Omstreden wet VS aangenomen S eriemoordenaar 51% iol buitenland Polemist Christopher Hitchens (62) overleden Zware stormdepressie teistert Frankrijk €165,- Weer onrustig op Tahrirplein IN PLAATS VAN JE BESPAART KORTING zaterdag 17 december 2011 WAR ON TERROR Leger mag terreurverdachten gevangen houden washington - Het Amerikaanse Congres heeft gisteren ingestemd met een omstreden defensiewet die het mogelijk maakt dat terreur verdachten door het leger gevan gen worden gehouden. Voorheen vielen terreurverdachten die in de VS werden aangehouden onder het ministerie van justitie. In de wet worden ook nieuwe drempels opgeworpen voor de sluiting van kamp Guantanamo Bay op Cuba. Zo wordt het verboden om terreur verdachten uit Guantanamo Bay over te brengen naar de Verenigde Staten. De Senaat keurde de wet donder dag goed, nadat het Huis van Afge vaardigden een dag eerder zijn fiat al had gegeven. Het is nu aan presi dent Barack Obama om de wet te ondertekenen zodat deze in wer king treedt en met terugwerkende kracht vanaf 1 oktober geldt. In de wet worden allerlei defensiezaken geregeld, van de salarissen voor de fensiepersoneel en het budget voor wapensystemen tot de oorlo gen in Irak en Afghanistan en na tionale veiligheidsprogramma's in de energiesector. De bepalingen over de detentie van terreurverdachten zijn omstre den en trekken om die reden de meeste aandacht. In de beide ka mers van het Congres leidde de kwestie tot veel verdeeldheid en ook tussen het Congres en het Witte Huis ontstond wrevel. Het Witte Huis overwoog in alle ernst de wet met een veto te blokkeren, maar kwam hier uiteindelijk op te rug na garanties dat de president het laatste woord heeft over de de tentie en doorverwijzing van ter reurverdachten. Burgerrechtengroepen hebben gro te moeite met twee wetsbepalin gen omtrent binnen- en buiten landse terreurverdachten. Ten eer ste hun hechtenis door het leger, ook al houdt de president hier de laatste zeggenschap over, en ten tweede de bepaling dat verdachten het recht op een proces wordt ont zegd en dat zij voor onbepaalde tijd kunnen worden vastgehou den. Conservatieve Republikei nen, Democraten en burgerrech tengroepen tekenden met name te gen dit laatste aspect protest aan. Zij zeggen dat het voor onbepaal de tijd gevangen houden van Ame rikaanse ingezetenen indruist te gen de Amerikaanse grondwet. De Democratische senator Carl Levin, een van de voorstanders van de be paling, verdedigde deze met het ar gument dat een Amerikaans bur ger die zich aansluit bij een buiten landse krijgsmacht of een vijandi ge groepering en strijdt tegen de VS in geval van arrestatie een krijgsgevangene is en daardoor niet onder het civiele recht, maar onder het oorlogsrecht valt. Het Congres heeft ook in de wet la ten opnemen dat vliegtuigbouwer Lockheed Martin opdraait voor extra kosten rond de bouw van de Joint Strike Fighter. parijs - Frankrijk is in de nacht van donderdag op vrijdag getrof fen door een zware stormdepres sie. Aan de kust is volgens meteo rologen op sommige momenten windkracht t2 gemeten. In het westen van Frankrijk zitten 400.000 huishoudens zonder stroom. Tal van bomen zijn ge sneuveld. De brandweer rukte honderden keren uit. Het treinver keer is ontregeld. SWEETDEAL VAN DE DAG Geniet samen van 2 overnachtingen in het Golden Tulip Victoria Hotel inclusief ontbijt, een 3-gangendiner én nog veel meer! CAÏRO - Egyptische demonstranten gooien met stenen naar de militaire politie op het Tahrirplein in Cairo. De botsingen begonnen nadat mili tairen donderdagavond een demon strant in elkaar hadden geslagen. Honderden mensen sloten zich bij het protest aan nadat foto's van het De storm heeft nu de Duitse deel staat Baden-Württemberg bereikt. De weerkundigen in dat land heb ben gewaarschuwd voor aardver schuivingen en overstromingen van wegen. door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Nog één keer besloot de politie de met braamstruiken begroeide kustlijn van Long Island af te zoeken naar Shannan Gilbert. Er waren al tien lichamen gevon den - allemaal slachtoffers van de 'Long Island serial killer'. Maar de 23-jarige Gilbert, met wiens ver missing de zoektocht begon, was er niet bij. Tot deze week. Als Gilbert in de nacht van 1 mei 2010 niet was verdwenen, dan wa ren de lijken op het strand van Long Island nooit gevonden. In die nacht rende escortmeisje Gil bert in blinde paniek over de weg in Oak Beach op Long Island, op een uur afstand van New York. Ze had eerder die avond een afspraak maar toen haar klant weigerde te betalen, belde ze met het alarm- WASHINGTON - De Brits-Ameri- kaanse schrijver Christopher Hit chens (62) is donderdag overleden aan de gevolgen van slokdarmkan ker. Dit heeft het tijdschrift Vanity Fair, waarvoor hij een column schreef, gemeld op zijn website. Vanity Fair omschreef Hitchens als een 'onvergelijkbare criticus, mees terlijke redenaar, felle geest en on verschrokken levensgenieter'. Hitchens schreef decennialang voor tal van Britse en Amerikaan se bladen. Ook heeft hij meer dan twintig boeken over godsdienst en politiek op zijn naam staan. Hij stond bekend als atheïst en als scherp criticus van de voormalige Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Henry Kissinger. Hitchens was aan het begin van zijn loopbaan links geëngageerd. Hij schreef voor het tijdschrift In ternational Socialist en verzette zich fel tegen de oorlog in Viet nam. Nadat de Iraanse ayatollah Kho meini een fatwa had uitgesproken over zijn vriend Salman Rushdie om zijn boek De duivelsverzen, keerde hij zich tegen de islam. Hitchens hekelde 'fascisme met een islamitisch gezicht' en om schreef het geloof als 'gewelddadig, irrationeel, intolerant, gelinkt aan racisme, stamcultuur en fanatis me, geaard in onwetendheid en vij andig tegen de vrijheid van infor matie'. Hij brak in 2007 door met God is Niet Groot, een manifest voor atheïsten dat hij schreef als reactie op een toenemende populariteit van religieuze werken. zie onze website:buitenland Opvallende uitspraken en pre sentaties van Hitchens GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10