Knallend starter- en partner event Kerstlunch: grensverleggend zakendoen innovatie De eerste editie van 'Club In novation', het nieuwe star ter en partner event van InnoGo! op dinsdag 29 november 2011 in Middelburg is een groot succes geworden. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - LED was het to verwoord van deze door ruim hon derd genodigden bijgewoonde bijeen komst in een oude kantine van Phi lips Lighting Vitrite, die volledig was omgebouwd tot een sfeervolle club. Daarin was deze innovatieve verlich ting in allerlei vormen en kleuren aan wezig, onder meer als LED-statfels, waaraan startende ondernemers de aanwezigen over hun innovatieve pro duct of dienst informeerden. De gro te, ronddraaiende multifunctionele 'Bar Innovation' met LED-verlich- ting was de place to be om te speed- daten onder het genot van voorbijko mende innovatieve culinaire verrassin gen, verrassende drankjes en... de visi tekaartjes van de genodigden. Dat ver gemakkelijkte het leggen van contac ten, want door deze vorm van presen tatie wist men immers precies wie er aanwezig was. Voorafgaand aan het officiële pro gramma, bood gastheer Philips Ligh ting Vitrite de aanwezigen de gelegen heid, om tijdens een rondleiding door de fabriek kennis te maken met hun innovatieve producten. General Ma nager Imro Wong dat het 118 jaar oude Vitrite alleen kan voorbestaan wanneer er constant geïnnoveerd wordt. Aan tafel met.. In een 'De Wereld Draait Door'-ach- tige setting op het podium van Club Innovation presenteerden twee star Jonge ondernemers aan de tafel om het allemaal uit te leggen. ters zich. Zij behoren tot de nieuwe startende, innovatieve' ondernemin gen in het afgelopen jaar zijn toegela ten tot het InnoGo! project van Eco nomische Impuls Zeeland en de Ho geschool Zeeland. Inmiddels hebben zij de toezegging van de screening- commissie ontvangen, waardoor zij de komende jaren verzekerd zijn van steun door InnoGo! Als tafelgast bij Club Innovation werd hen het hemd van het lijf gevraagd. Tijdens de eerste sessie stond Juul van der Meer, eigenaar en oprichter van Blauwwater in de spotlights. Zijn be drijf ontwerpt en ontwikkelt stuurhui zen en cockpits voor de grotere jacht bouw. Juul van der Meer: "De ont wikkeling van stuurhuizen en cock pits aan boord van megajachten zijn het speelveld van verschillende specia lismen. Waar automatisering, naviga tie en communicatiespecialisten de perfecte technische oplossing willen leveren, willen architecten en desig ners het uiterste uit design halen. Dit levert nogal eens een conflict op tus sen techniek en design. Op dat mo ment worden wij ingeschakeld." Juul was bijna tien jaar als werknemer in dienst bij een jachtbouwbedrijf. Voor hem was nu de tijd aangebroken om zelf de handschoen op te pakken, maar dan wel met een eigen en uniek product. De tweede sessie was voor vader en zoon Dick en Tim Hooijer, eigenaars en oprichters van Hooijer Safety Pro ducts. Hun bedrijf ontwikkelt een hoofdbeschermer voor de zeilsport. Dick: "Wij zijn fanatieke zeilers, maar ook wij hebben wel eens een giek tegen ons hoofd gekregen. Om mijn hoofd te beschermen tegen die enorme klappen, zette ik op een gege ven moment tijdens het zeilen een helm op. Dat leidde tot grote hilari teit van mijn omgeving." "Het is na- Foto: Marijke Folkertsina tuurlijk niet echt charmant om met zo'n helm op te zeilen," vult Tim aan. "Er moest toch een sportievere hoofdbeschermer te verzinnen zijn, waarmee je goed voor de dag kunt ko men. Wij zijn aan de slag gegaan en hebben een hoofdbeschermer ontwik keld, die onzichtbaar onder een cap kan worden gedragen. Ik heb de cap opgezet naar een gelegenheid waar veel mensen waren. Niemand was de hoofdbeschermer daaronder opgeval len! Dat was voor mij de bevestiging dat wij op de juiste weg zaten." www.innogo.nu Kerstlunch in de Grote Kerk. Foto: Marijke Folkertsma De Kerstlunch van het On dernemers Contact Goes (OCG) op vrijdag 23 december staat in het teken van grensverleg gend zakendoen. Plaats van han deling is per traditie de Grote of Maria Magdalenakerk. door Henk van de Voorde GOES - Gastspreker is Dick Dressel- huis, directeur van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg. Hij houdt een uiteen zetting onder het mom van 'België, dichtbij maar soms zo ver'. Hieraan voorafgaand is er een toespraak van Marco Rave, die medio oktober de voorzittershamer van het OCG over nam van Manfred Zurhorst. Het OCG is een dynamische club die re gelmatig bedrijfsbezoeken en netwerk bijeenkomsten organiseert. Primaire doelstelling vair het OCG, waarin bijna 250 bedrijven participeren, is het bevorderen van de onderlinge contacten tussen de Goese onderne mers. Naast de netwerkfunctie, behar tigt het OCG als overkoepelende or ganisatie de gezamenlijke belangen van ondernemers. Het is een sterke partij in besprekingen met de over heid, het MKB, de BZW en onderne mersverenigingen van andere Zeeuw se gemeenten. „Het OCG niet zomaar een club. Of het nu om infrastructuur gaat, zoals de beoogde extra afslag op de A58 of de aanleg van Bedrijventerrein De Poel 5, het ondernemingsklimaat, de veiligheid, de Zeeuwse werkgelegen heid of de leefbaarheid: het OCG kan zijn eigen inbreng leveren een vuist maken tegen de overheid en andere partijen", aldus Marco Rave tijdens zijn 'inaugurele' rede in de Mythe. De directeur^eigenaar van het kan toor Goes van Agin Timmermans Ge rechtsdeurwaarders is een warm pleit bezorger van samenwerking met ande re Zeeuwse ondernemersverenigin gen. „Gezamenlijkheid leidt tot een betere belangenbehartiging van alle ondernemers in Zeeland, tot inspira tie en wellicht tot meer samenwer king tussen bedrijven onderling." Marco Rave wordt in het OCG be stuur gesecondeerd door secretaris/vicevoorzitter Paul Platier (De 4 Notarissen), penningmeester John Zwartepoorte (Autobedrijf Zwartepoorte BV), Hans van den Boom (BOOM Creatie en Commu nicatie) en de bestuursleden evene menten Kees Kleppe (Wolter Dros) en Henriette van Baaren (Chal lenge Team Sailing). Goes manifesteert zich als centrale ge meente tot businesscentrum van Zee land. Vandaar dat het OCG sterk ij vert voor een betere ontsluiting van de bedrijventerreinen in Goes. Precies een jaar geleden was het over grote deel van de Goese ondernemers optimistisch gestemd over 2011. Dat bleek destijds uit de uitslag van een enquête onder de leden van het OCG. Wellicht dat dit beeld moet worden bijgesteld gezien de tanende economie en de financiële problemen van diverse Europese landen. Tijdens de komende Kerstlunch zal deze pro blematiek ongetwijfeld aan de orde komen. Het is ook een jaar geleden dat burgemeester René Verhulst zich voor het eerst aan de Goese onderne mers presenteerde. Hij zal ook dit keer prominent aanwezig zijn, daar mee de wisselwerking tussen onderne mers en gemeentebestuur symbolise rend. Cor van de Zandt en zijn team van restaurant de Stadsschuur zorgen per traditie voor een exclusieve kerst lunch, met culinaire hoogstandjes die passen bij het wildseizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 128