Zeeland PZC Kinderopvang wil scholen overnemen Zestig mille voor maatschappelijke opvang Zwak BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 Uit volle borst het Wilhelmus zingen in Goes almanak De Katse Kerk viert de gemeenschapszin van het dorp 'In ieder mens schuilt een hoger zelf Vrijdag 16 december 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl «BjgaMra»giMMB3ia8eaaagBB8ai3saiij&^^ IN ililï Mli il railillllMIIM—III—MilHIIIIIIMillBIIHIIIIillHI'H i iln'lliliilil1 llli ONDERZOEK Borsele en Kibeo onderzoeken mogelijkheden bestuurlijke fusie met openbaar onderwijs door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Kinderopvang Ki beo en het openbaar onderwijs in de gemeente Borsele gaan moge lijk bestuurlijk samen. Als deze bestuurlijke fusie door gaat, vallen de openbare scholen in Borsele onder de bestuurlijke verantwoordelijkheid van een kin deropvangorganisatie. Dat is een primeur in Zeeland. Als Kibeo het openbaar onderwijs overneemt van de gemeente Borse le, is sprake van een doorgaande leerlijn, een grote wens van Kibeo. Kinderen van o tot 12 jaar vallen dan onder één organisatie voor wat betreft kinder-, voor-, tussen- en naschoolse opvang en het regu liere openbaar onderwijs. Een extern bureau onderzoekt of deze bestuurlijke fusie een haalba re kaart is. De gemeente Borsele en Kibeo willen volgens wethou der Marga Vermue onder meer we ten wat de financiële consequen ties zijn en welke kwaliteitsslag bei de organisaties kunnen maken. „We staan nog aan het begin van een mogelijk traject", zegt Vermue voorzichtig. Het openbaar onderwijs valt nu nog onder de bestuurlijke verant woordelijkheid van de gemeente Borsele. Zoals in veel andere ge meenten al het geval is, wil ook Borsele het openbaar onderwijs gaan verzelfstandigen. Dat maakt ook de komende discussie over de toekomst van het hele onderwijs in de gemeente Borsele een stuk zuiverder. De gemeente voerde eerder ver kennende gesprekken met andere onderwijsorganisaties als de Alpha Scholengroep, de Prismascholen en de Stichting Katholiek Onder wijs Borsele (SKOB). Deze gesprek ken liepen op niets uit, omdat de ze organisaties willen vasthouden aan hun eigen identiteit en voorals nog geen aanleiding zien samen te werken. Vermue vindt dat jam mer. „Een onderwijsbestuur met verschillende poten, zoals in Ven- ray met het katholiek en openbaar onderwijs, is een ultieme wens van mij." Borsele sprak ook met Nobego, de openbaar onderwijsorganisatie voor Goes en Noord-Beveland. „Nobego wilde heel graag samen, maar deze organisatie opereert bui ten de grenzen van Borsele. Deze deur houden we wel open, als blijkt dat de samenwerking met Ki beo niet de voordelen oplevert, die wij verwachten." GOES - Als een op elkaar ingespeeld koor zon gen zestien nieuwe Nederlanders in het oude stadhuis aan de Grote Markt gistermiddag uit volle borst het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Gisteren was het Landelijke Naturalisatiedag en Goes gaf daar een offici eel tintje aan. In totaal werden 33 Goesenaren dit jaar genaturaliseerd. Andere gemeenten op de Bevelanden en Tholen hielden geen aparte ceremonie, maar hebben het jaar door naturalisaties. Tholen telde in 2011 15 nieu we Nederlanders, Reimerswaal 9, Kapelle 9 en Borsele 7. Noord-Beveland was niet kennelijk niet zo populair, want deze gemeente verwel komde geen enkele nieuwe Nederlander. www.pzc.nl/video foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes stelt een malig 57.000 euro beschikbaar voor de instandhouding van het voorzieningenniveau voor maat schappelijke opvang in 2012. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. B en W komen daarmee tegemoet aan een oproep van het College Zorg en Welzijn (CZW, een ge meenschappelijke regeling van de Zeeuwse gemeenten en de provin cie) om het tekort van zes ton van het Zeeuws Kompas gezamenlijk te dekken. Het Zeeuws Kompas gaat over maatschappelijke opvang en geestelijke gezondheidszorg, waaronder de zorg voor drugsver slaafden en vrouwenopvang. Het tekort is ontstaan door enerzijds kortingen op de rijksuitkeringen en anderzijds door het overheve len van de financiering van Vlissin- gen en Terneuzen naar het CZW. Er wordt een traject in gang gezet om tot nieuw beleid voor het Zeeuws Kompas te komen, maar daarop vooruitlopend wordt aan gemeenten gevraagd het tekort eenmalig te dekken, zodat de be staande voorzieningen in elk geval in het overgangsjaar 2012 nog in stand kunnen worden gehouden. Goes gaat daar dus in mee. De Zierikzeeënaar is maar wat trots op zijn vrouw. Vooral haar stoere ka rakter en uiterlijk trekt hem aan. Hij glimt van trots als ze samen op de motor stappen of als zij haar hand niet omdraait voor het verversen van olie of het hanteren van de bijl om haardhout te kloven. Groot was dan ook zijn schrik toen hij ontdekte dat zijn vrouw een nieu we hobby had gevonden. Een hobby die haar stoere imago geen goed zou doen. Op een dag vond hij haar zittend op de bank terwijl ze kerstballen aan het breien was. Oké, hij wilde dan wel accepteren dat zijn vrouw aan het breien was, maar of ze alsjeblieft dan wél de gordijnen dicht wou doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41