KvK kiest creatiefste ondernemer prijs De Automotions Groep Murre Techniek BV Omoda 29 De genomineerden De jury voor de prijs voor Creatiefste Ondernemer van Zeeland nomineerde drie be drijven. Maandag 7 januari zal bekend worden wie zich een jaar lang de creatiefste van Zeeland' mag noemen. Nieuw Contact is het thema van de Nieuwjaarsbijeen komst van de Kamer van Koop handel Zuidwest- Nederland. In spiratiesessies, de nieuwjaarstoe spraak van voorzitter Chris Rut ten en als klap op de vuurpijl de uitreiking van de Prijs Creatief Ondernemerschap. Plaats van handeling: Theater De Mythe en de Grote Kerk in Goes. Op maan- dag 9 januari van 16.00 tot 20.00 uur. door Ron Gregoor GOES - 'De wereld is zo veranderd dat we op een andere manier in con tact moeten treden met elkaar', zo verduidelijkt de Kamer van Koophan del Zuidwest- Nederland het thema van de Nieuwjaarsbijeenkomst. Ze ker in het zakendoen moet je met je tijd mee. Er zijn maandag de negende januari drie inspirerende sessies, waar onder nemers uit Zeeland hun voordeel mee kunnen doen. 'Onderneem met liefde', door Hans van den Boom en Joop Maas, 'Het einde van de win kels' door Cor Molenaar en 'Uniek netwerken' door Suzanne Meijroos zijn de onderwerpen, waarvoor on dernemers zich nu al bij de Kamer van Koophandel kunnen opgeven. Hoogtepunt van de Nieuwjaarsbijeen komst is uiteraard de uitreiking van de prijs voor Creatiefste Ondernemer van Zeeland. Voor de dertigste keer alweer kiest de Kamer van Koophan del de meest creatieve ondernemer. De prijs werd voor het eerst uitge reikt in 1982. Een tijd die wel een beetje te vergelijken is met die van nu, economisch ging het allemaalniet zo van een leien dakje. De prijs werd ingesteld door toen nog de Kamer Murre Techniek BV uit Krabbendijke is een geavanceerde leverancier van proceslijnen voor de voedselverwerkende industrie. Het is het be drijf van Jan Murre, die na zijn LTS opleiding beginjaren tachtig aan de slag ging bij VandenEnde in Borssele. Omdat er weinig werk was, werd hij ontslagen, had zelf nog even een onderhoudsbedrijf en deed alles wat op zijn weg kwam. De kentering kwam toen hij gevraagd werd om de uiendrogerij van Mol Products te ontmantelen en weer op te zetten bij een bedrijf in Tasmanie. Na terugkeer startte hij met een kleine machine fabriek in Driewege. De activiteiten bestonden in de beginperiode uit service en onderhoud van voedselproducerende bedrijven. De grootste sector in deze periode was de aardappelverwerkende industrie. In 1994 verhuist hij naar Krabbendijke. Die fabriek werd weer te klein en vorig jaar nam hij een nieuwe, moderne fabriek in gebruik in Krabbendijke. Het bedrijf is erg innovatief. Op de hoofdvestiging in Krabbendijke wer ken twintig mensen. Nu zit de expertise in het turn-key leveren van het totaalconcept. Murre levert complete proceslijnen, geheel naar de speci fieke wensen van de klanten. Die klanten zitten voor veertig procent in Zeeland, de rest komtvan overal'. Hij heeft klanten in Canada, de Ver enigde Staten, Roemenië en Italië. van Koophandel Midden- en Noord- Zeeland. Die wilde de ondernemers in een positief daglicht zetten. De prijs wordt toegekend aan die onder nemer die door zijn creatieve aanpak van de bedrijfsvoering een koplopers positie binnen de bedrijfstak heeft op gebouwd. Vorig jaar werd de prijs gewonnen door bouwbedrijf Van der Poel uit Terneuzen. De drie genomineerden voor de prijs van dit jaar zijn: Murre Techniek uit Krabbendijke, Omoda uit Zierikzee en Automotions Groep uit Goes. De traditionele Nieuwjaarsbijeen komst van de Kamer van Koophandel begint om 16.00 uur in Theater de Mythe in Goes. Daar vinden ook de inspiratie- sessies plaats.. De aanwezi gen kunnen kiezen uit drie mogelijk heden. 'Het einde van winkels?' is er daar een van. Winkels kennen zware tijden door de recessie, de lokale wet geving, parkeerproblemen die alsmaar De Automotions Groep is ontstaan na de fusie van de dealeractiviteiten van de BAGE- groep en de VaaOeveren-Vervaet Groep. Automotions is een mobiliteitsgroep waar 24 bedrijven onder vallen in de regio Zuid west- Nederland. De bedrijven van de Automotions groep zijn de offi ciële dealer van toonaangevende merken als Opel, Fiat, Chevrolet, Alfa- Roineo, Peugeot, Volvo en Mercedes- Benz. Naast dealerbedrijven ma ken ook autoschadebedrijven en een inerkonafhankelijke leasemaatschap pij deel uit van de groep. Automotions heeft een toekomstplan voor 2011- 2014. Dat behelst voor al een groei buiten de regio. In de eigen regio, Zuidwest Nederland, wil het bedrijf meer nieuwe merken gaan voeren Beleid is erop gericht om de merken te laten excelleren: Automotions BV is ook op internet actief. Steeds meer klanten doen daar hun voorselectie, het showroombezoek is met de helft teruggelo pen. Automotions is gevestigd in Goes, daar heeft men het Car Village concept ontwikkeld. Een soort woonboulevard, maar dan voor auto's. groter lijken te worden, internetver kopen en de sterke macht van leveran ciers. Cor Molenaar analyseert de strijd, de gevaren, maar ook de talloze kansen en mogelijkheden waarmee de retail het tij kan keren. 'Onderneem met liefde' is de sessie van Hans van den Boom en Joop Maas. Net als in de liefde gaat het te genwoordig in het zakenleven om het bereiken van een match. De derde inspiratiesessie gaat over 'Uniek netwerken'. Dat is een ener gieke interactieve sessie over de kracht van de eerste indruk, gedrag, uitstraling, focus op ontmoeten, ge ven en helpen. Walking dinner Voorzitter Chris Rutten van de Ka mer van Koophandel Zuidwest- Ne derland zal rond 17.30 uur met zijn Nieuwjaarstoespraak beginnen. Het absolute hoogtepunt van die speech is de bekendmaking van de winnaar van de Prijs Creatief Ondernemerschap. Na afloop van de bijeenkomst in de Mythe is er vanaf 18.30 uur in de Gro te Kerk een walking dinner, waar vol op gelegenheid is te netwerken. Omoda is een van de bekendste online schoe nenwinkels van het land. De eigenaars, de broers Lourus en Wilhelm Verton, komen uit een ondernemersfamilie. Opa ging al met paard en wagen langs de huizen in de Westhoek, va der Verton had tot tien jaar geleden een schoe nenwinkel in Zierikzee. Na hun studietijd stap ten de broers in het bedrijf van hun vader. Dat maakte het noodzakelijk het bedrijf uit te brei den. Nu heeft Omoda dertien winkels, voorna melijk in Zuidwest Nederland. Vijfjaar geleden is bij de verkoop in de winkels de internetverkoop gekomen. Dat was in de branche toen nog heel ongebruikelijk, schoe nen moesten immers eerst gepast te worden. Omoda vond er iets op, sterker nog, maten die in de winkel niet meer te koop zijn, kunnen via internet wel besteld worden. Het afgelopen jaar heeft het bedrijf de eerste stappen gezet op de digitale markt voor schoenen in Duitsland en België. Intussen is het magazijn in Zierikzee te klein geworden. Volgend jaar start de bouw van een nieuw complex in Business Park Zierik zee. Het bedrijf groeit nog steeds en is, vólgens de jury, net als de andere twee genomineerden sterk in het maatschappelijk ondernemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 151