Dickens-Kerstmarkt in Veere binnenland 15 Afghaans kaartlezen ZUID-AFRIKA, nérgens voordeliger! Streng begrotingspact komt er wel Eijffinger Bleker: bezorging post op maandag afschaffen KRAS,NL. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm vrijdag 16 december 2011 aan de politiemissie in Kunduz. foto Evert-Jan Daniëls/ANP Sylvester Eijffinger over de crisis Het noodfonds heeft nog steeds niet de omvang waar u steeds over rept. Nee, geen 1.500 miljard. Toch kom ik inmiddels op 1.150 miljard: 250 zit er nog in het tijdelijk nood fonds 500 van het ESM, het per manente noodfonds dat eerder in gaat 200 miljard die de eurolan den vorige week hebben toegezegd en 200 van het IMF. Nu de eurolanden geld op tafel hebben gelegd verwacht ik ook bij dragen van China, Brazilië en ande re landen via het IMF. Hun belang is een sterk Europa als tegenwicht voor de VS. En hoe moet het verder met de stand-alone positie van de Britten? Wat Cameron gedaan heeft, is in zo'n moeilijke crisis onvergeeflijk. In wezen heeft hij de rest proberen te chanteren door een bevoorrech te positie voor de financiële sector in Londen op te eisen. Tevergeefs. Hij is met lege handen naar huis gegaan en wie niet meedoet, zal het uiteindelijk merken. door Anita de Haas Bent u positief over de uitkomsten van de laatste top? Het strenge begrotingspact komt er wel. De intenties zijn goed; nu de uitwerking nog. Er worden nu pi ketpalen geslagen voor een nieuw economisch bestuur in Europa. De vraag is: waar komt de échte macht te liggen? Die moet bij de Europese Commis sie komen, maar leiders van grote landen hebben de neiging de coör dinatie in eigen hand te willen houden. Een klein land als Neder land wordt dan buitenspel gezet. Dat mag niet. Dat lost de problemen op de korte ter mijn nog niet op. De ECB zal voor verlichting zor gen op de obligatiemarkten, als er voortgang wordt geboekt met her vormingen en het noodfonds. Als Europa een Fiscale Unie wordt, moeten dan alle belastingen ook het zelfde zijn? Nee, dat is in de VS ook niet zo. Een fiscale unie moet toezien op begrotingen en staatsschulden. Waar een land zijn centen aan uit geeft - onderwijs, wegen of veilig heid - blijft een aangelegenheid van het eigen parlement. Het gaat' om een collectieve steun voor sanc ties op begrotingsoverschrijdingen en wellicht ook de staatsschuld. Maar belangrijker is nog de preven tieve controles die de Europese Commissie uit gaat voeren. Lan den moeten inzage geven in hun pré (voorjaars)begrotingen voordat de miljoenennota aan het parle ment wordt voorgelegd. Dan wordt gekeken of alle aannames in de begroting, zoals groeiverwach ting, inflatie, rente, etc., realistisch zijn. Als dat niet zo is, krijgt het land de begroting terug met de op dracht meer te bezuinigingen of te hervormen. In dat opzicht is er dus echt sprake van soevereiniteitsover dracht. Dit is de laatste vragenrubriek. Alle 30 afleveringen verschijnen binnenkort ge bundeld in het boekje '101 crisisvragen aan Sylvester Eijffinger'. moeten geregeld een scherfvest om en een legerhelm op, zeker als ze in gepantserde Bushmasters de poort uitgaan of in helikopters in het donker van Mazar-e-Sharif naar Kunduz vliegen. Rutte wil zelf zien hoe de missie loopt en met de manschappen spreken om te horen hoe het met hen gaat. Hij benadrukt overal dat er in Nederland veel politieke dis cussie over de missie is, maar dat er geen twijfel over bestaat dat 'Ne derland als één man achter jullie staat'. Hij ziet mogelijkheden om de Nederlandse politietrainings- missie verder uit te breiden. „Ik zie mogelijkheden voor uitbrei ding, zoals het opleiden van de grenspolitie in het noorden en po litie buiten Kunduz. Voor beide geldt: we moeten zeker weten dat het kan, dat het niet militair is, dat het echt politietaken zijn. Daar over ga ik het gesprek met de 1\veede Kamer aan." Het bliksembezoek duurt langer dan gepland. Aanhoudende mist leidt ertoe dat er niet gevlogen kan worden vanaf Kunduz. Daardoor mist Rutte z'n afspraak met de Af ghaanse president Hamid Karzai in Kabul. Door de vertraging krijgt de premier wel een reëel beeld van het leven op Kamp Kunduz: het onvoorspelbare en wisselende weer kan zomaar roet in het eten gooien. zie onze website:binnenland Rutte krijgt te zien hoe Neder landers lesgeven in Kunduz 4 dagen lang In ca. 40 kramen koopt u de lekkerste etenswaren en de bijzonderste kerstdecoraties In het 'Kerstcafe", kunt u terecht voor o.a. erwtensoep, glühwein, broodjes zuurkool en wentelteefjes. Alle winkels en horeca geopend, alle deelnemers in Dickens-kostuum Locatie: Goesche Koornmarkt (zijstraat van de Markt) Veere. Vandaag (vrij. 16 december) 13.00 - 21.00 uur Morgen (zat. 17 december) 11.00 - 17.00 uur Overmorgen (zo. 18 december) 11.00 - 17.00 uur En maandag (19 december) 11.00 - 17.00 uur 'n kleine Kerstmarkt, maar oh zo gezellig! 16-/17-daagse vlieg-/rondreizen INCLUSIEF den haag - Als het aan staatssecre taris Henk Bleker (Economische Za ken) ligt, hoeft er voortaan geen post meer bezorgd te worden op maandagen. Hij wil het aantal ver plichte bezorgdagen terugbrengen van zes naar vijf en daarmee de maandag schrappen. Dat heeft hij gisteren aan de Tweede Kamer la ten weten. Door de verplichting voor postbedrijf PostNL weg te ne men, wordt volgens Bleker voorko men dat de postzegelprijs stijgt. Slechts circa twee procent van de wekelijkse post wordt op maandag bezorgd, schrijft de bewindsman. Bleker wijst erop dat de hoeveel heid post de laatste jaren met 30 procent is afgenomen. De bewinds man stelt dat ongeveer 85 procent van de burgers het niet erg vindt als een dag minder post wordt be zorgd. Spoedeisende post moet wel op maandag bezorgd worden. v.a. 1599 16 dagen SENSATIONAL SOUTH AFRICA Vertrek: van 3/1/12 t/m 20/3/12 laatste plaatsen en gegarandeerd vertrek op 7 februari! spot de 'Big Five' tijdens deze voordeelreis langs dé beroemde wildparken met o.a. stadstour Pretoria, safari in het Kruger National Park, de adembenemende Panorama route, het koninkrijk Swaziland, St. Lucia, Durban en de ruige Drakensbergen schitterend extra excursiepakket met o.a. gamedrives én entreegelden v.a. 249 p.p. Zie www.kras.nl/25990 v.a. 1695 17 dagen CLASSIC SOUTH AFRICA Vertrek: van 10/1/12 t/m 30/10/12 100% vertrekgarantie in januari februari incl. rechtstreekse vlucht per KLM! langs alle hoogtepunten van Zuid-Afrika in één complete rondreis voor de laagste prijs! met o.a. Pretoria, de Panoramaroute, safari in het Kruger National Park, Swaziland, Zululand, Durban, de fameuze Tuinenroute, Knysna, Oudtshoorn en 3 dagen in het prachtige Kaapstad optioneel uitgebreid excursiepakket bij te boeken v.a. 395 p.p. incl. entreegelden Zie www.kras.nl/25059 waarom zou je meer betalen l/ vliegreis l/ verblijf in 3-/4-sterren hotels ontbijt rondreis per comfortabele bus NL-sprekende reisleiding beschreven excursies Complete rondreizen met diverse gegarandeerde vertrekdata! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5