erkenning door kunst zeeland 119 UW VOLVO V70 EN XC70 Ontmoetingscentra van SVRZ 1 svrz 'De Piraat' Sociale werkvoorziening Dethon boekt één van de beste jaren ooit Kerstavonddienst bij het Leger des Heils Olieverfschilderijen te zien in Ledeltheater voor de Bierkaai nog niet volledig geaccepteerd' Reynaertcollege houdt kerstmarkt op Markt LIMITED EDITION door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Ondanks alle sombe re voorspellingen heeft sociaal werkvoorzieningsschap Dethon zelden zo'n goed jaar gedraaid als afgelopen jaar. Het tekort over 2011 komt naar verwachting uit op 600.000 euro, terwijl in de begro ting rekening was gehouden met een tekort van 1,3 miljoen euro. Dethon heeft het verlies zo sterk beperkt kunnen houden door de kosten te drukken en op veel on derdelen meer omzet te draaien. Zo deden de bezorgdienst en de schoonmaakafdeling het aanzien lijk beter dan vorig jaar. De order portefeuille van de afdeling groen bleef achter bij die van 2010, maar het resultaat was niet minder door efficiënter te werken. De meubelaf deling boekte een minder goed re sultaat, maar voor 2012 ziet het er iets rooskleuriger uit, bleek gister middag tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van Dethon. Het bedrijf verloor begin dit jaar de order voor de productie van techniekkasten voor basisscholen. Deze order komt volgend jaar te rug. Minder goed nieuws is dat de afzet van starters van Philips Ter- neuzen stokt. Dethon verpakt die starters. Dethon boekte al met al dit jaar een positief bedrijfsresultaat van 600.000 ton, maar daartegenover stond een koning van de rijkssub sidie van t,2 miljoen euro. Per sal do is er dus sprake van een tekort van 600.000 euro. Dethon had dit jaar een begroting van 32 miljoen euro, waarvan 20 miljoen euro van de rijksoverheid komt. Het re latief goede resulaat van Dethon is een opsteker voor de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten die in princi pe aan de lat staan voor het opvan gen van de tekorten. zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. I laagdrempelige ondersteuning I aan zowel mensen met dementie als de mantelzorger I verscheidenheid aan activiteiten afgestemd op deelnemers I in Axel, 's-Gravenpolder, Middelburg, Thoien en Zaamslag - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle vrijdag 16 december 2011 TERNEUZEN Het Leger des Heils houdt 24 de cember zijn jaarlijkse kerstavond dienst in zijn gebouw aan het Ma joor Bosshardtplein aan de Dijk- straat in Temeuzen. Marga van Es sen leidt de zang. Albert Muller is spreker van dienst. Willem Stene- kes, Ed van Essen en zanggroep Breng Dank leveren vocale bijdra gen. Aanvang: 22.00 uur. OOSTBURC Olieverfschilderijen van Antoinet- ta Reesink zijn tot en met vrijdag 24 februari te zien tijdens de ope ningstijden van het Oostburgse Le deltheater. Reesink, die onder meer de kunstacademie in Arn hem volgde, vindt vooral inspiratie in wetenschappelijke ontwikkelin gen die de wereld vooruithelpen en het leven veraangenamen. vanuit de nieuw gegraven haven in de Nieuwe Bierkaai. De leidin gen onder de stadswal tussen de pompput en de Nieuwe Bierkaai zijn inmiddels al aangebracht. De werkzaamheden aan de pomp geschieden vanaf een ponton in de Binnenvest. Die 'werkvloer' wordt vanaf de zijde van het park aan de Hulsternieuwlandweg in de Binnenvest gehesen. Op het ponton komt vervolgens een rups kraan te staan. De pomp zal na de ingebruikname het water uit de Binnenvest op pompen. Dat water loopt via een persleiding onder de Overdam- straat en de Vismarkt door naar de kop van de haven. Het overtollige water wordt via een leiding nabij de Keldermanspoort terug rich ting Binnenvest geloosd. Russin door Anna Davidenko. Werken van Olga Dorosjenko. Lederen verwarmbare voorstoelen City Safety Dual Xenon koplampen Geïntegreerd navigatiesysteem Park Assist achter 17" lichtmetalen wielen Elektrisch bedienbare achterklep De Volvo V70 en XC70 denken aan uw veiligheid met standaard City Safety en Dual Xenon koplampen met adaptieve bochtverlichting. U zit riant in de verwarmbare voorstoelen met lederen bekleding. Maar de Volvo V70 en XC70 zijn ook gericht op uw gemak dankzij Park Assist achter, de elektrische bedienbare achterklep en het geïntegreerd navigatiesysteem met Nederlandse stembediening. volvocars.nl Volvo V70 v a. 4t .496 Volvo XC70 v a. 48.095 incl. blw, excl. koslon ri|klaarmakon, vorwi|donngsbljdrago. Loaaon v a. C 749 p.m excl. btw en brandstol, o.b.v. Full Operational Lease, 60 mnd, 20.000 km p.j., Volvo Car Loaso: 0345 68 07 80 (kantooruren) Wijzigingen voorbehouden. Gem. verbruik: 5,2 - 7,5 1/100 km (19,2 - 13,3 km/I), gem. CO,-uitstoot resp 137 - 175 g/km. Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. www.cappendijk.nl HULST Het Reynaertcollege in Hulst mobi liseert elk jaar in december zoveel mogelijk leerlingen om een goed doel te kunnen steunen. Dit jaar is gekozen voor een kerstmarkt. De opbrengst gaat naar stichting Edu- kans (school in Oeganda), Tragel Zorg (speeltoestellen) en de voed- selbank van Hulst. De kerstmarkt is vrijdag 23 decem ber van 9.30 tot 11.30 uur op de Gro te Markt in Hulst Elke klas of groep krijgt een eigen markt kraam. Ze kunnen daarin spullen verkopen of iets creatiefs doen om geld op te halen voor de goede doe len. Ook is er een podium met een dj bij wie muziek in allerlei stijlen kan worden aangevraagd. De mu ziek wordt pas gedraaid als er een donatie is gedaan. De kunstenaressen willen zich pro fileren door samen een expositie te houden. „Wij willen met onze kwaliteiten tonen dat we volwaar dige leden van de maatschappij zijn. Veel allochtonen voelen zich ondergewaardeerd en dat maakt hen onzeker en voorzichtig, dat gaat ten koste van de spontani teit." De vrouwen vermoeden dat meerdere allochtonen moeite hebben met de in tegratie. „Je mag beginnen aan een opleiding, maar de studie is duur en alleen op MBO-niveau. En dan zit je dus klem. De studie kun je niet betalen en het aangeboden werk is vaak onder jouw niveau. Zo kom je in een vicieuze cirkel te recht. We voelen ons hier thuis, maar nog niet als volwaardige me deburger aanvaard." Olga Dorosjenko woont net als An na Davidenko in Hulst. Anna komt uit de Oekraïne en schildert met acryl en olieverf. In haar werk is de ziel van de Sovjet-Unie her kenbaar. De Russische Irina Usha- kova woont momenteel in Over slag. Zij schildert en maakt ook ico nen. De andere twee vrouwen wo uw «WO 100 UNITED EDITION SC48.995 nen in Terneuzen. De Russische Irina Kozlovskaya werkt met textie le werkvormen (vilt, woj en zijde). Tanya Say uit Oekraïne maakt col lages en schildert in realistische stijl, vaak met humor. „We komen regelmatig bij elkaar om van gedachten te wisselen. Wij zijn creatief en willen dit aan de mensen laten zien. Hopelijk ne men we de vooroordelen daarmee weg." Olga vertelt dat de expositie in het voorjaar in 's Landshuis in Hulst groots wordt. „Tijdens de opening treden Russische musici op. Ook de kinderen van de in Ne derland wonende Oost-Europea nen leveren een bijdrage." Als idealist is zij er van overtuigd dat het vijftal een echte vuist kan maken. „We proberen allevijf onze idealen te realiseren. Dat valt niet mee. We hebben stuk voor stuk veel meegemaakt en door deze le venservaringen zijn we voorzichti ger geworden. Laatst hebben we onze werken tentoongesteld in de etalages van het Onder de toren complex in Hulst. Nu pakken we het groter aan. Tijdens de exposi tie zorgen we ook voor literatuur en informatie over Rusland en Oekraïne. We hopen echt dat an dere allochtonen in de toekomst ook naar buiten treden met hun kunst." zorglijn@svrz.nl 0900-7879777 (lokaal tarief) www.svrz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63