had last van kinderziektes zeeland 125 Veel meer leerlingen op Zeeuwse Samenwerking scholen voor speciaal onderwijs strooibeleid brieven Veldexcursie biolandbouw •^BURGERNET vrijdag 16 december 2011 mmmimsmms Zeeuwen kregen woensdag het eerste Burgernetbericht binnen. 'Burgernet is bedoeld om gericht te zoeken. In dit geval hebben daarom alleen Middelburgers een oproep gehad.' Alwin Don, woordvoerder Zeeuwse politie del we gebruiken, hangt af van de situatie. Burgernet wordt heel lo kaal en gericht ingezet en alleen ge bruikt voor incidenten die zich zeer recent voorgedaan hebben. Heterdaadsituatiesvermissingen, maar ook woninginbraken of over vallen waarbij signalement, daders of voertuigen bekend zijn. In Zee land willen we ook gaan inzetten op gevaarlijke voorwerpen, zoals medicijnen. Regio Haaglanden ge bruikt Burgernet veel voor inbra ken, met de vraag of mensen iets opvallends gezien hebben. Wij vin den Twitter daar wellicht geschik ter voor." Burgemetberichten worden ver spreid via sms of een tekstbericht naar de vaste of mobiele telefoon. „Die berichten vragen vaak om ac tie, om snel handelen", legt de po litiewoordvoerder uit. „Twitter is 'We gebruiken alles: Twitter, Burgernet, Amber Alert en onze websites' voor situaties waar minder druk op staat. Je kunt dingen op Twitter nog eens nalezen in de timeline, er kan geretweet worden." Zeeland is ook aangesloten bij Am ber Alert, voor kindervermissin gen. „Het is de bedoeling dat zwa re middel sporadisch in te zetten. In Zeeland is het nog nooit ge bruikt." In het algemeen wacht de politie rustig een tijdje af als iemand van 12 jaar of ouder 'met een reden om weg te gaan' verdwijnt. „Meest al zijn ze na 24 uur terug. Dan heb ben ze even behoefte gehad aan een time out. Bij vermissing van kinderen onder de twaalf jaar ne men we wel onmiddellijk actie: dan gaan we twitteren, plaatsen een bericht op de website www.vermistepersonen.nl en in het geval van Zeeuwen ook op www.politie.nl/zeeland. En nu kunnen we ook Burgerberichten middelburg - Het aantal leerlin gen op speciale scholen in Zeeland is de afgelopen jaren flink ge groeid. In het schooljaar 2010/2011 zaten in totaal 1211 leerlingen op de Zeeuwse speciale scholen; in 2000/2001 waren dat er 765. De groei doet zich sinds 2004 uitslui tend voor op middelbare scholen. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren naar buiten bracht. Landelijk steeg het aantal leerlin gen op speciale scholen ook flink: van bijna 46.000 in 2000/2001 naar bijna 69.000 in 2010/2011. Volgens het CBS is de sterke groei onder meer te wijten aan de bete re diagnostische kennis van ge dragsproblemen. Het is dus niet per se zo dat steeds meer kinderen gedragsproblemen krijgen, maar het is nu beter mogelijk die proble men vast te stellen en onder te brengen bij een bepaalde stoornis. uitzenden." Ook wordt direct actie ondernomen als de vermiste licha melijke of geestelijke beperkingen heeft, medische zorg behoeft, on der verdachte omstandigheden ver dwenen is, onaanvaardbaar risico loopt of in gezelschap van crimine len is. Don geeft aan dat in het ge val van woensdag speciale omstan digheden aan de orde waren. Of het Burgernetbericht van woensdag succesvol was, is niet duidelijk. In ieder geval heeft er niemand gereageerd, laat Don we ten. „Maar ja, het bereik was maar 224 mensen. Daar moet maar net iemand tussen zitten die weet waar hij is en ook nog naar de poli tie wil bellen." middelburg - Zeeuwse wegbeheer- ders hebben gisteren afspraken ge maakt over gladheidsbestrijding op de wegen. Rijkswaterstaat, de provincie, het waterschap, Zeeland Seaports, de Westerscheldetunnel en de gemeenten Goes, Kapelle, Middelburg, Tholen, Schou- wen-Duiveland, Veere en Vlissin- gen gaan op een groot aantal rou tes gelijktijdig strooien. Ze kopen ook samen strooizout in. De af spraken gelden tot 2020. kamperland - De stichting MMM (samenwerkingsverband van de ZLTO, de provincie, het water schap, ZAJK en de ZMf) houden vandaag een bijeenkomst voor boe ren die interesse hebben in de bio logische landbouw. Er wordt inge gaan op methoden om de kwali teit en kwantiteit van de productie te verbeteren. De bijeenkomst be gint vandaag om 14.00 uur bij Maatschap Steendijk aan de Soele- kerkeweg 1 in Kamperland. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Zeeuwse bundel Reactie op 'Fiona Hack zet missie vastberaden voort'. Ik ben blij dat Ali Pankow zo'n uitgebreid stuk over mijn initiatief heeft geschre ven. Het vinden van een uitgever is een probleem. De mensen bij Bo- la leken me goed. Tot mijn grote verdriet en teleurstelling bleek dat de gezichten van de uitgeverij niet persoonlijk met de opmaak van het manuscript aan de slag gaan. Ik vermoed dat ze een poging ge waagd hebben om de fouten te cor rigeren. De kinderbundel die in 2012 uitkomt zal ik zelf uitgeven. Als je iets goed wilt, moet je het zelf doen! Fiona Hack Weststraat 24, Wissenkerke Ziekenhuis Vlissingen Als vaste klant van het ziekenhuis in Vlissingen, bezoek ik regelmatig verschillende poli's, de röntgenaf- deling, het lab, de dagopname op de vierde verdieping en soms lig ik eei) paar dagen na een operatie op een verpleegafdeling op de inmid dels verdwenen IC. Telkens valt het op dat alle medewerkers met wie ik te maken krijg op een vrien delijke, efficiënte en professionele manier hun werk doen. Je merkt dat de mensen hun niet altijd even gemakkelijke werk met plezier uit voeren. Dit is des te opmerkelijker als je in aanmerking neemt dat men al een aantal jaren allerlei re organisaties moet zien te verwer ken die het gevolg zijn de van de destijds tot stand gekomen fusie met de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee. Met deze medewerkers die elke dag hun uiterste best doen om het aanzien van het ziekenhuis hoog te houden, heeft de directie van het ziekenhuis goud in han den. Ze verdienen het om rond de jaarwisseling van de directie een schouderklop te krijgen. Gerrit C. Dingemans Trompstraat 17, Middelburg Scheldekwartier In het artikel met vetgedrukte kop 'Verkoop Scheldekwartier Vlissin gen stagneert' en aanvullend ver der in het zelfde artikel 'En vrijwel alleen in de Lagere prijsklasse tot drieënhalve ton'. Beste makelaar Bert Bimmel, hoe verzin je het? Dan komt de logica van Lieven Kusse, (schaduwburgemeester Ar- nemuiden) beter tot zijn recht. Prachtige foto van hem, zijn vrouw en een beetje verscholen hun vriendin. Zelfs de garnalen ge nieten er van. George Fongers Roompot 9, Arnemuiden BIJ NADER Ed en Monique van Os van restau rant 't is Boven uit Oostburg heb ben niet de Kamer van Koophan- del-startersprijs gewonnen, zoals gisteren abusievelijk in deze krant stond. Zij behoorden wel bij de drie genomineerden voor de titel. Winnaar is Marcel Remijn van Bici- Mondo uit Wemeldinge. Burgernet is een telefonisch netwerk van inwoners en medewerkers van bedrijven in een gemeente die zich hiervoor hebben aangemeld. Wordt gebruikt bij: - Incidenten (inbraak, overval) waarbij een signalement van de daders of voertuig(en) bekend is. - Dringende/levensbedreigende vermissingen die recent gebeurd zijn. - Vermissing van gevaarlijke voorwer pen zoals medicijnen. Bericht wordt in het gebied van de melding verspreid via: - gesproken tekstbericht naar vaste of mobiele telefoon. -sms Wie informatie heeft, kan gratis de meldkamer van de politie bellen via 0800 0011. Aan de hand van de informatie kan de politie het zoekgebied vergroten of verplaatsen. Het vergroten van het zoekgebied betekent dat de meldkamer ook Burgernetdeelnemers in aangren zend gebied inschakelt. Na afloop van de actie ontvangen de ingeschakelde Burgernetdeelnemers een bericht met het resultaat. www.burgernet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59