Kadeweg wil bussluis behouden Klein Zweden is krooi 181 zeeland 3«S8lr; I Zoektocht naar elementen in regio HENGELSPORT JANPETER In nog geen vijfjaar tijd bouwde Zeeuwland ruim 200 huurap- partementen in Zierikzee. Met de officiële opening van Klein Zweden is hier vandaag voorlopig een einde aan gekomen. Gemeente draagt drie mille bij aan cameramuseum van Bob Noomen automondo vrijdag 16 december 2011 VERKEER Reactie op protest Zierikzee door Ton van den Nouweland zierikzee - De bussluis in de Kade- weg in Zierikzee ligt er niet voor niets. Het ding bevordert de ver keersveiligheid en de argumenten van de actiegroep Speelman zijn gemakkelijk te weerleggen. Dat meldt J. van Maanen in een brief namens vijf huishoudens aan de Kadeweg aan de gemeenteraad. De bussluis aan de rand van de Zierikzeese nieuwbouwwijk Noor derpolder is omstreden. Het bouw sel is aangelegd om de verkeersin tensiteit terug te brengen. Alleen fietsers, bussen en de brandweer kunnen het obstakel nemen. Afge lopen voorjaar liep een automobi liste uit Burgh-Haamstede verwon dingen op toen zij in de sluis reed. De auto raakte zwaar beschadigd. Huisarts Arie Speelman startte vo rige maand een protestactie. Vol gens hem is er al een tiental onge lukken gebeurd in de sluis en is het ding nauwelijks van invloed op de verkeersdrukte. Speelman hield een enquete waaruit blijkt dat 85 procent van de Noorderpol- derbewoners van de sluis af wil. Dat is tegen het zere been van de zierikzee - De Zierikzeese foto graaf Bob Noomen krijgt van de gemeente drieduizend euro subsi die voor het cameramuseum dat hij wil oprichten. Noomen gaat volgende week pra ten over het gebruik van een drie etages tellend pand in het cen trum van Zierikzee. In dat pand komen een fotostudio uit 1900, twee 'donkere kamers', een biblio theek en heel veel camera's. Samen met zijn echtgenote en winkelmedewerkster Marieke Bos zierikzee - Onder de vlag van Stad en Lande gaat een clubje mensen aan de slag om elementen op Schouwen-Duiveland in kaart te brengen. Dat kan variëren van makelaars op daken en andere ornamenten aan panden tot stoepranden, varkens- Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen... n u voorzien van alle benodigdheden! Hengelsport Janpeter - Schetdestraat 33 Vliss WONINGBOUW vijf huishoudens aan de Kadeweg. Namens hen maakt Van Maanen duidelijk dat van de tegenstanders niemand direct betrokken is en dus makkelijk oordelen heeft over de sluis. De vijf Kadewegbewoners zijn wel direct betrokken. Toen de sluis we gens werk aan de Sandströmweg twee maanden buiten gebruik was, hebben zij de drukte op de Kadeweg ondervonden. Bewoners van Noorderpolder hebben de Sandströmweg en bewoners van wijk De Lanen kunnen de Korte Blokweg gebruiken, vindt Van Maanen. De sluis is alleen hinder lijk voor sluipverkeer dat vanuit Noordgouwe naar De Val wil rij den en daar is de sluis ook precies voor bedoeld. Speelman zegt dat de sluis spoed- vervoer van zijn patiënten hin dert. Van Maanen antwoordt dat de huisarts dit niet met cijfers on derbouwt. Hij wijst de gemeente raad er bovendien op dat de prak tijk van Speelman binnen afzien bare tijd verhuist naar de nieuw bouw van Borrendamme. Van Maanen vindt daarom dat de raad bij haar besluit moet blijven en de sluis moet handhaven. richtte Noomen de stichting Ca meramuseum op. De stichting ver gaart geld en zoekt vrijwilligers, die suppoost en/of bestuurslid wil len worden. De gemeente vindt het museum 'een mooie aanvulling van het toe ristisch product' en waardevol als slecht-weervoorziening voor de toeristen. Het Nutsfonds Zierikzee en het Prins Bernhard Cultuurfonds dra gen ook bij aan het museum, even als enkele bedrijven. ...en ook in het centrum kwamen er ruime appartementen bij door de (ver)bouw van 't Nieuwe Vrije aan het Jannewekken. ff, lij' —UB» kotjes en wellen. Er is in voorgaan de jaren al het één en ander geïn ventariseerd, met name in de dorpskernen. Compleet is de lijst echter niet. Vooral in het buitenge bied valt nog een hoop te ontdek ken. In januari is het de bedoeling actief te starten. - Let opt De wintermaanden zijn 53 - Vlissingen - Tel: 0118-418313 Reageer op de stelling 'Zierikzee kan best zonder koopzondag' via www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse Behalve in Noorderpolder bouwde Zeeuwland de afgelopen jaren ook volop appartementen in de wijk Mal ta, zoals - hier op de foto - Valetta, een complex met 56 woningen. ...en in de Waterwijk aan dé zuid kant van Zierikzee bouwde de woningcorporatie de gebouwen Lagune (foto) en Waterlelie... e stonden er zelf ook van te kijken", geeft Antoine de Ceuster, direc teur van Zeeuwland, toe. „Op de open dag van Klein Zweden kwa men er ruim driehonderd mensen naar kantoor voor de maquette en andere informatie. Ongeveer een zelfde aantal meldde zich aan als belangstellende." Door de warme belangstelling durfde Zeeuwland het aan om de vier blokken van 86 woningen in één keer te bouwen. „De regel is dat je drie keer zoveel belangstel lenden als geplande woningen moet hebben." Geen probleem dus bij Klein Zweden. „Toch neem je een risico, omdat je met huurap- partementen geen garanties hebt, zoals je bij projecten met koopwo ningen wel afkunt dwingen." Vanmiddag opent De Ceuster offi cieel Klein Zweden. In combinatie met de onlangs vernieuwde Emil Sandströmweg vormt het jongste woningbouwproject van Zeeuw land een strak geheel. De Ceuster is er mee in z'n nopjes. „Die strak ke lijnen en het repeterende van vier identieke blokken maakt het mooi", vindt hij. Dat Klein Zweden getuige de vele aanmeldingen ook zo in de smaak viel bij potentiële kopers, heeft vol gens hem deels te maken met de onorthodoxe marketingcampagne. Het thema 'Zweden', ontleend aan het nabijgelegen voormalige Zweedse Rode Kruisziekenhuis, is fanatiek doorgevoerd. Zo dragen de gebouwen namen van de Zweedse koningen Olof, Haakon, Gustov en Birger en adverteerde Zeeuwland met Zweedse kreten als Jattefin (fantastisch). Behalve een gelikte commercieel getinte manier van campagne voe ren en een volgens De Ceuster gunstige plek, voorziet Klein Zwe den vooral in de behoefte aan com fortabele, ruime appartementen. „Sinds de jaren negentig zagen we de ontgroening en de vergrijzing ■vore! Tel. 0113 275757 www.automondo.nl/saab aankomen. Daar hebben we ofl tijd op geanticipeerd." Vooral de laatste vijf jaar werd hel ene na het andere appartementen! gebouw opgeleverd. Victoria en Va letta verrezen in Malta; in de Wa terwijk bouwde Zeeuwland Lagu ne en Waterlelie. Met de transfor matie van 't Nieuwe Vrije in de binnenstad en de oplevering van Klein Zweden in Noorderpolder komt de teller op ruim tweehon derd nieuwe appartementen. Het zijn voorlopig ook de laatste appartementengebouwen. In de plannen voor de komende vijfjaar komen, op de vernieuwing van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede na, vrijwel al leen 'grondgebonden' woningen voor. Rijtjeshuizen en twee-on- der-eenkapwoningen dus. Dat Zeeuwland voor de komende periode geen flats meer bouwt, be tekent niet dat het nooit meer ge beurt, tekent De Ceuster aan. „Uit de woningmarktanalyse die we sa men met de gemeente Schou wen-Duiveland hebben opgesteld, blijkt dat er in Burgh-Haamstede en Zierikzee nog een - geringe vraag blijft bestaan naar huurap- partementen." Door het verloop in de nieuwe complexen, wordt een deel van die toekomstige be hoefte voorzien. „Verder blijven we de vraag naar appartementen goed volgen", belooft De Ceuster. Overigens zijn het lang niet alleen Schouwen-Duivelanders op leef tijd die de afgelopen jaren een nieuw appartement hebben be trokken. Ruim een derde van de nieuwe bewoners van Klein Zwe den komt van buiten Schou wen-Duiveland. „Daarvan komer de meesten uit de regio Rijn mond, maar er zijn ook menser uit Amsterdam, Hengelo en zelf' Curaqao verhuisd." En ook al zijn de meeste bewonen vijftigers en zestigers, Klein Zwe den kent ook jonge bewoners. „Dt jongste bewoners zijn 23. In bouw Haakon worden zelf vijf var de zeven woningen op de middel ste verdieping bewoond door jon geren." Wij verhuizen op 20 december. Ons nieuwe adres: Pearyweg 19, Goes. MEEST GELEZEW Zierikzeese gaat lesgeven in Kenia Jeugdbende vernielde duif op graf Afsluitingen Kraaijensteinweg UW MENING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52