twoeger met visie zeeland23 Öppning* Klein Zweden FRAANJE Installatie Techniek Niewenhuijse roeqiers de koeijer Sterk in glas schilderwerk Lewedorp Tel. (0113)61 5500 F11= R LCD O S klein zweden ÊBmarsaki 7W Zeeuwland vrijdag 16 december 2011 Geboren op 8-8-1949 in Delft. Werd op zijn zeventiende kerke lijk actief. Van 1986 tot 1991 voorzitter van de jongerenorganisatie van de SGP. Introduceerde daar de SGP- jongerendag. Vanaf 1987 lid van Provinciale Sta ten voor de SGP. Tot 2003 locatiedirecteur van het Calvijncollege op Tholen. Vanaf 2003 als gedeputeerde ver antwoordelijk voor onder meer jeugdzorg, de ziekenhuiskwestie, onderwijs het openbaar vervoer en het fiets-voetveer. In 2004 raakte hij in opspraak van wege zijn weigering een prijs uit te reiken aan maker van foto met twee kussende mannen erop. Getrouwd en vader van zes doch ters en vijf zonen. Oudei ling bij de Gereformeerde Gemeenten in Nederland in Nieu- werkedc, waar hij ook predikt en ca- techesatie geeft aan jongeren. Hij is betrokken, toegankelijk, ook voor ouders en ook voor medewer kers. Ondanks zijn achtergrond heeft hij een open blik. Hij kijkt heel breed." „Hij is een goed bestuurder", vindt Johan Robesin van oppositie partij Partij voor Zeeland. „Hij heeft dat in diverse dossiers bewe zen, met Waterdunen de laatste tijd, met het openbaar vervoer, en zelfs met de jeugdzorg. Het is een harde werker, een zwoeger zelfs. Hij weet waar hij mee bezig is, maar hij is ontzettend eigenzin nig, niet alleen in negatieve zin. Maar als je zo'n karakter hebt, is het moeilijk om op de rem te gaan staan. En typisch Van Heukelom: als hij het niet meer helemaal goed weet - dat komt niet zo heel vaak voor - kletst- ie zich eruit met veel theatraal gedoe en ver baal geweld." „Van Heukelom heeft een zekere vrijmoedigheid die niet alle Zeeuwen eigen is", zegt Kolijn. „Zeeuwen zijn niet gewend om het hoofd boven het maaiveld uit te steken." En wat voor Zeeuwen geldt, geldt in meerdere mate voor Kolijns partijgenoten. „Het proto type van een SGP-er is: niet opval len, de kat uit de boom kijken. Dat kun je van Van Heukelom niet zeg gen. En dat is voor een politicus denk ik een goede eigenschap." „Ik heb lol om zijn humor, zijn kwinkslagen", zegt Robesin. „Hij was en is een vrolijke noot binnen het college van Gedeputeerde Sta ten", vertelt Le Roy. „Hij was altijd degene die mensen kon laten relati veren bij zware onderwerpen." De ziekenhuizen zijn een hoofd pijndossier: maar een onderwerp waar Van Heukelom zich graag mee bemoeit. Tegelijkertijd bena drukt hij steeds weer dat hij geen invloed heeft. Toch maakte hij zich bij het personeel van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis po pulair door een avond te organise ren waarop ze hun klachten kwijt konden. Een kant die ook Abbing van hem kent. „Als ouders hem be naderen met een klacht over ons, dan horen we dat meteen." Van de zaken die hij aanpakt gaan er weinig mis, vindt Van Waveren. „Ik denk bijna nooit: nou zit je er naast." Kolijn: „Hij denkt snel, en achteraf bekeken ook vaak goed, maar hij is ook een einzelganger, daar heb ik hem wel op gewezen. Hij kan zo opgaan in zijn job dat hij zijn omgeving niet meer ziet." „Hij heeft duidelijk verdiensten", vindt Robesin. „Maar ik denk dat hij in zijn zelfvertrouwen te ver doorslaat. Ik denk dat hij in zijn ei gen zwaard is gevallen." George van Heukelom (62) Uw totaalinstallateur voor: - Elektrotechnische installaties - Werktuigbouwkundige installaties - Agrotechnische installaties archieffoto Mechteld Jansen Havenweg 48b 0113-613353 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl glashelder meesters 0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl Adres: Nieuwe Kruidmolenweg 1 4382 WBVIissingen Postadres: Postbus 30 4380 AAVIissingen T 0118 - 4613 87 F 0118 - 47 09 46 constructie@van-belzen.nl www.van-belzen.nl www.fraanje.com aannemingsbedrijf Postbus 1,4456 ZG Lewedorp Nieuwe Kraayertsedijk 37, ARCHITECTEN Deze bedrijven werkten mee aan Klein Zweden en feliciteren de bewoners met de opening. In de nieuwste wijk van Zierikzee, Noorderpolder, ligt het project Klein Zweden. Dit bestaat uit vier gebouwen: Birger, Gustav, Haakon en Olof (ge noemd naar vier Zweedse koningen). De 86 drie- en vierkamer appartementen zijn voorzien van alle moderne gemakken, zoals elektrische zonwe ring, vloerverwarming en een eigen parkeerplaats in de garage. De appartementen zijn zeer ruim te noemen. Van zo'n 90m2 .tot zo'n 130m2. Klein Zweden heeft een ideale ligging. Dichtbij het centrum van Zierikzee,.maar ook de natuur ligt in de nabije omgeving. Kortom, het biedt voor iedereen tal van mogelijkheden. Alle bewoners wonen nu in hun nieuwe appartement. Tijd om samen met hen de vier gebouwen te openen. Wilt u ook genieten van een prachtig apparte ment in Klein Zweden? Houdt u dan onze website www.zeeuwland.nl in de gaten. Hier vindt u ons actueel woningaanbod. huurappartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67