Zeeland Eerst wennen aan wietpas Kostbaar zout in Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 21 Feniks symboliseert geborgenheid bij Crea-Trends Kerstmarkt Hulst zonder kraampjes varkensinvasie RAV4 De ultieme cross-over veeleisende rijder. TOYOTA CAPPENDIJK TOYOTA VijfRussinnen zoeken erkenning door kunst Vrijdag 16 december 2011 Spuiplein vormt het kloppend hart van bruisend Breskens Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl LATERE CONTROLE Pas vanaf mei boetes door Luc Oggel en Wout Bareman TERNEUZEN - De invoering van de wietpas voor coffeeshops in de zui delijke provincies wordt weliswaar per 1 januari ingevoerd, maar er zal pas per mei op worden gecon troleerd. Dat heeft minister Opstel ten van Veiligheid en Justitie giste ren in een brief aan de Tweede Ka mer geschreven. Opstelten heeft daartoe besloten na overleg met de 'coffeeshopbur- gemeesters', onder wie die van Goes, Vlissingen en Terneuzen. De burgemeesters voorzagen de nodige problemen met het nieuwe beleid, vooral op het gebied van handhaving. Gemeenten met cof feeshops en coffeeshophouders krijgen nu dus langer de tijd om voorbereidingen te treffen en er aan te wennen. Opstelten heeft de gemeenten ook toegezegd dat als er meer politie nodig is, die extra agenten ook beschikbaar komen. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Dat zou het geval kun nen zijn als de straatverkoop moet worden aangepakt. We hebben bedongen dat dat niet ten koste mag gaan van andere prioriteiten." Hoewel het ingezetenencriterium - alleen personen met een Neder lands paspoort komen in aanmer king voor een wietpas - overeind blijft, wordt de regel dat elke coffeeshop maximaal tweeduizend leden mag hebben, opgeschort tot 1 januari 2013. Dat gebeurt op verzoek van de Limburgse gemeenten, waar grote coffeeshops zijn. De coffeeshops worden, na de invoering van de pas, besloten clubs. Achterliggende gedachte is om op die manier drugstoeristen te we ren. Lonink: „Tijdens het eerstvol gende Kanaalzone-overleg zal ik mijn Vlaamse collega's daarover in formeren. Belgen en Fransen zijn straks niet langer welkom. Dat kan in gemeenten als Zelzate en Gent leiden tot extra verkoop." Hij gaat ervan uit dat coffeeshop Miami in Terneuzen straks heel Zeeuws- Vlaanderen zal bedienen. hulst - Het Midwinterfestival van avond in Hulst wordt vanwege de slechte weersverwachting afge slankt. Er komen dit jaar geen kraampjes. Alle binnenactiviteiten in onder meer het streekmuseum, de basiliek, de horeca en winkels gaan wel door, evenals de optocht met de kerstman en de ijskoningin, die om 19.00 bij het Stationsplein begint en eindigt bij het 's Lands huis. De Headcandyparty voor mid delbare scholieren wordt niet, zoals gepland, in tenten aan de Hout markt gehouden, maar verplaatst naar jongerencentrum De Komma. RETRANCHEMENT - In of bij zijn meubelzaak kon Peter Verdegemen de juiste plek voor het beeld van de Bressi- aanse pastoor Omer Gielliet niet vinden. Toen hij in de krant over de nieuwbouw bij Crea-Trends las, die net als zijn zaak na een brand uit de as herrees, wist hij het: De Feniks moest een plaats krijgen bij de nieuwe hobby winkel en appartementen Crea-Trends. De familie De Koeijer, uitbaters van Crea-Trends, waar deerde het cadeau zeer. Het sprak vanzelf dat Peter Ver- degem en Peter Ploegaert het beeld met Lijsbert de Koeijer mochten onthullen. De wethouder, die bij het maken van de foto een stapje naar achteren deed, had Crea-Trends bij het heien van de eerste paal als eerste met een feniks vergeleken. Ploegaert had de kenmer ken van de mythologische vogel nog even opgezocht. „Een feniks leeft na zijn verrijzenis vijfhonderd jaar en verliest in al die tijd nooit zijn schoonheid. Ik hoop dat de toekomst van het bedrijf er net zo uit ziet." Het beeld van Gielliet werd precies twee jaar na het af branden van de Droogbloemzolder, zoals de hobbywin kel en het workshopcentrum destijds nog heetten, ont huld. Lijsbert de Koeijer had al veel gedroomd over de feniks. Intussen weet ze zeker dat de vogel het bedrijf 'liefde en geborgenheid' gaat brengen, foto Peter Nicolai 1 oostburg - Het verstrekken van gratis strooizout aan inwoners kost de gemeente Sluis 3400 euro per (vries-)dag. Dat meldt de ge meente aan raadslid Francois Ba- bijn, die om die gegevens gevraagd had. Babijn overweegt een motie in te dienen die voorziet in het ver strekken van gratis strooizout in al le kernen en wilde daarom weten wat dat zou kosten. Volgens de gemeente zijn er dage lijks vier medewerkers in twee au to's nodig om de bakken in alle ze ventien kernen te vullen. Die men sen kosten allemaal 60 euro per uur, meldt een ambtenaar aan Ba bijn. De benzine kost nog eens 100 euro en het zout zelf (17.000 kilo dagelijks) zo'n 1360 euro. Bij elkaar gaat het om 3380 euro. Daar komt nog eenmalig 8500 euro bovenop voor de aanschaf van zeventien zoutbakken; voor elke kern één.Ba bijn noemt het opvallend dat er vier mensen een hele dag bezig zijn om de bakken te vullen, en dat die 60 euro per uur kosten. hengstdijk - Het actiecomité te gen de komst van twee megavar- kensstallen bij Hengstdijk en Vo gelwaarde houdt donderdag 22 de cember in recreatiecentrum De Vo gel een bijeenkomst voor dorpsra den, omwonenden en andere be langstellenden. De vergadering is bedoeld om informatie uit te wis selen en af te stemmen welke ac ties nodig zijn. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Meer informa tie: srbvi@rondekort.nl Motor 158 pk. Daardoor zeer goede caravan trekker. Keuze uit 2-wjeldrive of 4-wieldrive. Prijs v.a. €28,475^ Mr. F. J Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Wijzigingen voorbehouden. Distributeur Lauwman Parqui B V. Meer info Bel gratis 08000369 of kijk op www foyota nl TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61