Kroon op werk in mannenwereld zakenvrouw Aithra Belofte Award voor Astrid Boot Het is altijd feest hij de Aithra- dames. Astrid Boot (37) van Kinderdagver blijf Bellefleur ontving tijdens het Aithra Award Gala op 19 novem ber in de Kloosterkapel van Hol land Casino in Breda de Aithra Be lofte Award. Compleet overrom peld was ze. Pogingen om onder de nominatieóuit te komen met excu ses als 'daar heb ik toch geen tijd voor als onderneemster met een jong gezin' en 'ik zit niet zo te wachten op al die aandacht' misluk- ten: mede dankzij het enthousiaste team medewerkers dat Boot op alle locaties om zich heen heeft verza meld. Met betrokkenheid, een hori zontale organisatie en een eigen vi sie op kinderopvang probeert zij zich te onderscheiden van de con currentie. "Rust op de locatie vin den wij heel belangrijk en we heb ben op elke locatie een leidingge vende boventallig ingepland die als aanspreekpunt dient voor zowel personeel als ouders." Acht jaar geleden zegde Astrid haar baan als peuterleidster op en open de hoogzwanger haar eerste vesti ging in Prinsenbeek. Haar markton- derzoek bestond erin een adverten tie in de plaatselijke krant te plaat sen en eens af te wachten hoeveel reacties daarop zouden komen. In middels telt Kind erdagve rblijf B el - lefleur vijf vestigingen en opent een zesde locatie binnenkort haar deu ren. "Ik groei door mond-tot- mondreclame, de vraag ontstaat door behoefte. Daar speel ik op in. Soms vragen mensen die ook voor zichzelf willen beginnen-mij om ad vies. Veel van hen zie ik afhaken op het laatste moment. Angst voor het onbekende speelt daarin vaak de hoofdrol. Om je passie achterna te gaan heb je doorzettingsvermogen en lef nodig en mag je jezelf niet uit het veld laten staan. Ik zeg ook al tijd tegen mijn medewerkers: zie dingen niét zo snel als een fout, maar als een leerervaring." Het is een komen en gaan op het kantoor van Mariëtte Langes (49), nog geen week na dat zij als directeur van Rosma len Gerechtsdeurwaarders de Ai thra Award in ontvangst nam; de erkenning voor Brabants meest aansprekende ondernemende vrouw. Fleurige boeketten met kaartjes vol felicitaties. Ook op richter Wil Rosmalen (69) stapt binnen met zijn vrouw Corry, on der zijn arm een cadeau: een le vendig kunstwerk voor aan de muur. Mariëtte is een kleurrijk persoon. door Dorien van Dijk 'je hebt tegenwoordig veel 'hemel- fïetsers', maar ik zocht betrouwbare mensen voor de zaak, mensen die met twee benen op de grond staan", zo licht Rosmalen zijn laatste jaren als directeur toe. Hij is na zijn pensioen adviseur geworden binnen het be drijf, drie medewerkers kochten zich in, ónder wie ook "Werner, de echtge noot van Mariëtte. De dagelijkse lei ding van het gerechtsdeurwaarders kantoor is de volledige verantwoorde lijkheid van Mariëtte. "Het vak zit in mijn lijf, bloed en genen", lacht ze. Al sinds 1982 is Mariëtte in het ambt werkzaam. In 1992 stapte zij bij Ros malen binnen, toen nog een kantoor op de Koninginnestraat in de Bredase binnenstad met vijftien tot twintig medewerkers. Vanuit deze positie De latere winnares in gouden jurk hoort toe. Foto's: Kees Bennema Mariëtte ook deels verantwoordelijk voor het personeelsbeleid van de in middels 110 medewerkers, waarvan er 25 in Sittard, twee in Utrecht en 23 in de Haagsche Beemden (waar Rosmalen één van de twee partners is van PRC) werken. Daarnaast is Mariëtte dankzij haar succesvolle zoektocht naar het stroomlijnen van processen bij de overgang van de kaar tenbak naar een digitaal systeem spe ciaal voor deurwaarders, nu voorzit ter van Dipned; de gebruikersvereni ging van 'haar' systeem waar inmid dels 120 kantoren bij aangesloten Mariëtte Langes met haar prijs. zijn. Achter de schennen regelt zij de schema's van de hockeyclub van haar zoon en is zij lid van het parochiebe stuur en houdt avondwake?. Hier door lijkt het alsof de dagen van Mariëtte 48 uur tellen, in plaats van 24. "Het komt allemaal neer op goed plannen en voorbereiden. Werk op tijd je afspraken goed af. Het voegt niets toe als je voor een vergadering nog even gauw de notulen doorbla dert. Dat werkt niet. Een stukje zelf kennis helpt ook. Zorg datje mensen om je heen verzamelt voor zaken waarin je minder goed bent. Verder moetje geloven, in jezelf en goed kun nen luisteren. In je hoofd kun je dan een resumé maken van het geen is ge zegd. Zo kom je sterker over." volgde ze - in 3,5 jaar - de vieqarige universitaire deurwaardersopleiding. In april 1996 slaagde ze voor haar mondeling en nog geen twee maan den later reed ze in haar auto haar 'ex- plootjes' af: adressen waar ze ambtelij ke stukken, een ^dagvaarding of bete kening moest afgeven. "Je doet als kandidaat gerechtsdeurwaarder alles wat een deurwaarder kan, maar het grote verschil is dat op het momentje gerechtsdeurwaarder wordt, je auto matisch ondernemer wordt." Dat mo ment brak in 2001 aan. "Al voelt het meer alsof we onbezoldigde ambtena ren zijn. De Gerechtsdeurwaarders- wet is heel strikt, je hebt weinig vrij heden. Dit maakt het ook moeilijk om je als kantoor te positioneren en te concurreren. 'Daarnaast is deze be roepsgroep onderhevig aan veel en zware controles op processen en het altijd waakzaam oog van het Bureau Financieel Toezicht." Stoffig imago Het is er Mariëtte alles aan gelegen om korte metten te maken met het stoffig imago van haar beroepsgroep. In 2006 verhuisde Rosmalen naar de Stadionstraat, pal naast het NAC-sta- dion. Een opvallende keuze, evenals het transparante ontwerp van het kan toor. "Het kantoor is de spiegel van onze organisatie", vertelt Mariëtte trots. "Er is veel lichtinval en door het vele glaswerk kun je iedereen zien zitten. Het pronkstuk vindt ik zelf de bieb; een klassieke stijl gecom bineerd met een lavendelkleur." De awardjury van Aithra, een stichting voor vrouwelijke ondernemers in Bra bant, werd dan hier ook met open ar men ontvangen. Mariëtte: "Het begon met de vraag of ik een aantal vragenlijsten wilde invul len. Ik ben er eens goed voor gaan zit ten." Want naast directeur met in het takenpakket de financiële en operatio nele zaken binnen Rosmalen, is Drie lange weken Tussen het bezoek van de jury aan de Stadionstraat en het gala zaten drie lan ge weken. "Ik had mijn vrienden ge vraagd bij het podium te gaan staan voor het geval dat ik van de drie over gebleven onderneemsters het niet zou worden. Dan zou ik mij even met mijn dierbaren terugtrekken om daar na alsnog te feesten. Ik had een brief je geschreven met dingetjes die ik wil de zeggen als ik het wel zou worden. Ik zou het in mijn tas stoppen, maar moest het onverhoopt uit mijn hoofd leren, toen mijn kapster zei dat mijn bril écht niet bij mijn jurk en kapsel paste. Ik werd overspoeld door blijd schap toen ik hoorde dat ik het was geworden en de jury zei dat ik 'warm te en passie' uitstraal in een wereld die bekent staat als 'hard en kil'. De award voelt als een kroon op mijn werk in een mannenwereld!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 134