De ondernemer en bank Deutsche Bank: voegt waarde toe aan uw euro Deutsche Bank bank 20 Een goede bank, die met u meedenkt, is het halve werk. Want waar waren we als onderne mer als we al ons geld in een kluis in de kelder moesten bewaren, er niemand een idee aandroeg wat je met al je winst kan doen, met het uiteindelijk doel daar nog meer winst uit te halen. Banken houden zich bezig met het verzorgen van betalingsverkeer voor hun klanten, de handel in vreemde va luta, het voor ondernemingen en overheden plaatsen van emissies en obligaties en aandelen, met de handel in effecten voor eigen rekening, met vermogensbeheer voor derden, met het bewaren van effecten voor derden en meet het afhandelen van financiële transacties op de beurs. Banken zijn actief op zowel de geldmarkt als de ka pitaalmarkt. Tevens worden de advie zen gegeven op deze gebieden en wordt research gepubliceerd op ma cro- en micro- economisch gebied, Banken voeren een veelheid transac ties uit voor hun klanten. Sommige banken zijn gespecialiseerd, andere een actieve rol in het fuse ren en splitsen van bedrijven. *Offshorebank, dat is een bank die kantoor houdt op een plek waar de belasting druk en/of de regel druk het laagst is. *De Ondernemers- bank is opgezet voor en door ondernemers. Zij financieren van uit eigen middelen en uit middelen van mede- ondernemers andere MKB- bedrijven. In samenwerking met een participatie maatschappij kan op deze manier finan ciering aange boden wor den in de vorm van ei gen en vreemd ver mogen. Aan een bank wor den kapitaals- eisen gesteld: een bank spelen mee op verschillende terrei nen. Een onderscheid naar verschillen de banktypes: ^Consumentenbanken zijn de meest voorkomende banken in Nederland. De bank voor iedereen, consument en bedrijfsleven. RABO, ABN AM- RO, ING, SNS Bank, noem ze maar op. Bij dit soort algemene banken kun je terecht voor alle geldzaken, maar ook voor hypotheken. *De Centrale Bank in een land of de Europese Centrale Bank heeft tot doel het binnen de perken houden van de inflatie en het beheren van de totale hoeveelheid geld op de markt. Verder treden zij vaak op als toezichthouder. ^Private Bank is een bank voor vermogenden. Bij de meeste van deze banken geldt dat pas een rekening kan worden geopend wanneer er een mini- mumbe- drag, vaak vanaf 100.000 eu ro, gestort wordt. *Zakenbanken, ofwel investeringsban ken, voeren voor bedrijven de plaat sing van aandelen en obligaties op een effectenbeurs uit. Ze spelen ook moet tegenover elk bedrag aan uitge leend geld een zeker bedrag aan garan tievermogen aanhouden, dat als buf fer dient voor het opvangen van even tuele verliezen op de debiteurenporte feuille. In nauw verband met de kredietcrisis wordt er gesproken van een banken- crisis. Onder andere door slechte le ningen kwam de solvabiliteit van ban ken in gevaar. De financiële markten verloren veel van hun vertrouwen in de banken. Die potten hun geld op, leenden het niet meer uit aan elkaar en hun klanten. Daardoor ontstond er een tekort aan krediet. In reactie op deze crisis leenden overheden wereld wijd miljarden aan banken om de cri sis te bezweren. Inmiddels wordt op vele plekken nagedacht over de vraag hoe een nieuwe bankencrisis kan wor den voorkomen. Mede in reactie op de kredietcrisis hebben de Nederlandse banken bij wijze van zelfregulering een gedrags code voor banken opgesteld. Die trad op 1 januari 2010 in werking. De co de bevat de principes voor goed be stuur en een beheerst beloningsbe leid. Dat alles zou moeten zorgen voor meer transparantie en minder ri sico en uiteindelijk van het herstel van vertrouwen in de Nederlandse bancaire sector. Drie bankiers met Passion to Perform: (vlnr) Rogier Verburgh, Jeroen de Jong en Fred Hommel. Foto Aad Meijer Bereikbaar Het West-Brabantse regiokantoor van Deutsche Bank is alweer zo'n half jaar gevestigd in het nieuwe kantoor op indu strieterrein Borchwerfin Oud Gastel. "We zitten hier langs de Al 7 en zijn daardoor uitstekend bereikbaar. We zitten letterlijk tussen de ondernemers. Ook ons kantoor in Goes is uitstekend bereikbaar en een goede uitvalsbasis voor heel Zeeland." Die bereikbaarheid zorgt voor goede contacten met de regionale ondernemers. "Soms zit de kracht in de eenvoud, zoals de financiering van het nieuwe sneeuw- attractiepark Skidóme van Nicky Broos. Deze ondernemer wilde een heldere eenvoudige aanbieding met korte tijd lijnen. Nu bankiert hij bij ons. Hij kiest bank is een euro hetzelfde. Maar het gaat voor kwaliteit. Hetzelfde geldt voor super- erom watje als bank daaraan toevoegt. Dat marktondernemer Jan Pollemans die zijn is het leuke van dit vak", zegt Verburgh ambitie binnen AH realiseert. Bij iedere enthousiast. Deutsche Bank Nederland N.V. Regio West-Brabant Argon 21 Oud Gastel Regio Zeeland Piet Heinstraat 19 Goes Deutsche Bank is sinds april vorig jaar actief in het MKB en de agra rische sector in West-Brabant en Zeeland. Het klantenbestand groeit flink. De sleutel van het succes ligt volgens Regiodirecteur Rogier Verburgh in de kwalitatief goede mensen van Deutsche Bank die passende oplossingen bieden. "Wij zijn ondernemende bankiers. Het gaat ons er niet om dat we de grootste willen zijn. We willen de beste bank zijn. We voegen waarde toe aan een euro." Sinds vorig jaar is Deutsche Bank, na de overname van de zakelijke onderdelen van ABN AMRO, de vierde zakenbank van Nederland. "Deutsche Bank is een dege lijke wereldspeler", stelt Verburgh. "We zijn vertegenwoordigd in 74 landen. Onze klanten profiteren van dat netwerk." Ondanks de economisch mindere tijden, groeit Deutsche Bank sterk. "Daar zijn we uiteraard blij mee maar het is niet onze belangrijkste ambitie. Wij willen de beste zijn. Dat betekent dat we de beste medewerkers moeten hebben en de beste producten. We groeien met name bij in ternationaal opererende ondernemingen en in de agrarische sector. Dat komt mede doordat we kwalitatief goede mensen heb ben. We bieden professionaliteit en vinden goede oplossingen waarmee we ons on derscheiden." Internationaal "We zijn er in gespecialiseerd om snel groeiende en internationaal georiënteerde bedrijven professioneel te servicen", gaat de Regiodirecteur verder. "Deutsche Bank kan internationale ondernemingen helpen bij hun bancaire behoeften. Wij zijn bij voorbeeld de enige bank die een Chinese onderneming in zijn eigen valuta kan beta len, de Renminbi. Dat kan voor onderne mers zeer gunstig zijn omdat valutakoer sen sterk kunnen schommelen. Voordeel kan een extra inkoopkorting zijn omdat de Chinese leverancier geen valutarisico en conversiekosten meer kent. Dat is dus nettowinst voor onze klant.Voor bedrijven in West-Brabant die inkopen in China is dat een interessante oplossing. Hyet Sweet Breda, groothandel in sucralose,kan dank zij Deutsche Bank zijn inkopen in China in de lokale valuta betalen. We kunnen overigens ook met andere valuta, docu mentair betalingsverkeer en vele vormen van hedgen het verscliil maken want daar ligt de kracht van Deutsche Bank." Passion to Perform is het devies van Deut sche Bank. Verburgh: "Dat moet in mijn team zitten, maar dat zien we ook in onze klanten. We vinden het leuk om te pres teren voor een klant. Daar staat ons logo voor. Groei faciliteren in een stabiele om geving. In het huidige economische kli maat zoeken ook goede accountmanagers aansluiting bij ons als toonaangevende za kenbank. Fred Hommel is recent overge stapt als ervaren bankier naar mijn team in Zeeland. Hij zit bijna 25 jaar in het bank wezen, de laatste jaren in groeifmanciering. Ad Brouwers, ruim 20 jaar bankervaring, maakt per 1 januari aanstaande de over stap naar team West-Brabant. Jeroen de Jong is in beide regio's actief als ervaren agrarisch specialist. Gewoon maar een paar voorbeelden uit mijn team. Zulke mensen heb je nodig. Met hen kun je een gesprek op mveau voeren. Dat willen ondernemen ook. Duidelijk communiceren wat je wel of niet kunt en je afspraken nakomen. Dat is gewoon leuk werk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 142