De ondernemer en zijn kantoor Bouman KantoorTotaal wordt nog completer kantoor Bouman Kantoor Totaal 19 Wie een zaak begint, zal toch eerst een ruimte moe ten hebben. Ruimte om zijn spul len te maken (fabriek, magazijn, werkplaats) en een kantoorruim te voor het administratief werk. Kantoorarbeid is er al lang, al heel lang. Al vierduizend jaar geleden waren be roepsschrijvers in landen als Babylonië onmisbaar. Een schrijver zat op een marktplein en hanteerde een schrijfstift van hout en riet, waar mee tekens op een kleitablet werden ingedrukt. Later werd veel kantoorarbeid ver richt door monniken, die boeken en documenten kopieerden. Toen later in de middeleeuwen de handelshui zen opkwamen, bedienden ook zij zich van klantoren, die comptoir (re kenkamer) werden genoemd. Dat woord is later verbasterd tot kantoor. Tot diep in de negentiende eeuw was het kantoor het domein van de klerk. Dat beroep vereiste veel vakkennis en het werk was zwaar. In een slecht ver lichte en koude ruimtes stonden ze achter een lessenaar, de chef alleen mocht aan zijn bureau zitten. In de negentiende eeuw trof men grote kan toorzalen aan, waar beambten en kler ken staand hun werk deden. In het be drijfsleven was de klerk een betrekke lijke laatkomer, want in veel bedrij ven voerde de eigenaar of zijn vrouw de administratie. Een van de eerste technologische omwentelingen die kantoorar beid betrof, was de opkomst van de telegrafie in de tweede helft van de negentiende eeuw. Die maakte snelle communicatie over grote C afstanden mogelijk. De m telefoon kwam, de schrijfmachine, tel machines voor de boekhou ding, factureer- machines, adresseerma- chines. Dat was er alle maal op ge richt om de productiviteit van kantoorar beid te vergro ten. De drang naar meer efficiency leidde tot aanpassing van het meubilair. Kantoormeube len werden rond 1930 van staal, ef ficiënt en van iedere opsmuk ont daan. De snelle economische groei van na de tweede wereldoorlog leidde tot een snelle groei van de dienstensector E n langzamerhand gingen steeds meer vrouwen kantoorwerk doen. Snel na de bevrijding trok Gispen ten strijde tegen de lompe smake loosheid in kantoren En vroeg aandacht voor de ethische kwaliteit. Het interieur en de wer komstandigheden verbe terden snel, Vanuit Duits land kwam in de jaren zeventig het idee van een kantoortuin of zelfs kantoorland schap overwaaien. Moderne kleu rige meube len en veel plan ten. Dat zou betere arbeidsomstandig heden bewerkstelligen, de communi catie verbeteren en grotere flexibili teit mogelijk maken. Complete pro jectinrichting met systeemmeubelen, die grote flexibiliteit beloofden, werd een trend. Het kantoor van de Toekomst was een project uit 1995 van onder ande re Chriet Titulaer. Het project werd geïnitieerd na het succes van het Huis van de Toekomst, dat stond in het Au- totron in Rosmalen. Het kantoor werd gebouwd bij afslag Rosmalen langs de A2. het gebouw heet voluit het Bolduc Office Center, heeft een hoogte van 58,65 meter en is het op een na hoogste kantoorgebouw van Den Bosch. Chriet Titulaer wilde met dit project laten zien dat de mede werker niet meer naar kantoor hoef de te komen om te werken. Van huis uit kon hij rechtstreeks contact heb ben met de hoofdvestiging. Medewer kers hadden geen vaste plek meer, men werkte met flexplekken. Interpo lis verbouwde zijn hoofdkantoor in 1996 en voerde het concept als eerste in ons land op grote schaal uit Het Kantoor van de Toekomst is ook de aanloop tot Het Nieuwe Werken. Werken waar en wanneer je maar wilt. ZLTO in Den Bosch heeft haar kantoor daar volledig op ingericht, meer bedrijven volgen. GOES/TERNEUZEN/VLISSINGEN - Bouman KantoorTotaal mag zich met recht specialist op het gebied van kantoor noemen. Het be drijf, dat afgelopen jaar in het teken stond van het bronzen jubileum, is onderscheidend in de markt. De gemotiveerde en enthousiaste medewer kers van Bouman KantoorTotaal steken alle energie in het 'ontzorgen van klanten', zodat men zich kan blijven concentreren op de eigen corebusiness: het feitelijke ondernemen. Bouman zorgt niet alleen voor een optimale kantoorinrichting, maar ook voor een gestroomlijnde facilitaire on dersteuning, waarbij prijs en kwaliteit goed in balans zijn. De kantoorinrichter levert aan eenmanszaken tot onderne mingen met honderden werknemers. De in totaal twintig medewerkers heb ben ieder hun specialisatie zodat zij het groeiende klantenbestand optimaal van dienst kunnen zijn. Kennis, kunde en vaardigheden zijn speerpunten van be leid, mede door permanente educatie via het volgen van cursussen, bijhou den van vakliteratuur en bezoeken van beurzen. Zodoende is het team immer op de hoogte van de laatste noviteiten en marktontwikkelingen. Het bedrijf van Wim Bouman biedt al les op het gebied van kantoor, in com binatie met verregaande serviceverle ning en logistieke ondersteuning.Via de webshop van Bouman kan' men direct kantoorartikelen, computersupplies en facilitaire producten bestellen. Bouman KantoorTotaal blijft de ho rizon verruimen. Deze onderneming blijft voortdurend investeren om kan sen in de markt te benutten. Wim Bouman startte in 1998 zijn bedrijf te Goes, dat ondertussen is uitgegroeid tot een begrip op het gebied van kantoor- equipment. Bouman KantoorTotaal verhuisde medio 2008 naar een mooi nieuwbouwpand aan de Columbusweg 8 te Goes, op bedrijventerrein De Poel 2. De totaalleverancier op het gebied van kantoor opende halverwege 2009 een tweede locatie, in Zeeuws-Vlaan deren. Deze Terneuzense vestiging is in april 2010 verhuisd naar een eigen pand aan de Lange Reksestraat 21E Binnen afzienbare tijd komt er een derde ves tiging bij, aan de Gildeweg 23 in Vlis— singen. De aan- en verbouwwerkzaam- heden zijn in volle gang. *In alle drie de vestigingen zijn de klanten aan het juiste adres voor kantoorartikelen, kan toor- en projectmeubi- lair, kantoorapparatuur, facilitaire producten, relatiegeschenken en PostNL diensten. Het mooie pand te Goes. Continuïteit „We hebben alles onder één dak op het gebied van kantoor, met vaste aanspreekpunten voor de klant. Daarbij zijn we huisleverancier voor vele bedrijven. De continuïteit van de onderneming staat bij ons voor op. Wij denken in termen van kansen in plaats van bedreigingen. Mede door onze gerichte investeringen zijn we optimistisch gestemd over de toekomst. Door onze brede waaier van producten en diensten is er sprake van risicosprei- ding", aldus Wim Bouman. Zijn onderneming bedient de zake lijke markt met interessante kostenbe sparende concepten, met waarborging van dezelfde goede kwaliteit. De spe cialisten van Bouman KantoorTotaal kunnen precies inventariseren wat een bedrijf nodig heeft om efficiënt en kos tenbesparend te werken. Binnen de ene organisatie zal een centrale multifunc tionele copier-printer-fax-scanner de ultieme oplossing zijn, bij een andere organisatie is wellicht een decentrale oplossing de eerste stap naar efficiency en kostenbesparing. Geïnteresseerden kunnen vrijblijvend een afspraak ma- Vestiging Goes: Columbusweg 8 4462 HB Goes Tel: 0113-2719 55 Fax: 0113-2719 56 E-mail: goes@bouamnkantoortotaal.nl ken. Bouman KantoorTotaal voorziet in verschillende opties zoals kopen of huren, inruil van bestaande apparatuur en aansluiting door de technici op het netwerk. Vestiging Terneuzen Lange Reksestraat 21 -F 4538 AZ Terneuzen Tel: 0115-695642 Fax: 0115-614753 E. terneuzen@boumankantoortotaal.nl Vestiging Vlissingen (per aaaart 2012) Gildeweg 23, 4383 NJ Vlissingen www.bouamnkantoortotaal.nl Het ontzorgen van onze klanten staat voorop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 141