Zeeland PZCI 17 'aterlooptracé toch haalbare kaart Volle bak bij kerstfair op Wijnhoeve Wennen aan wietpas tot mei Zwak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Rondweg Provincie bevestigt nogmaals toezegging budget 2,6 miljoen euro almanak Klein Zweden vormt kroon op jarenlange appartementenbouw vrijdag 16 december 2011 'In ieder mens schuilt een hoger zelf Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Het Waterlooptra- cé rond Scharendijke lijkt er toch te komen. De weg kan worden aangelegd binnen het budget dat de provincie Zeeland beschikbaar stelt. Dat maakte wethouder Wim Stouten gisteren bekend. Stouten was door de gemeente raad naar de provincie gestuurd. De raad wilde zeker weten dat de provincie eerdere toezeggingen om 2,6 miljoen euro beschikbaar te stellen zou nakomen. Dat heeft de gedeputeerde nogmaals beves tigd. „De aanhouder wint", zegt voorzitter Herman Bomer van de dorpsraad Scharendijke. „We zijn hier heel blij mee. Nu alleen nog van die rode stroken af." Daarmee doelt Bomer op de fïetssuggestie- stroken die nu op de weg getekend zijn. Volgens Bomer geen goede zaak omdat de weg juist was be doeld om het langzame verkeer te scheiden van het autoverkeer. Hij vreest dat de verkeersveiligheid in het geding komt nu fietsen tóch worden toegelaten op de weg. De CDA-fractie kondigde hierover eerder al een motie aan. Deze frac tie wil ook het langzame verkeer scheiden van het autoverkeer. Dat het Waterlooptracé er toch gaat komen is vooral te danken aan de vasthoudendheid van de dorpsraad Scharendijke. De dorps raad wilde graag een rondweg die wat verder van het dorp afligt. De provincie (die de weg aanlegt) koos voor de goedkoopste variant, dicht bij het dorp. Zowel het vorig college van B en W als het huidige college sloten zich hierbij aan. Een waterlooptracé zou te duur wor den. De dorpsraad legde zich daar niet bij neer. Er kwam een bus tour om de statenleden te informe-, ren, er is ingesproken tijdens sta ten- en raadsbijeenkomsten en het was voorzitter Herman Bomer die de raadsleden attendeerde op gro te fouten in de berekening van de meerkosten. Toen vervolgens het mmmmmtsmmiMmm IMWlMlMIIBIiJa— CDA uit de nieuwe berekening nogmaals een fout haalde van een ton waren de meerkosten geen struikelblok meer. Voor de weg wordt aangelegd moet nog wel overleg komen met het water schap. De nieuwe route volgt deels een waterschapsweg. Bestuurder Sophie van 't Westeinde verwacht geen onoverkomelijke problemen. „Maar we moeten wel zorgen dat waterschapszaken geregeld wor den." Dan gaat het om bijvoor beeld afwatering van grond. door Luc Oggel oor Esme Soesman REISCHOR - Volle bak bij de aftrap isteren van de eerste kerstfair in roeflokaal de Zeeuwse Zilte Zalig- eden op Wijnhoeve De Kleine chorre in Dreischor. Jegentien bedrijven van Schou- /en-Duiveland presenteren daar wee dagen lang hun waren. Behal- een plek waar je uitgebreid en ivarieerd kerstinkopen kunt oen, is de fair ook een bijzonder effen van mensen die in deze re- io werken. Zij winkelen op de weedaagse fair hun eigen kerst pakket bij elkaar. Tweehonderdvijftig personeelsle den van vijftien bedrijven en orga nisaties uit de regio hebben, bij wijze van kerstcadeau, een sok met munten van hun werkgever gekregen om op de kerstfair te spenderen. De bedragen lopen uit een van 35 tot 100 euro. Met dat geld kun je vele kanten op. Van een stukje vlees van boer derij Boot tot mooi ingepakt lek kers van de Nieuwerkerkse bakker Ten Hove of fruitpakketten van Pieper. Maar ook is allerhande moois en nuttigs te koop van be drijven als Ankie Kadoshop, 't Ouwe Pakuus en warenhuis Goud zwaard. De deelnemende bedrij ven komen van heel Schou- wen-Duiveland. Wie een muntje uit zijn kerstsok overhoudt, kan dit doneren aan de Stichting Vakantiehuis Thuredriht, die drie vakantiehuizen in Renes- se beschikbaar stelt voor zieke kin deren en hun familieleden. „Dit is een leuke manier om de economie op het eiland in stand te houden en te stimuleren", zegt Johan van de Velde van Wijnhoeve De Klei ne Schorre over de opzet van de kerstmarkt. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft het initiatief vorig jaar gelanceerd. Ambtenaren mochten voor een bepaald bedrag een kerst geschenk uitzoeken bij verschillen de bedrijven op het eiland. Het zijn de plaatselijke bedrijven zelf die dat idee vervolgens hebben op gepikt en besloten hebben zelf de schouders onder de organisatie te zetten. Die onderlinge samenwerking be valt goed, ervaart Van de Velde. „Het zijn heel verschillende bedrij ven, maar dat is ook juist het leuke hiervan. Dat gaat goed. We heb ben hier bijvoorbeeld ook met z'n allen de ruimte versierd." Dat is dit keer het proeflokaal van de wijnboerderij. „Het is eigenlijk een soort test jaar op deze locatie. Maar je ziet: het is nu al te klein." De drukte in de middaguren maak te de fair overigens tot feestje op zich. Schuifelende mensen, ont moetingen en de mogelijkheid om aan de bar verder te kletsen. Niet alleen werknemers van de vijftien bedrijven die voor dit per soonlijke kerstpakket hebben geko zen lopen rond. Ook andere be langstellenden zijn welkom. De kerstfair in Dreischor is van daag nogmaals geopend, van 15.00 tot 21.00 uur. GOES - De wietpas voor coffees hops in de zuidelijke provincies wordt weliswaar per 1 januari inge voerd, maar er zal pas per mei op worden gecontroleerd. Dat heeft minister Opstelten van Veiligheid en Justitie gisteren in een brief aan de Tweede Kamer geschreven. Hij heeft daartoe besloten na overleg met de 'coffeeshopburgemeesters', onder wie die van Goes, Vlissin- gen en Terneuzen. De burgemees ters voorzagen de nodige proble men met het nieuwe beleid, voor al op het gebied van handhaving. Gemeenten met coffeeshops en coffeeshophouders krijgen nu dus langer de tijd om voorbereidingen te treffen en eraan te wennen. In zet van de burgemeesters was ove rigens om het beleid pas op 1 juli in te voeren. Opstelten heeft de ge meenten toegezegd dat wanneer op basis van een reëel plan van aan pak blijkt dat er meer politie nodig is, die er ook komt. Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar is maar wat trots op zijn vrouw. Vooral haar stoere ka rakter en uiterlijk trekt hem aan. Hij glimt van trots als ze samen op de motor stappen of als zij haar hand niet omdraait voor het verversen van olie of het hanteren van de bijl om haardhout te kloven. Groot was dan ook zijn schrik toen hij ontdekte dat zijn vrouw een nieu we hobby had gevonden. Een hobby die haar stoere imago geen goed zou doen. Op een dag vond hij haar zit tend op de bank terwijl ze kerstbal len aan het breien was. Oké, hij wil de dan wel accepteren dat zijn vrouw aan het breien was, maar of ze alsjeblieft dan wél de gordijnen dicht wou doen. let was gezellig druk aan het begin van de middag bij de kerstfair in het proeflokaal van de wijnhoeve foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51