Bressiaanse Belg wint BOOST boost door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Wim Buysschaert maakt met zijn bedrijf een vliegende start en kan de BOOST Award, een ondememingspremie van 50.000 eu ro, goed gebruiken bij het internatio naal vermarkten van zijn bedrijf. Hij kreeg de voorkeur boven de andere twee genomineerden: 'bourgondiër' Willem de Jonge en kleureninspirator Bianca Janssen. BOOST-voorzitter Lino de Jong stond in zijn inleidende woorden stil bij het hoofdthema 'Dur ven is Doen' en bij de doelstelling van dit B2B evenement: stimuleren van het ondernemersklimaat in Zeeuws-Vlaanderen. De regio heeft ondernemers met lef nodig. De regio nale bedrijven vormen de motor van de Zeeuws-Vlaamse economie. Gast spreker Jort Kelder introduceerde zichzelf als 'kakker afkomstig uit de grachtengordel'. Met de nodige kwinkslagen zorgde de Amsterdam mer voor interactie met de genomi neerden. Het verleggen van de grenzen was ook de reden voor Buysschaert om zich aan te melden voor BOOST 2011. „We zijn een expansief bedrijf dat meegroeit met haar klanten. Het winnen van de BOOST geeft ons veel voldoening, te meer omdat we in het begin echt zwarte sneeuw heb ben gezien. We hebben enorm veel positieve reacties ontvangen en met name de begeleiding in natura via de BOOST Award zal ons kunnen hel pen bij het internationaal zaken doen. Er komt ook vanuit het buiten land steeds meer vraag naar onze coa tings. Zo liggen er aanvragen om in Thailand en Polen fornuizen te coa ten. Ook zijn er gesprekken gaande met bedrijven in China, India en Quatar. In het buitenland is de cul tuur helemaal anders en gelden er he le andere wetten. Vandaar dat onder steuning daarbij in financiële, juridi sche en administratieve zin zeer posi tief kan uitpakken voor ons bedrijf. Wij willen gecontroleerd door blij ven groeien, waarbij de continuïteit van de organisatie voorop staat", al dus Wim Buysschaert. Zegetocht De hele week na de BOOST leek op een zegetocht. „We werden veel aan gesproken op onze overwinning. Al lerlei ondernemers van diverse soor ten bedrijven hebben zich gemeld om eens te komen praten, ook uit de eigen regio waar ik niet eens van het bestaan van bepaalde bedrijven af wist." Uit de regio Gent meldde zich bijvoorbeeld een internationaal opere rend kraker installatiebedrijf om za ken te doen met Cress, vanwege haar hoogwaardige coatings. Cress (Com plete Refractory Environmental Solu tions Services) is gespecialiseerd in ovenbouw. Deze onderneming bouwt, repareert en restaureert vuur- De 44-jarige Wim Buysschae rt, afkomstig uit Gent maar al bijna drie decennia woon achtig in Breskens, won het eer ste lustrum van BOOST. De on dernemer van Cress BV balde op het moment srême zijn vuist rich ting de met 500 ondernemende zielen gevulde zaal in het Terneu- zense Scheldetheater. „Het is voor ons de bevestiging dat we goed bezig zijn." Foto's: Mark Neelemans De zaal amuseerde zich kostelijk Een ontspannen BOOST-voorzitter Lino de Jong, samen met vriendin Jennifer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 152