In ied 20| zeeland Kinderkerstdienst in Nieuwerkerk Kerstzangmiddag met twee koren Kerststuk maken voor waterputten in Kenia Schouws kamerkoor in Johanneskerk Crea, sfeer en lekkers in gebouw Punt-3 Markt met dansers en stamppottenbuffet Jonge, blinde zanger vertelt over muziek Kerstconcert Musi Voca in Adriaanskerk 'Levenskwaliteit in het onderwijs' weekenddiensten OLYMPUS p"VERSCHOORE VERSCHOORE vrijdag 16 december 2011 S NIEUWERKERK De protestantse gemeente van Nieuwerkerk houdt zondagmiddag een kinderkerstfeest. Het thema van de dienst is 'spoor van licht'. De kinderen van de protestantse gemeente voeren een kerstspel op en maken muziek tijdens het zin gen van bekende kerstliedjes. De kinderdienst begint om 17.00 uur. ZON N EM Al RE In de Nederlands Hervormde kerk van Zonnemaire wordt zondagmid dag een kerstzangdienst gehouden. Aan de dienst werken het Smalstad gemengd koor mee en het Noord-Bevelands mannenkoor. De koren zingen beurtelings kerstliede ren en dat wordt afgewisseld met samenzang. De teksten worden bij binnenkomst uitgereikt. De kerstzangdienst start om 14.30 uur. «M^»wa»Mi«wMiwiiiiiiii|||iniriiiiiiiiiiii(TBmnmnriTwmifmïïmimiif HAAMSTEDE Onder leiding van Anja de Graaf uit Leiderdorp kunnen belangstel lenden zaterdag 17 december een kersttafelstuk met windlicht ma ken in de Gereformeerde Kerk in Haamstede. Wie meedoet, betaalt 25 euro. De opbrengst van de work shop kerstdecoratie maken, is be stemd voor het slaan van waterput ten in Kenia. Opgeven bij Liesbeth Boot: 0111-654211. NIEUWERKERK Het Schouws kamerkoor werkt aan staande zondag mee aan de dienst van de Protestantse kerk in Nieu werkerk. Het koor onder leiding van Wim Boer voert onder meer 'O come, o come Immanuel' van John Rutter en 'Es ist ein Ros' van M Vulpius uit De kerkdienst in de Johanneskerk aan de Ring in Nieuwerkerk begint om 10.00 uur. NIEUWERKERK In Punt-3, het ontmoetingscen trum van de Protestantse gemeen te aan de Kerkring in Nieuwerkerk, wordt zaterdag 17 december een kerstmarkt gehouden van 9.00 tot 13.00 uur. De Wereldwinkel is van de partij en verder kunnen kerst stukjes, kransen, kerstkaarten en al lerlei crea-artikelen en cadeaus worden gekocht. Ook is er koffie, thee, chocolademelk en gebak. BROUWERSHAVEN In Eetcafé 't Opstapje in Brouwers haven wordt zondag 18 december een kerstmarkt gehouden mét stamppottenbuffet. De markt met diverse stands be gint om 15.00 uur. Countrydansers van de linedance- club d'Antilopen uit Scharendijke zijn van de partij om demonstra ties te geven. Vanaf 18.00 uur kan voor 7,50 euro worden aangescho ven bij het stamppottenbuffet. ZIERIKZEE De jonge, blinde zanger Bert Louis- sen vertelt zondag 18 december in de Gasthuiskerk in Zierikzee over de inspiratiebron die muziek voor hem is. Hij laat dit op zijn key board horen met door hemzelf ge componeerde songs. Voor een deel staat zijn optreden in het teken van de advent- en kersttijd. De bij eenkomst van de Vrijzinnige Ge meente begint om 14.30 uur. DREISCHOR Tussen honderden lichtjes in geeft het Vlasdagorkest zondag 18 decem ber een kerstconcert in de Adriaanskerk in Dreischor. Ook het Bruinisser Visserskoor werkt mee. Zowel koor als orkest staan onder leiding van Jaap Knuist. Het pu bliek kan behalve luisteren ook met wat nummers meezingen. Het jaarlijkse kerstconcert is een initia tief van Musi Voca en gratis toegan kelijk. Aanvang 20.00 uur. door Marijke Vael Het Atma noemt ze de bron van wijsheid en innerlijke rijkdom die in iedereen aanwezig is. „Je moet er alleen de weg naar toe zien te vinden", aldus Marianne van den Haak (44) uit Zonnemai re. Zij vond die weg, maar dat be let haar niet om met beide voeten stevig op de grond te staan. „Je kunt spiritualiteit alleen han den en voeten geven in het dage lijks leven. Uiteindelijk gaat het om de intentie waarmee je in het leven staat, hoe je je kinderen en bijvoorbeeld je huis verzorgt en omgaat met anderen. Je kunt nog zoveel spirituele boeken lezen, cur sussen volgen of reizen, dat heeft geen waarde als de opgedane ken nis en ervaring niet toegepast wordt in het dagelijks leven. Inner lijke kennis dient ervaren en door voelt te worden in het hier en nu." Marianne ondervond dat aan den lijve toen haar relatie stuk liep. „Mijn scheiding was een intense, ingrijpende ervaring. Ik lcwam in een wereld van makelaars en advo caten en moest beslissen over prak tische zaken. Door het wegvallen van uiterlijke zekerheden leerde ik om nog meer te gaan vertrouwen op een dieper gelegen, innerlijke zekerheid. Ik moest accepteren dat ook zaken die ik niet leuk vind deel uitmaken van het leven. In plaats van er tegen te vechten, leer de ik ze omarmen. Ook moeilijk heden, pijn, verdriet en angst mo gen er zijn. Ze komen in je leven maar je hebt altijd de keuze om slachtoffer te zijn of tegenslagen om te zetten in bewustwording en geestelijke groei. Dan verdiept het je leven." Marianne, die opgroeide in Amers foort en naar Schouwen-Duive- land kwam vanwege het werk van Marianne van den Haak, die in Zonnemaire woont met haar zestien jarige zoon en veertienjarige doch ter, hoopt dat het huidige Neder landse schoolsysteem wordt aange past. „Het is te eenzijdig gericht op edu catie, op hoe kinderen later in hun levensonderhoud kunnen voor zien. Op zich goed, maar het leert hen weinig over de levenskwali- Zaterdag 17 en zondag 18 december Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na tele fonische afspraak) PEN mini PEN Lite BEELDBELEVING Schutterijstraat 24, Vlissingen sprintphoto services Klokstraat 7, Goes Generat^n System Cameras Bij de nieuwe PEN-modellen staat onafhankelijkheid centraal. De kleine en compacte camera's beschikken over de snelste autofocus ter wereld* en bieden dezelfde kwaliteit als een spiegelreflex. En met de Full HD-filmfunctie, meer dan zeven creatieve opties en de vele verwisselbare objectieven zijn de mogelijkheden onbeperkt. WWW.OLYMPUS.nl/PEN PEN - SEE THINGS YOUR WAY. De Olympus PEN is o.a. verkrijgbaar bij: Tandartsen Schouwen-Duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54