Bruisend Spuiplein zet Breskens op de kaart zeeland 121 I Hulst pakt taxipasjes voorlopig nog niet af TOT Activiteiten van ondernemers stuk voor stuk succesvol g 12 Cfc zQQÜJ CL gOj oo O LU tx n Kerststallen High Tea in kerstsfeer bij De Schure vrijdag 16 december 2011 «««SS» 1' door Martijn de Koning Sluis, daar kun je niet aan tippen. Maar daarachter moeten we gewoon de bes te kern van deze gemeente zijn." )an Schoonaard windt er geen doekjes om: Breskens moet zo vaak mogelijk bruisen. Alleen dan blijft de vissersplaats aantrek kelijk voor inwoners van het dorp en de regio, en voor toeristen. De winkeliers en restauranthou ders rond het vernieuwde Spui plein vonden dat enkele jaren gele den ook. „We hebben toen beslo ten om met de ondernemers rond het plein, zo'n twintig in getal, zelf activiteiten te organiseren", vertelt Ronald Lohman, eigenaar van de Plus-supermarkt. Dat lever de aanvankelijk scheve gezichten op bij andere ondernemers. „Ze dachten dat we een eliteclubje wil den vormen en hen er niet bij wil den hebben", geeft Lohman aan. „Dat is echt niet zo. Het is, door dat ondernemers hier nogal ver spreid zitten, simpelweg erg moei lijk om iets te doen waar iedereen even hard van meeprofiteert." De kritiek is inmiddels zo goed als opgedroogd. De activiteiten op het Spuiplein lopen als een tierelier, en daar profiteert het hele dorp van. Het begon met een spectacu lair 'sky dinner', in februari 2009. Gasten konden dineren op een platform op vijftig meter boven de grond. Vorig jaar stonden er meer nieuwigheden op het programma, en afgelopen seizoen begon het pas echt met tien activiteiten. Zo verrees er een zomerse schaats baan, en waren er shantykoren, dierenartsen, dorpsomroepers, dweilbands en standwerkers te gast. Een hoogtepunt was de Mos seldag in oktober; bezoekers kon den op het plein voor een prikkie mossels eten én kregen de pan mee naar huis. Het mooie was dat de ondernemers zelf er ook recht streeks van profiteerden. „On danks de verkoop op het plein ver kocht ik in mijn restaurant dertig procent meer mosselen dan nor maal", vertelt Wilfried Neve van BEBB"HIMnMMlll,ÜITO www.denobelaerdomburg.nl U-. I— 50 OSSENISSE - Ruim zestig kerststalle tjes staan vrijdag 23 december tot en met vrijdag 6 januari volgend jaar in de voormalige Willibrordus- kerk van Ossenisse. De stalletjes en beeldengroepen, de meeste van een verzamelaar, zijn behalve op Nieuwjaar elke middag tussen 14.00 en 17.00 uur te bezichtigen. Egelcvntler M'burfy opheffings uitverkoop o.a. truien - vesten - waxcoats montycoats - harris tweed kolberts ALLES met KORTING: 35 - 70 restaurant J B. Komend jaar staan dezelfde tien activiteiten weer op het programma. Ook ko men er drie nieuwe bij: een kunst markt, een oldtimertruckdag en een sport- en wellnessfestijn. Jan Schoonaard sloot met zijn organi satiebureau WZV aan door bijna alle activiteiten te koppelen aan een themamarkt. „De tijd dat je met een gewone markt veel men sen naar je dorp haalt, is voorbij", zegt hij. „Je moet er iets bijzonders van maken." Volgens Lohman werkt het. „We trekken als onder nemers toch al veel mensen van buiten het dorp. Die komen ook naar de activiteiten. En andersom. Het versterkt elkaar." De ondernemers rond het Spuiplein en organisatiebureau WZV houden zon dag de laatste activiteit van dit seizoen: Bresjes by Candle Light. Tussen 10 en 18 uur is er een kerstmarkt, een ten toonstelling van Mini's en live-muziek. Bezoekers kunnen tussen 13 en 15 uur gratis meerijden op een huskyslee. Om 15 uur begint een meezinguur. door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst schort het intrekken van de taxipasjes voor een paar honderd mensen voorlopig op. Dat is afgesproken in het presidium, de vergadering van de fractievoorzitters van de par tijen in de gemeenteraad. Daarmee wordt een motie die onaf hankelijk raadslid Jos van Eek ko mende raadsvergadering wilde in dienen overbodig. Naar aanleiding van vragen van Van Eek zei wet houder Frank van Driessche eerder dat alle mensen die bezwaar heb ben gemaakt tegen de intrekking hun Wmo-pas voorlopig kunnen houden. Nu geldt dat dus voor alle gedupeerden. Van Eek: „Het is lo gisch dat ieder die in gelijke om standigheden verkeert ook de Wmo-pas mag behouden. Een groot compliment aan de actievoer ders die onlangs samen 1030 hand tekeningen hebben aangeleverd bij burgemeester Mulder. Een beter re sultaat kan niet." Een paar honderd ouderen en cliën ten van Tragel Zorg zouden per 1 ja nuari hun taxipasje kwijtraken, om dat de gemeente Hulst de inko mensgrens heeft verhoogd. Die mensen moeten dan het volledige tarief voor taxivervoer gaan beta len. „We schorten het intrekken op, dus de mensen houden hun vervoerspas voorlopig", zegt Van Driessche. „Intussen kijken we wat er wel en niet mogelijk is." Daarbij speelt ook de uitspraak van minis ter Edith Schippers een rol, dat ge meenten voor Wmo-voorzienin- gen geen inkomenspolitiek mogen voeren. „We willen helderheid hoe dat geïnterpreteerd moet worden. Het kan toch ook niet zo zijn dat mensen met een paar ton op de bank op kosten van de gemeen schap in een taxi rondrijden." Spuiplein-ondernemers Jan Schoonaard (WZV), Ronald Lohman (supermarkt Plus), Wilfried Neve (restaurant J B) en Bianca van Velzen (frituur Happy Days) bij het karakteristieke kunstwerk op het plein. foto Peter Nicolai 'MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE. 80% OP DE NARCCAIN COLLECTIE CROEDE - Theeschenkerij De Schu re aan de Slijkstraat in Groede houdt zondag een High Tea in kerstsfeer. Op het menu staan onder meer een welkomstdrankje, boerenbrie, brownies met ijs, bouillionsoep, kleine belegde broodjes en zoetig heden. Er zijn verschillende soor ten verse thee, die onbeperkt ge dronken mogen worden. De High Tea duurt van 15.30 uur tot ongeveer 20.30 uur. Kosten: 18,50 euro. Reserveren kan via deschure@zeelandnet.nl of 06 51153653. De opbrengst gaat naar Stichting Zwerfkat, dat op hetzelf de adres is gevestigd. ROC Westerschelde en Health Center Bodyline versterken elkaar binnen een nieuw onderwijsconcept. Inmiddels hebben Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en dansschool Moves zich aangesloten bij dit samenwerkingsverband. Centraal thema in het nieuwe Move2learn-gebouw is VERBINDEN. Hoe zit het met het lidmaatschap? I Bodyline gaat in het nieuwe gebouw verschillende nieuwe producten/diensten aanbieden. Het Move2learn-gebouw krijgt een eigen ingang. Voorlopig zullen wij het sporten onder toezicht van Bodyline in het Move2learn-gebouw gescheiden houden van de activiteiten in het huidige gebouw van Bodyline. U krijgt een eigen Move2learn lidmaatschappas, en u sport in het Move2learn-complex. U kunt dus niet met uw Bodyline-pas in het nieuwe gebouw of andersom. Wat is mogelijk in het nieuwe gebouw? Fitness voor studenten Voor 20,- per maand kunt u op vier avonden onbeperkt sporten. Op vertoon van uw stu dentenpas van het ROC de Rede het Zeldenrust- Steelantcollege de Hogeschool kunt u hiervoor in aanmerking komen. 200 fitnessplaatsen Wij kunnen 200 sporters de ruimte bieden om te fitnessen. Indien alle beschikbare plaatsen niet door studenten ingevuld worden, kunnen particulieren ook van deze voorziening ge bruik maken. U kunt u op een wachtlijst laten plaatsen. Afslanken voorouders en kind In de nieuwe accommodatie wil Bodyline een speciaal sporttraject voor ouder en kind aan te bieden. Indien u interesse heeft om samen met uw kind aan dit traject deel te nemen, dan kunt u contact opnemen met bouke@heolti centerlu Samen met Bodyline nieuwe sporttrajecten ontwikkelen! Heeft u de ambitie en/of de ideeën om met uw vereniging nieuwe sportactiviteiten aan te bieden, dan nodigen wij u uit dit samen met ons te doen. Door samen te werken, kunnen wij sport inTerneuzen naar een nog hoger niveau brengen. Neemt u voorvragen contact op met oin@hec thcentero-. l - Health Center Bodyline Terneuzen Vliegende Vaart 1 4537 DH Terneuzen -tel. 0115-697773 - www.healthcenterbodyline.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65