Oppositie Rusland heeft geen kans BEL&WIN Chirac gaat als 81 buitenland 0909-5010558 VERKIEZINGSFRAUDE Poetin ongevoelig voor klachten Bel naar: Voor 3 winnaars: een Calgary Wingchair van Rofra Home t.w.v. 495,- RECHTSZAAK Oud-president (79) schuldig bevondf Omstreden wet Vader gooit kind weg Afvalruzie Italië VS verlaten Irak Grote brand in kantoorgebouw Hanoi vrijdag 16 december 2011 in Kill i'ill I' I 11 President Medvedev en pre mier Poetin hebben de op positie en het Westen de oren gewassen: de oppositie klaagt altijd en het Westen moet zijn mond houden. door onze correspondent Floris Akkerman De Russische leiders heb ben de oppositie giste ren geen sprankje hoop gegeven op nieuwe ver kiezingen. In zijn jaarlijkse vraag-antwoordsessie op de staats televisie zei premier Vladimir Poe tin in Moskou dat de uitslag van de parlementsverkiezingen van 4 december de stemming van het land weerspiegelt. Daarna, na af loop van een top tussen de Europe se Unie en Rusland in Brussel, maakte president Dm,itri Medve dev duidelijk dat het Europees Par lement zich niet moet bemoeien met de Russische politiek. Voor het eerst liet Poetin van zich horen sinds de demonstraties voor eerlijke verkiezingen afgelopen za terdag. De protesten waren de grootste sinds Poetin het vanaf 2000 voor het zeggen heeft. Vol gens de oppositie heeft Verenigd Rusland, de partij van Poetin en Medvedev, met behulp van stem busfraude de meerderheid in het Russische parlement verkregen. Ze eist nieuwe verkiezingen. Het onderwerp werd direct aange sneden tijdens Poetins vijf uur du rende marathonuitzending. Hij toonde zich niet gevoelig voor de klachten van de oppositie. „De op positie klaagt altijd dat verkiezin gen oneerlijk verlopen. Dat ge beurt overal, in alle landen." Vol gens Poetin werkt de oppositie in opdracht van het Westen, dat erop uit is Rusland te destabiliseren. In Brussel wilde Medvedev, die heeft aangekondigd dat er onder zoek wordt gedaan naar verkie zingsfraude, niet veel kwijt over dit thema. Drie kwartier nadat Poetin zijn sessie had beëindigd, voerde de president, die op de hoogte was van Poetins optreden, het woord tijdens een persconfe rentie in Brussel. De Europese Unie stelt zich kritisch op over de vermeende verkiezingsfraude. Eu ropees president Herman Van Rompuy zei gisteren zich zorgen te maken over het gebrek aan eer lijkheid en over de onregelmatighe den bij de verkiezingen. Eerder de ze week riep het Europees Parle ment op tot nieuwe verkiezingen. Daar had Medvedev geen enkele boodschap aan. Op een vraag hier over antwoordde de Russische pre sident kortaf: „Beslissingen van het Europees Parlement zeggen mij niets." Op Van Rompuys woor den ging hij niet in. Verschil van mening lijkt er te zit ten tussen Poetin en Medvedev over de positie van de voormalige Russische minister van Financiën, Aleksej Koedrin. Medvedev ont sloeg hem, nadat Koedrin had ge zegd niet te willen werken onder Medvedev als premier. Poetin sluit een terugkeer van Koedrin niet uit en noemde hem gisteren een vriend, de beste minister van Fi nanciën ter wereld en zei dat Koe drin nooit zijn team had verlaten. €0,60 per gesprek Deze stijlvolle Wing Chair Calgary geeft uw interieur de new-classic look waar u wellicht al tijden naar op zoek bent. De schitterende fauteuil is te combineren met nagenoeg alle woonstijlen en fraai afgewerkt door de prachtige nagels. De uitstraling en het optimale zitcomfort zorgen ervoor dat u jarenlang kan genieten. Een eigen kijk op wonen! ROFRA I Home Doordat Rofra Home elke schakel in de keten van het ontwerp tot het plaatsen van het meubel bij u thuis zelf invult staan wij garant voor een snelle levering, kwaliteit en service. Dit maakt het mogelijk altijd direct in te spelen op nieuwe trends. Sterker nog: vaak zet Rofra Home de trend. Naast de nieuwe meubelen die constant aan de collectie worden toegevoegd zijn er ook items die al jaren in de collectie zijn. Doordat de collectie zo tijdloos is zijn de nieuwe en bestaande items perfect te combineren. Welke combinatie u ook kiest het resultaat is altijd bijzonder sfeervol, typisch Rofra Home. Elk meubelstuk is een item op zich en toch perfect combineerbaar met alle andere woonproducten. Laat u inspireren! Kijk voor meer informatie op: www.rofrahome.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (eo,60 ptr gesprek) U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 22 december 2011Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) HANOI - Een grote brand in een kan toorgebouw in aanbouw in de Viet namese hoofdstad Hanoi heeft giste ren een groot deel van het stadscen trum in dikke zwarte rook gehuld. Of er slachtoffers zijn gevallen, is niet bekend. Wel zijn dertig mede werkers van het staatsenergiebe- drijf, dat het gebouw bouwt, gered. Volgens omstanders zaten er nog Voorwaardelijke celstraf voor oud-president wegens corrup tie. 21 fictieve ambtenaren klus ten bij voor Chirac. Voor het eerst sinds 1945 ver oordeling van een voormalig staatshoofd. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - „Uw morele verantwoorde- WASHINGTON Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft woensdag een omstreden defensiewet aangeno men. Met de wet komt de detentie van alle terreurverdachten, ook de genen die in de VS zijn opgepakt, onder het leger te vallen. Verdach ten kunnen voor onbepaalde tijd worden vastgehouden en het recht op een proces worden ontzegd. TOKIO Een Japanse man heeft gisteren op zettelijk zijn i-jarige zoontje uit het raam gegooid van een apparte ment op de tiende verdieping van zijn flat. Het kind belandde vrijwel ongedeerd in het struikgewas. De vader belde zelf de politie, die hem arresteerde. Volgens zijn familie zat de man in over zijn werk. lijkheid is immens", had de advo caat dreigend tot de rechter ge zegd. „Uw oordeel zal het ultieme imago bepalen van lacques Chi rac." Maar de rechter had gisteren geen last van scrupules: twee jaar voorwaardelijk wegens corruptie. De man die twaalf jaar president van Frankrijk was, gaat het graf in als de man die met zijn vingers in de jampot zat. Chirac riskeerde tien jaar cel. Dat hij wegkwam met een voorwaarde lijke straf, betekent dat hij zijn ap partement van 396 vierkante me- NAPELS Napels, dat al jaren niet weet waar het naartoe moet met zijn huis vuil, ruziet over een plan van bur gemeester Luigi De Magistris om schepen vol afval naar Rotterdam te laten vertrekken. Volgens het af valverwerkingsbedrijf is het plan te duur en hebben de Nederlandse autoriteiten er nog geen vergun ning voor gegeven. BAGDAD Met een ingetogen ceremonie van drie kwartier hebben de Ameri kaanse strijdkrachten gisteren for meel het einde gemarkeerd van hun bijna negen jaar durende mis sie in Irak. Met het strijken van de vlag sluiten de Verenigde Staten een pijnlijk hoofdstuk af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8