mysterie, ook na elf doden titels weekendcompany0 buitenland I n Carlos de Jakhals tot levenslang veroordeeld Drankprobleem Britten te zien op Facebook Rel migrantenquotum volkstuintjes opgelost rond oliestaking in Kazachstan UMWMiHIrilIiI /actie Bewijsmateriaal voor dodenvluchten in Argentinië overhandigd zaterdag 17 december 2011 slachtoffer waren verspreid. Zeker 36 mensen zouden gewond zijn ge raakt en er zouden twee doden zijn gevallen. Het leger ontruimde giste ren hardhandig een tentenkamp voor het kabinetsgebouw. Die de monstranten eisen dat de militaire leiders onmiddellijk de macht over dragen aan burgers. Het ernstigste geweld in weken in de hoofdstad overschaduwt de tweede ronde van de verkiezingen, foto Ahmed Ali/AP raiTtamiHii'iiii11 w inrnri t 111 ««agn'HT i rrw nummer. In het 23 minuten lange gesprek riep ze: 'ze willen me ver moorden' om vervolgens om 5 uur 's nachts, naar het huis van een buurman te rennen. Die belde ook de politie. Tegen de tijd dat die politie arriveerde, was Gilbert spoorloos verdwenen. Gilberts familie drong zeven maan den lang aan om de vermissing te onderzoeken. Toen de politie in december vorig jaar eindelijk ging zoeken, stuitte ze op lijk na lijk - de meeste gewikkeld in jutezak ken. Vijf werden geïdentificeerd als prostituees tussen de 20 en 27 jaar die via internet aan hun klan ten kwamen. Terwijl de ophef in de VS toenam bleven de politie en de FBI in op perste verwarring achter. Later zei den de autoriteiten ervan over tuigd te zijn dat de moorden door twee of meerdere daders gepleegd waren. Daar kwamen ze eind vori- ge maand weer op terug: er is één dader. Maar de politie houdt de se riemoordenaar vooralsnog niet ver antwoordelijk voor de dood van Gilbert. Ondanks het feit dat het wel erg toevallig is dat Gilbert, net als de andere geïdentificeerde vrou wen, haar diensten via dezelfde website aanbood en dat alle licha men aan dezelfde kustlijn zijn ge vonden. Vaga/Am, 17 auxmw- 3.011 ALMATI - Bij gevechten tussen poli tie en demonstranten in een olie stadje in het westen van Ka zachstan zijn zeker tien doden ge vallen. Dat hebben de autoriteiten gisteren gezegd. De politie was ten tonele versche nen om heetgebakerde betogers in het stadscentrum tot bedaren te brengen, maar werd zelf aangeval len. Hierop trokken agenten hun dienstwapens. De demonstranten, oud-medewerkers van een oliebe- drijf in het stadje, zeiden dat ze een vreedzaam protest hielden toen ze plots door de politie wer den omsingeld. Boze demonstran ten togen na het bloedbad naar het kantoor van de burgemeester en staken dat in brand. Medewerkers van de olieindustrie demonstreren al maanden voor een hoger loon en betere arbeids voorwaarden. Outletshopping 2 nachten nabij Maastricht! 2 overnachtingen ontbijt 4-sterren Hotel Lanaken (B) VIP pas Maasmecheien Village Gebruik zwembad en fitness Geldig t/m 29 februari 2012 Korting 40% d reservenngskosten 9,75 p< Let op! Alleen op 17 december te boeken PARIJS - Ilich Ramirez Sanchez, alias Carlos de Jakhals, is donder dag in Parijs opnieuw veroordeeld tot een levenslange gevangenis straf Ramirez, voormalig huur moordenaar en zelfbenoemd revo lutionair, zit al een levenslange cel straf uit voor een driedubbele moord in 1975. De 62-jarige flamboyante Venezo laan stond in Parijs terecht voor zijn aandeel in vier bomaanslagen in het begin van de jaren tachtig in Frankrijk, waarbij elf mensen om het leven kwamen en meer dan honderdveertig gewond raak ten. Ramirez zou de aanslagen in Frankrijk hebben gepleegd om de vrijlating af te dwingen van Bruno Bréguet en Magdalena Kopp, twee leden van zijn groep die in 1982 in Parijs waren opgepakt. Ramirez had naar verluidt tijdens de Koude Oorlog banden met extreemlinkse en Palestijnse terreurbewegingen. Hij zou onder meer gewerkt heb ben voor de Duitse Baader-Mein- hofbeweging, het Turkse Revolu tionair Volksbevrijdingsfront, het ultralinkse Japanse Rode Leger, de Baskische terreurbeweging ETA en de Italiaanse Rode Brigades. In 1994 werd hij door Franse geheim agenten in Sudan opgepakt. In 1997 werd hij in Frankrijk veroor deeld voor de moord op twee Franse geheim agenten en een in formant. Ramirez, ooit een van de meest gezochte mensen ter we reld, ontkent de beschuldigingen. Volgens zijn advocate is hij het slachtoffer van een politiek proces. LONDEN - Volwassen Britse gebrui kers van Facebook geven toe dat ze op maar liefst driekwart van hun foto's op de netwerksite dronken zijn. Die bijzondere statistiek komt in dezelfde week dat acade mici en medische experts streng waarschuwen voor de gevolgen van het Britse drankprobleem en premier David Cameron aanspo ren om een minimumprijs voor al cohol in te voeren. De rondvraag onder 1781 Face- book-gebruikers toonde aan dat de Britten in 76 procent van hun kiek jes beschonken zijn. Meer dan de helft zei bang te zijn dat collega's of werkgevers de foto's te zien zou den krijgen en ruim negen op de tien Britten hebben 'tags' van zich zelf verwijderd omdat de foto's 'te beschamend' zijn. Het onderzoeks bureau probeert het cijfer te ver goelijken: „We moeten eraan her inneren dat de meeste foto's geno men worden bij speciale gelegen heden of op feestjes met vrienden en familie." Maar volgens negen tien gerenommeerde universitaire en medische experts is het Face- book-verhaal symptomatisch voor het excessieve en problematische drinkgedrag van veel Britten. Zij publiceerden dinsdag een open brief waarin ze aan de alarmbel trekken. NORDERSTEDT - De ledenvergade ring van volkstuintjescomplex Harksheide-Kringelkrugweg in het Noord-Duitse Norderstedt heeft het omstreden migrantenquotum weer afgeschaft. Dit meldden Duitse media giste ren. De hobbytuinders zorgden in oktober voor landelijke ophef door een maximum van 12,6 pro cent in te stellen voor leden van buitenlandse komaf Volgens de burgemeester was de regeling in strijd met het discriminatieverbod. Hij dreigde daarom het pachtcon- tract op te zeggen. De ledenverga dering kwam daarop donderdaga vond op het eerdere besluit terug en bood excuses aan aan de buiten landse leden. Het eerdere besluit was genomen omdat de allochto nen niet zouden meedoen aan ge meenschappelijke activiteiten en te veel lawaai zouden maken. De ledenvergadering koos voor het cij fer 12,6 omdat dat het percentage migranten is in de deelstaat Slees- wijk-Holstein. BUENOS AIRES - Een mensenrech tencommissie heeft een Argentijn se rechter foto's overhandigd van li chamen van dissidenten die uit vliegtuigen zouden zijn gegooid tij dens de dictatuur (1976-1983). De fo to's worden beschouwd als belang rijk bewijsmateriaal voor het be staan van de zogenoemde doden vluchten. De Inter-Amerikaanse commissie voor de Mensenrechten gaf de rech ter honderddertig foto's van onge veer twintig gemartelde lichamen die destijds aanspoelden op de kust van Uruguay. Slachtoffers kre gen, voordat ze uit vliegtuigen wer den gegooid, injecties om hen in slaap te brengen. Zeker dertigdui zend mensen werden tijdens het regime vermoord, aldus mensen rechtenorganisaties. De voormalige Transaviapiloot Julio Poch zit op dit moment vast in Buenos Aires op verdenking van deelname aan de dodenvluchten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11