duinzicht prijs Te huur kantoorgebouw BARCODE Park Veldzigt Middelburg Een fiscaal vriendelijk en gezond tussendoortje voor uw werknemers! Absolute Al kantoorlocatie 2 verdiepingen a 680 m2 bvo Luxe entree Eigen parkeerplaatsen Direct beschikbaar! Informeer tevens naar de nieuwe ontwikkeling i van het laatste kantoor- I pand op Park Veldzigt I van ca. 1.500 m2bvo. I 38 De ambitie van het jonge on dernemersechtpaar Mach- iel en Deborah van Mourik van Camping Duinzicht in Koudeker- ke om hun klanten in de toe komst een uitstekende vakantie te kunnen bieden, is in nauwe lijks driejaar tijd ruimschoots ge haald. Als meest MVO-bewuste ondernemers ontvingen zij op maandagavond 12 december de tweejaarlijkse FOV-trofee uit han den van burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. door Loes van der Hoeven DOMBURG - De jury onder leiding van Alex de Fouw, manager bedrij ven van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, heeft het echtpaar Van Mourik uitgeroepen als winnaar, onder meer omdat zij als jonge ondernemers durf en visie heb ben getoond door veel te investeren in hun camping. "Kwaliteit is het sleu telwoord van deze investeringen, bij voorbeeld in luxe chalets voor de groeiende verhuurmarkt. Dat hun am bitieuze ondernemersplan realiseer baar was, blijkt wel uit het feit dat de resultaten over het eerste jaar de prog noses hebben overtroffen. Verder be schikken zij over een empatisch leer vermogen door bijvoorbeeld onderde len die niet succesvol blijken te zijn, het jaar daarop anders aan te pakken. Als maatschappelijk betrokken onder nemer profileert Machiel van Mourik zich onder meer met zijn bestuurs functie in de ondernemersvereniging van Koudekerke. De jury juicht ver der hun ambitie toe om met bijvoor beeld ontwikkelingen op het gebied van energie- en watergebruik, een keurmerk zoals Green Key te kunnen verwerven." De winnaars toonden zich blij verrast met de onderschei ding die bestond uit een sculptuur van een oog uitgevoerd in Braziliaan se Azul Macauba van kunstenaar Henk Teunissen uit Oostkapelle. Het oog symboliseert de ondernemer met visie die vanuit de kem naar een be paald doel werkt. Genomineerden Uit de vele aanmeldingen, die volde den aan de door het algemeen be Machiel en Deborah van Mourik krijgen de trofee uit handen van urgemeester Rob van der Zwaag. stuur van de FOV vastgestelde crite ria, waaronder voldoen aan de gestel de voorwaarden van het lidmaatschap van de FOV, naleving van gestelde vestiging- en vergunningsvoorwaar den alsook aan de landelijke milieu voorwaarden, heeft de jury drie geno mineerden gekozen. Naast Camping Duinzicht waren dat Woontrend Zee land uit Koudekerke van Erik de Wee en FysioFitness De Driehoek uit Serooskerke van fysiotherapeuten Els Baas en Ben Neve en fitnessinstructri- ce en looptrainster Willy de Nooijer. Zij eindigden respectievelijk als twee de en derde. Voorafgaand aan de be kendmaking van de prijswinnaar wer den korte bedrijfsfilms van de genomi neerden vertoond. Alex de Fouw over de genomineerden: "De jury heeft de aanmeldingen getoetst aan de criteria ondernemers-, personeels- en marketingbeleid, sociale en maatschap pelijke betrokkenheid, innovatie en toekomstgerichtheid en het vervullen van een ambassadeursfunctie voor de regio. De drie finalisten zijn mooie voorbeelden van goed ondernemer schap en toppers in hun branche of werkveld. Het was moeilijk om de be drijven te vergelijken, omdat zij totaal verschillen van aard en het voor ons alle drie winnaars zijn. Omdat er slechts één FOV-trofee wordt uitge reikt, hebben wij de individuele be drijven toch beoordeeld en vergele ken en daaruit de conclusie getrok ken dat Machiel en Deborah van Mourik van Camping Duinlust een lichte voorsprong hebben op de ande re twee toppers en zij daarmee de tro fee verdiend hebben." Van toerist tot ambassadeur Regiodirecteur Rabobank Nederland en voormalig directeur/voorzitter Ra bobank Walcheren/Noord-Beveland Jaap Wielaart was in die laatste hoeda nigheid jurylid voor de toekenning van de FOV-trofee. Nu hij uit Zee land vertrokken is, schetst hij een beeld zoals hij de provincie ervaren heeft als toerist, naar insider tot ambas sadeur. Met zijn gezin kwam Jaap Wielaart al 25 jaar geleden met vakantie naar Zee land voor hij er in 2006 een functie aanvaardde. Het gezin associeert de provincie met: de boot naar Breskens, krukels "zoeken, koken en eten, brede stranden, frisse lucht, ruimte, authen tieke, gemoedelijke dorpen, ringrij- den, goede winkelfaciliteiten enzo voort. Wel vonden zij het jammer dat het Zeeuws Museum op maandag ge sloten was en dat de winkels zaterdag vroeg slot, zodat veel toeristen geen eerste boodschappen meer konden doen. Als insider is hem gebleken dat de toe risme het goed doet en er sprake is van een redelijke bezettingsgraad en dito inkomsten. Wat hem een beetje benauwde, is dat niet elke toeristische ondernemer naar het maximale Foto: Marijke Folkertsma streeft, terwijl die markt volop in be weging is en de klant innovatieve in vesteringen verwacht. Daarom luidt zijn advies "Neem je verantwoorde lijkheid en pak je kansen, want daar voor word je beloond!" Wel roemde hij ontwikkelingen, zoals het fiets- knooppunten netwerk, de schone stranden, het wellness aanbod en de diverse festivals en sportevenementen die Zeeland op de kaart zetten. Als Ambassadeur adviseert Jaap Wiel aart, een netwerk van Ambassadeurs te vormen en die regelmatig uit te no digen in de provincie. "Er zijn vol doende klinkende namen die dat ze ker zijn en ik wil er één van zijn." Aan de hand van diverse door COS Zeeland opgestelde vragen die presen tator Jaap Pilon aan de zaal voorlegde, bleek dat ondernemers in Veere wel degelijk maatschappelijk bewust zijn en verscheidene als zodanig onderne men. 10% korting op de eerste maandfactuur gratis display(s) Voor meer informatie: AVV Beheer BV Telefoon 0118 678 913 E-mail infoiSavvbeheer.nl beheerbv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 160