Altijd voorrang voor kinderen 23 reizen J Je laten verwennen tijdens een hotelvakantie is heerlijk. Zelfs voor kinderen is het leuk als je naar een speciaal gezinshotel gaat, zoals Arnoud Cornelissen deed. IW reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 17 december 2011 Borchard's Rookhus Hotel Panoramic O Club Sonnenpark Monikas Ferienhof DUITSLAND De Familotel-keten bestaat uit 32 hotels in Duitsland, 14 in Oostenrijk, 5 in Italië, 1 in Zwitserland en 1 in Hongarije. De keten wil ook hotels in de Be nelux. Elk hotel heeft gediplo meerde kinderverzorgsters en is kindveilig. Prijzen voor een all- inclusive verblijf van 7 dagen voor 2 volwassenen en 1 kind variëren van ,686 euro in Hotel Panoramic (Harz) tot ruim 1.800 euro in Club Sonnenpark in Willingen (Sauerland). www.familotel.de Linksboven: Het Familotel Obereggen. Rechtsboven: Pony's borstelen in Familotel Sonwies. Grote foto: Het Krabbelland voor de kinderen in Borchards Rookhus. foto's Familotel AG et de doelgericht heid die 6-jarigen ei gen is, loopt Max op de ijskar af Hij grijpt de kleine schep, twijfelt even tussen chocola de en vanille en schept dan net een bolletje te veel op het hoorn tje. Op zijn gezicht een brede grijns. Dit is een kinderparadijs. Bij de hotelcoöperatie Familotel draait het maar om één ding: maak het zo leuk mogelijk voor de kinderen. Dat is voor nietsvermoe dende gasten wel even wennen. Want wie aankomt bij hotel Bor- chard's Rookhus aan de het Labus- meer in Noord-Duitsland, moet zich een weg banen door een file trapautootjes. En als je te ver door loopt in de buffetzaal, is opeens al les op kabouterhoogte. Uit een van de eetzalen klinkt het geluid van vele kinderkeeltjes. „Mochten gasten er nou echt last van hebben", lacht eigenaar Alexander Borchard, „dan kunnen ze in alle rust in de tuinzaal dine ren." Maar in het zogeheten Krab- beltestaurant, dat helemaal bere kend is op knoeiende kleuters, ma ken kinderen de dienst uit. „Naar de aandacht voor kinderen wordt streng gekeken", zegt ook Astrid Lübke van Monikas Ferien hof in het Sauerlandse Wenholt- hausen. Het hotel is het aller nieuwste lid van de coöperatie. „We wilden ons graag al een jaar eerder aansluiten, maar toen werd het ons nog afgeraden. We waren er nog niet klaar voor." Voor de vier generaties Lübke die het hotel in Wenholthausen drij ven, was de specialisatie op kinder vakanties een mogelijkheid zich te kunnen onderscheiden van ande re hotels. De kinderen in de Happy Club en op de speelplaats van Monikas Fe rienhof vinden het allemaal prach tig. „Hier is altijd wat te doen", roe pen ze in koor. „Zwemmen, teke nen, op de boerderij spelen, mee helpen in de stal." En het leukste? „De puppies", roept een klein ge brild meisje. „Nee! Mijn trekkerrij bewijs", gilt een jongentje er over heen. Hij wijst naar de enorme trekker die verderop op het erf staat. Daar mogen kinderen onder begeleiding een stukje mee rijden. Wie het goed doet, krijgt een echt kinderrijbewijs. „Een hit", zegt As trid Lübke. In de luxe, in Engelse landhuisstijl ingerichte hotelbar van Borchard's Rookhus heeft een vrouwelijke gast zich genoeglijk met een boek bij de open haard genesteld. Even verderop nemen drie zakenmen sen de dag door en een jong stel kijkt uit het raam naar het meer waar de laatste stralen van de zon verglijden. Een van de receptionis tes komt binnen met een baby foon in haar hand. „Mevrouw, uw baby huilt", meldt ze aan de tafel van jonge stel. „Het is inderdaad een unieke mengvorm van een klassiek ro mantisch hotel en een echt gezins hotel", aldus Borchard. „Dat zie je nergens. Niemand zou zo een fa miliehotel van meet af aan inrich ten. Het is bij ons in de afgelopen jaren zo gegroeid." Borchard's Rookhus was ooit een vermaard specialiteitenrestaurant met luxe hotelvoorziening. Enkele jaren ge leden kregen de jonge eigenaars ge noeg van de ratrace in het topseg ment van de horeca. Ze gooiden het roer radicaal om en besloten zich op gezinnen te richten. Borchard's Rookhus heeft alles. In een van de vleugels is een zaal waar baby's en peuters naar har- tenlust kunnen rondkruipen. Er is een recreatieruimte met onder meer biljarts en dartborden, een hobbyruimte voor de grotere kin deren en natuurlijk een compleet entertainmentprogramma. Mischien is niet alles geschikt voor een 15-jarige dochter, maar voor hen is even verderop Amy's Voel- je-prima-villa waar zij kan genie ten van een uitgebreid wellness- en schoonheidsprogramma. Ze kan ook een dagje gaan ponyrij den. Voor stoere jongens én meisjes zijn er activiteiten als raften, zei len, hengelen, survivaltochten in het donkere woud of kanovaren. Maar wat dit hotel echt uniek maakt, zijn de speciale gezinska mers. Borchard: „Bijna overal sla pen kinderen tijdens een hotelva kantie in een eigen kamer. Wij hebben onze kamers zo ver bouwd, dat kinderen in een eigen afgescheiden ruimte op de kamer van de ouders slapen." De hotel eigenaar zwaait een kamerdeur open: „De duikbootkamer." Hier kunnen kinderen zich echte duik bootkapiteins wanen in hun met staal omrande bedden, met peri scoop en patrijspoort. „Zo heeft el ke kamer zijn eigen thema. Kinde ren vinden het prachtig en ouders hebben de mogelijkheid op hun ei gen kamer bij de kinderen te blij ven zonder dat ze worden ge stoord als de kinderen bijvoor beeld tv willen kijken." Het is maar een van de vele din gen die Alexander Borchard sa men met zijn vrouw heeft bedacht om het verblijf voor gezinnen zo aangenaam mogelijk te maken. „Wist je bijvoorbeeld dat we hier de noordelijkste skischool van heel Duitsland hebben? Ik heb een sneeuwkanon gekocht voor op de helling hiernaast en heb het diplo ma skileraar gehaald. Afgelopen winter is het perfect verlopen. Hoewel we alles wat er binnen kwam, gelijk weer hebben uitgege ven aan extra stookkosten. Maar we hebben reuze lol gehad. En daar gaat het om.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 107