Marktv D: zorg Voormalige beroepsmilitair Buijsse is per 1 mei 2011 Lexjanse opgevolgd, die twintig jaar aan het roer stond van Curamus. De Hulstenaar maakte als kapitein in het vaderlandse leger vele omzwervingen, maar keerde ruim ze ven jaar geleden terug naar zijn roots j in het land van Hulst. Hij werd van I militair weer burger en ging aan de slag als manager van Curamus. Sinds Stephan Buijsse voorzitter werd is Piet van der Maas uit Middelburg toe getreden tot de Raad van Bestuur. Missie I De missie van Curamus is het realise ren van een vraaggericht aanbod van diensten op het gebied van wonen, welzijn, zorg en behandeling in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Naast de reguliere zorg en dienstverle- ning, conform de AWBZ en WMO, worden er particuliere diensten, com- fortdiensten en behandelingen in de markt gezet. ,,Wij onderscheiden ons als Curamus met het kunnen aanbie den van bijzondere zorg. Zo hebben we passende oplossingen voor cliën ten met een hele zware zorgbehoefte. Dat hoeven niet noodzakelijkerwijs ouderen te zijn. Naast de cliënten richten wij ons ook op belangrijke marktpartijen, zoals de zorgverzeke raars, het zorgkantoor, de gemeente, en lokale zorg-, woon- en welzijnsor ganisaties. Ondernemerschap is ten slotte tevens partijen bij elkaar bren gen en verbindingen maken", vertelt Stephan Buijsse. Metamorfose Het oude Hulster bejaardenhuis De Blaauwe Hoeve heeft in het afgelo pen decennium in twee fases een wa re metamorfose ondergaan, waarvan feitelijk alleen de oude kapel behou den is gebleven. Grootschalige kwali tatieve nieuwbouw heeft geresulteerd in een mooi woonzorgcomplex met ruim 150 zorgappartementen, een ver pleeghuis, een polikliniek voor fysio therapie èn een restaurant plus bruin café. Verder bevinden zich op het ter rein aan de Zandstraat onder andere een gezamenlijke huisartsenpraktijk, een apotheek, een herstelafdeling van het Ziekenhuis ZorgSaam, een zorg- hotel, twee groepswoningen voor re- validatiepatiënten, zes groepswonin gen voor mensen met dementie, drie woningen voor ernstig lichamelijk zie ke mensen en een centrum voor dag opvang van dementerende mensen. Naast De Blaauwe Hoeve beschikt Curamus ook over zorgcentra voor ouderen in Kloosterzande (Antonius) en Koewacht (De Lange Akkers). Woonzorgcentrum De Blauwe Hoeve. Solidariteit „De betaalbaarheid van de zorg staat sterk onder druk. Er zijn steeds meer mensen die gebruik maken van zorg, terwijl er steeds minder zijn die de kosten hiervoor moeten opbrengen. De verhouding tussen de actieven en inactieven komt scheef te staan. Mo menteel gaat een kwart van de collec tieve uitgaven naar de zorg. Als er niet wordt ingegrepen gaat dat rich ting de helft. „Er is sprake van een soort solidariteitsspanning. Later met pensioen gaan, meer zorg zelf bekosti gen en eventueel zelf belasting over het pensioen betalen zijn allemaal middelen om tot een betere vereven ing te komen", aldus Stephan Buijsse. Arbeidsmarkt Er werken bij Curamus in totaal 650 medewerkers, goed voor 400 fte's. De dreigende krapte op de arbeids markt strekt zich vooral ook uit over de zorgsector. „De spanning tussen vergrijzing en schaarste op de arbeids markt brengt met zich mee dat je een aantrekkelijke werkgever moet zijn. Mensen moeten trots zijn op de orga nisatie waar ze werken. Wij hechten veel waarde aan een goede werksfeer, ontplooiing en ontspanning. Ons mot to is de juiste medewerker op de juis te plaats. Naast opleiding en ervaring komt de nadruk steeds meer te liggen op de eigen verantwoordelijkheden en competenties van de medewer ker." door Henk van de Voorde HULST -„Het leveren van kwaliteit in de zorgverlening wordt steeds be langrijker. Marktwerking in de zorg biedt risico's en kansen. Wij staan voor kwaliteit en zullen die nog ver der optimaliseren. Niet afwachten, alert zijn op de ontwikkelingen, pro actief reageren en actief participeren." De 'klandizie' in het vrije marktme chanisme komt echter niet aanwaaien volgens Buijsse. „We zullen onze ui terste best moeten doen om cliënten te werven en aan ons te binden. Het leven op onze woonzorgcentra is te vertalen in een kwalitatief en veilig product. Wij bieden in feite een ma nier van leven aan. In onze visie op zorg- en dienstverlening staat ook be houd van zelfstandigheid en de regie- voering over het eigen leven van de cliënt centraal." Curamus biedt, met locaties en voor zieningen in heel Oost Zeeuws-Vlaan deren, ouderen een uitgebreide waaier aan mogelijkheden op het ge bied van wonen, welzijn, zorg en be handeling. De zorgstichting staat voor verpleging, verzorging, huishoudelij ke zorg, verpleeghuiszorg, personen- alarmering, klussendienst, maaltijdser vice, fysiotherapie, ergotherapie en ontspannende activiteiten. e zorg en de vrije markteco nomie. Het leken ooit twee verschillende werelden. Inmid dels is deze paradox volledig door de tijd ingehaald. Stephan Buijsse (42), voorzitter van de Raad van Bestuur van Curamus, gaat in op marktwerking in de zorg. Stephan Buijsse, voorzitter van de Baad van Bestuur van Curamus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 157