binnenland 17 rapport ombudsman weekendcompany0 €59 1 30% 40% 50% DELSCHER. Topactie De Bonte Wever I UITVERKOOP! I ALLE MERKEN AFGEPRIJSD! Misbruik kinderen SHO: giften besteed Handel in ibogaïne Vertraging treinen Slachtdebat in januari Loverboys opgepakt Yvonne Keuls wint Haagse Cultuurprijs Jelmer blij met erkenning medische fouten Deel dossier SS'er Faber mag geheim blijven www.weekendcompany.n vrijdag 16 december 2011 <D LU cü DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl AMSTERDAM De politie op de Filipijnen heeft twee vrouwen opgespoord die be trokken zouden zijn bij het sek sueel misbruik van twee jonge kin deren. Dit misbruik zou hebben plaatsgevonden in opdracht van een 37-jarige man die destijds live vanuit Nederland mee keek naar het misbruik, waarvoor hij met zijn creditcard zou hebben betaald. KOCKENGEN UTRECHT Het geld dat is binnengekomen op Giro 555 voor de overstromingen in Pakistan in de zomer van vorig jaar, is bijna helemaal besteed. Dat zeiden de Samenwerkende Hulpor ganisaties (SHO) gisteren in een eindverslag over de tegoeden. Op Giro 555 kwam in totaal 27,5 mil joen euro binnen, dat de SHO bin nen een jaar zouden besteden. ZWOLLE De politie heeft een 52-jarige vrouw uit Kockengen aangehou den die verslaafden heeft behan deld met het omstreden afkickmid- del ibogaïne. Aanleiding voor het onderzoek was een dodelijk onge val op de A2 bij Breukelen. Een man liep over de snelweg en werd door een truck aangereden. Hij was met de ibogaïne behandeld. DEN HAAG Het debat over ritueel slachten wordt dit jaar niet afgerond. Van wege de overvolle agenda meldt de Eerste Kamer dat 17 januari de eer ste gelegenheid is om de discussie te vervolgen. Die gaat over het voorstel waarmee Marianne Thie- me (PvdD) een einde wil maken aan onverdoofd - ritueel - slachten. De treinen rijden nog niet volgens de nieuwe dienstregeling die zon dag is ingegaan. Naast de Randstad, rijden ook op de trajecten Zwol- le-Groningen, Leiden-Vlissingen, Den Bosch-Utrecht en Deventer- Roosendaal treinen meerdere mi nuten achter op het schema, waar door reizigers hun overstap niet ha len. HARDENBERG/ZWOLLE Circa dertig euro moesten ze beta len, dan konden Somalische jonge ren in Hardenberg seks hebben met geronselde jonge meisjes. Een veertienjarig meisje raakte zwan ger. Onderzoek leidde er eerder dit jaar toe dat een aantal verdachten kon worden opgepakt. Dat werd gisteren bekendgemaakt. DEN HAAG Schrijfster Yvonne Keuls ontvangt in 2012 de Haagse Cultuurprijs. Dat heeft wethouder Marjolein de Jong gisteren bekendgemaakt tijdens een bijeenkomst ter ere van de tach tigste verjaardag van Keuls in het Letterkundig Museum in Den Haag. De prijs bestaat uit 25.000 euro en een kunstwerk. De cultuurprijs is bedoeld als bekroning op een Haag se cultuurcarrière. Keuls is van Indi sche komaf en woont sinds haar ze vende in Den Haag. Ze verwierf gro te bekendheid met de boeken Het verrotte leven van Floortje Bloem en De Moeder van David S. hersenschade ook kan zijn ont staan door 'patiëntgebonden facto ren' zoals een vaatafwijking. Het ziekenhuis ontkent dat er relevan te stukken zijn achtergehouden. Volgens de Ombudsman is dat ech ter wel het geval. De ombudsman wil dat minister Schippers ervoor zorgt dat familie leden van slachtoffers van medi sche fouten voortaan beter wor den geholpen. „Na vier jaar knokken voelt dit als een soort van erkenning. We heb ben het goed gezien. Maar dat is bij alles wat er is gebeurd een schrale troost." Dat laten de ouders van Jelmer Mulder via hun advocaat John Beer weten. In hun strijd tegen het Groningse universiteitsziekenhuis UMGG dachten ze jarenlang te kunnen bouwen op de Inspectie voor de Gezondheidszorg, maar uiteinde lijk namen ze vorig jaar toch een advocaat in de arm. „Niemand hielp hen. Ze hebben alles alleen moeten doen, naast de verzorging van hun zwaar gehandicapte kind." Volgens Beer zijn de ouders dank baar voor het vernietigende rap port van de ombudsman, maar te gelijk is er geen ruimte meer voor blijdschap. „In de oase van misère is dit wel een lichtpuntje." De advocaat zegt verrast te zijn door de toon van de ombudsman. „We hadden niet durven dromen dat hij echt zou zeggen waar het op staat. Vooral omdat hij kritiek levert op structurele fouten bij de inspectie en breeduit spreekt van mistgordijn en verhullen." Beer is gespecialiseerd in aanspra kelijkheidsrecht en letselschade. „Ik heb veel meegemaakt maar dit is wel heel bont." Advocaat en ouders van lelmer wa ren woensdag al geïnformeerd door de ombudsman. naar baby Jelmer en de operatie waarbij de zes weken oude jongen ernstig gehandicapt raakte. foto Vincent Jannink/ANP HAARLEM - Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) hoeft een deel van het dossier over de Neder landse oorlogsmisdadiger Klaas Ca- rel Faber niet openbaar te maken. Dat heeft de bestuursrechter in Haarlem gisteren beslist. De Haarlemse publicist en histori cus Jan de Roos eiste inzage in het gehele dossier-Faber. Hij wil een boek schrijven over de zaak. Vol gens de rechter kunnen sommige stukken echter niet openbaar wor den gemaakt, omdat dit de relatie met Duitsland zou schaden. Nederland probeert Duitsland er toe te bewegen om Faber in Duits land alsnog zijn straf te laten uitzit ten. De oorlogsmisdadiger werd tot de doodstraf veroordeeld, die later is omgezet tot levenslang. Fa ber ontsnapte in 1952 uit de gevan genis en leeft sindsdien als vrij man in Duitsland. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om to.oo, 16.00 en 22.00 uur, za.enzo. om 18.00 uur O www.z2.nl informatie van het waterschap Op dinsdag 20 december 2011 bent u van harte welkom bij een informatieavond over het gebruik van de Steenbakkerij - weg tussen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur en vindt plaats in het Dorpshuis. Veerstraat 2 in Nieuw- en Sint Joosland. vat e-schë-;Scheldest romen Meer weten? Een extra toelichting op deze informatieavond vindt u op wwwscheldestromennl waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur 088-2461000 (lokaal tarief). Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl VaobOLctie, 16 december-2011 2 nachten in 4-sterren hotel 2 x ontbijtbuffet Gratis sauna zwemparadijs 'U iv Winkelen in Groningen .'flfei f f*. 1 Geldig t/m 29 februari 2012 Van £-08^ Korting 40% I 3 P P? 0% '.0 20 30 40 50 60 70 80 90 100% i i i i i i i i mm Reserveren vla: 0900 700 7004 0,30 c.p.m.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7