De onderneme! e verzekeraar 'De oplossing dichtbij' - De Zeeuwse Verzekeringen de Zeeuwse verzekeraar Een ondernemer kan niet zon der zijn verzekeraar. Im mers, mocht er iets fout gaan, dan zal toch iemand de schade moeten betalen. Een verzekeringsmaatschappij is in Nederland altijd een naamloze ven nootschap of onderlinge waarborg maatschappij. Natuurlijke personen of andere rechtsvormen, zoals stichtin gen, mogen niet optreden als verzeke ringsmaatschappij. Volgens de Wet op het financieel toezicht is een verze keringsmaatschappij een schadeverze keraar, een natura- verzekeraar of een levensverzekeraar. Een levensverzeke raar mag niet in één entiteit het scha deverzekeringsbedrijf uitoefenen. Waar krijgen ondernemers mee te ma ken op het gebied van verzekeringen? Dat is uiteraard de verzekering voor zijn bedrijf, zijn gebouwen, zijn perso neel. Schadeverzekering dus. Maar ook de zorgverzekering is voor hem en zijn personeel van belang. Schadeverzekeringen worden door gaans ingedeeld in drie categorie ën: brand, transport en variaver- zekering. Brandverzekeringen zijn veel meer dan alleen een verzekering tegen brand. Onder de catego- rie brandverzekering val len: opstal, inboedel, L kostbaarheden, inventa ris en bedrijfsschadeverzekering. Een transportverzekering is van oudsher een verzekering van een schip en van.vervoerde lading. In middels zijn er vele transportver zekeringen, die dekken de goede ren, het schip of de vrachtwa gen en de aansprakelijkheid van de vervoerder. Dan heb je ook nog de varia- verzekering, alle verzekerin gen die niet onder een andere ru briek ingedeeld kunnen worden: We hebben het dan over: Reis-, rechtsbijstand-, auto-, ongeval len-, zorg- aansprakelijkheids- en arbeidsongeschiktheidsverzekerin gen. De grootste Nederlandse schade verzekeraars, waaronder ook zorgverzekeraars, zijn Eureko, Uvit, CZ Groep, Menzis, Delta Lloyd, Fortis, ING, Allianz, SNS Reaal en Ae- gon. De zorg- of ba sisverzekering is een verplich te ziektekosten- verzekering voor ingezete nen van ons land. De verze kering dekt nood- zake- 1 ij ke op genezing ge richte zorg. Ken- merken van de zorgverzekering is dat de burger ver plicht is zich te verze keren en de verzekeraar is verplicht die te accep teren. De geschiedenis van het oude Nederlandse zorgstel sel gaat terug tot 1874. Timmerlieden in Am sterdam waren aange sloten bij het door dok ters ge- runde Alge- meen Zie ken fonds Amsterdam. Zij verzochten in 1874 om de contributiegelden, die ze aan AZA betaalden in de bouw van goed kopere arbeiderswoningen te steken. De hooghartige doktoren waren niet gediend van dit verzoek en gaven als antwoord 'dat de werklieden zich wat meer op hun werk en wat minder op dagdieverij moesten toeleggen.' De timmerlieden werden daarop zo kwaad, dat ze zelf het Algemeen On derling Ziekenfonds Door en Voor Werklieden oprichtten. Vanaf 1900 richtten enkele werkge vers een eigen ziekenfonds voor het personeel op. Vijf jaar later begon de regering zich met de ziekenfondsen te bemoeien. Een eerste initiatief van het kabinet Kuyper in 1905 sneuvelt als gevolg van veel belangen. Waarop de Nederlandse maatschappij voor Ge neeskunde met eigen regelingen, zorg- pakketteen en contracten komt. Zie kenhuisopname zat toen nog niet in het pakket, als iemand werd opgeno men moest hij een bedroep doen op de Armenwet. Niet een Nederlands kabinet, maar de Duitse bezetter voerde uiteindelijk in 1941 een algemeen en verplicht zie kenfonds in. Na de bevrijding wor den de zorgpakketten sterk uitge breid. Tot 2006 houdt het zieken fonds het vol. Minister hans Hooger- vorst wordt gezien als de geestelijk De Zeeuwse verzekeringen is een verzekeringsmaatschap pij gebouwd op Zeeuwse traditie; betrouwbaar, solide en toegankelijk. Het statige pand op de Houtkaai in Middelburg werd in 1940 betrokken en is nu al meer dan 70 jaar het 'land mark' voor ondernemers, particulieren en bedrijven, die de waarde van hun investeringen op maat willen afdekken. verzekeringen Houtkaai 11-131 Postbus 50 4331 JR 14330 AB MIDDELBURG T 0118 - 683 325 I F 0118 - 683 399 www.dezeeuwse.nl Schakel tussen verzekeraar en verzekerden Door de korte lijnen naar onze klant in het MKB en de agrarische sector blijven de verzekeringspakketten steeds actueel. De samenleving is steeds in beweging en een verzekeringsmaatschappij moet daarin meegaan met actuele verzekeringsproduc ten, afgestemd op de bestaande situatie. Zakelijk verzekeren is maatwerk en daarin gaat tijd en kennis zitten. De Zeeuwse biedt zakelijk Zeeland verzekeringspro ducten die geclusterd in drie pakketten worden aangeboden: Bedrijfsverzekerin- gen met het keuzepakket Bedrijfslmpulz, Ondernemersverzekeringen wordt onder gebracht in Ondernemerslmpulz en per sonele risico's kunnen worden afgedekt onder de noemer Personeelslmpulz. De Zeeuwse blijft dezelfde service, kwaliteit en contacten bieden, en staat dicht bij de klant. Een nieuwe vraag ontstaat bijvoor beeld uit de groeiende groep ZZP-ers. De Zeeuwse biedt voldoende mogelijkheden met een totaal aanbod van moedermaat schappij De Goudse. In tegenstelling tot de grote landelijke verzekeraars werkt De Zeeuwse alleen met tussenpersonen in Zeeland, Zuid-Hollandse Eilanden en West-Brabant. "Zij onderhouden het di recte contact met de klant en kennen de regio als geen ander," benadrukt Suerink. "Overigens bieden wij ook voor parti culieren een totaal pakket voor het hele gezin." Op het kantoor aan de Houtkaai in Remco Suerink. marketing manager Middelburg werken momenteel 29 perso nen. In de buitendienst zijn twee mensen actief. In 2010 steeg de omzet met 5% naar e 21,7 miljoen. In 2011 neemt de omzet fors toe doordat per 1 januari 2011 een grote portefeuille Arbeidsongeschikt heidsverzekeringen is overgenomen. Schadeverzekeringen en meer De Zeeuwse verzekeringen is een begrip in de regio met het zwaartepunt in Zee land. Het telt een zorgvuldig opgebouwde portefeuille aan verzekeringsproducten, afgestemd op de risico's en verzekerings- vraag van het MKB, de agrarische sector en particuliere markt. Vooral in de agra rische sector zijn een aantal verzekerings producten noodzakelijk, die een regulier MKB bedrijf niet kent. De risicoanalyse van een agrarisch bedrijf hangt samen met hagel- of stormschade, een kapitaalinten sief machinepark, opstal- en opslagrisico's. Veel MKB bedrijven hebben andere prio riteiten als het gaat om verzekeren. Remco Suerink, marketingmanager:"De gevolgen van schade, materieel of immaterieel, kun nen voor een bedrijf zeer groot zijn. Het is van het grootste belang dat de risico's op een juiste manier worden ingeschat. Onze binnen- en buitendienstmedewerkers zijn deskundig en hebben een ruime ervaring met het inschatten van die risico's. Samen met de tus senpersonen, de intermedi airs tussen de verzekerden en ofize verzekeringsmaat schappij', gaan we het belang van preventie benadrukken. Wij hebben daarvoor bij voorbeeld een informatie avond georganiseerd met eigenaren van agrarische bedrijven. Het voorkomen van schade levert alle par tijen uiteindelijk meer op. Het nauwkeurig inven tariseren van de behoefte uit het bedrijfsleven kan daarnaast veel onnodig leed voorkomen. Een jaarlijkse preventiecontrole kan in de toekomst zelfs korting op de premie of een bijdrage in de kosten gaan opleveren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 144