321 sport Lars Boom ongetraind Veel animo voor Aagtekerkerun Drie toptrainers bij werpdinic KPN Marathon Cup in Breda VELDRIJDEN De Belgen zijn bang voor hemmaar Lars Boom ziet zich tijdens de komende veldritten niet als bedreiging voor hen. Hij heeft niet eens in het veld getraind. Amateur Van der Voort op bezoek Van Dam favoriet bij NK jeugd Emergotoernooi zondag in Vlissingen Westerweele aan de slag in Colijnsplaat Van der Meet klaar in Zuid-Amerika Val breekt Mesu op in slotfase marathon vrijdag 16 december 2011 swb Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.ni/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Meer dan vierhonderd hardlopers wagen zich aan de twaalfde Aagtekerkerun. De lange afstand (13,5 kilometer) is bij de voorinschrijvers drie keer zo populair als de korte (7 kilometer). Er kan op zaterdag ook nog ingeschreven worden vanaf 12.00 uur. De start van de wedstrijd is om 13.55 uur in de Agathastraat. Het parkoersrecord is sinds 2008 in handen van Michel Schrier. De Vlissinger finishte toen in 44.45 minuten. De snelste vrouw op het traject over asfalt, duinpaden en zandstrand was Marlies Jongerius (Burgh-Haamstede) in 2009. Haar eindtijd was 52.11. Voor de werpclinic van Splash Atletics in Vlissin- gen zijn zoveel aanmeldingen binnengekomen (31), dat er naast Goesenaar Erwin Simpelaar twee andere trainers zijn aangetrokken. Het gaat om de 41-jarige Jacqueline Goormachtigh, die in het verleden tien keer Nederlands kampioen dis cuswerpen werd en eenmaal de nationale titel greep bij het kogelstoten. Daarnaast komt ook de 22-jarige Melissa Boekelman (foto) naar de Vrij- burgbaan. Zij kwalificeerde zich dit jaar net niet voor het WK. In 2012 hoopt ze zich te kwalifice ren voor het WK indoor, EK outdoor en de Olympische Spelen. De clinic duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Op de schaatsbaan van Breda is de tiende wed strijd voor de KPN Marathon Cup. Voor de diver se Zeeuwse rijders is dit min of meer een thuis wedstrijd. Bij de Top Divisie (vertrek om 20.30 uur, 125 rondes) start Erwin Mesu (foto). De Mid delburg mag rijden in een wit pak. Normaliter schaatst daar de leider in het jongerenklasse- ment in, maar Crispijn Ariëns is ook leider in het algemeen klassement. De-nummer twee bij de jongeren, Mesu, mag daardoor in het erete- nue rijden. In de Eerste Divisie (18.00 uur, 100 rondes) komen Niels Mesu en Ant- wan Tolhoek uit. Mesu won in deze klasse al de wedstrijd in Eindhoven en Tilburg. Hij voelt zich dus prettig op Brabantse banen. door Ad Pertijs DEN HAAG - De Nederlanders cros sers heersen deze winter bij de vrouwen, de beloften (onder 23 jaar) en de junioren (onder 18 jaar). Als zondag op de Citadel van Namen de vijfde wereldbekercross van het seizoen wordt gereden, kan bondscoach Johan Lammetts ook bij de elite eindelijk op volle oorlogssterkte het veld in trekken. Lars Boom begint in Wallonië aan de eerste van zes veldritten die hij deze winter gaat afwerken. Hoewel de bijna 26-jarige Braban der keer op keer aangeeft dat het crossen voor hém niet meer is dan een veredelde training, kijken de Vlamingen al weken uit naar de komst van 'D'n Boom'. Naast we reldkampioen Zdenek Stybar is hij nog altijd de enige buitenlander voor wie de Belgen bang zijn. Een jaar geleden bijvoorbeeld maakte de Raborenner grote indruk in de wereldbekerwedstrijd van Zolder, waar hij alles op een hoop reed. Vanuit Spanje, waar de Nederlan der gisteren een trainingskamp met de wegploeg afsloot, liet Boom weten dat er dit keer veel minder van hem verwacht mag worden. „Maar dat ik heb ik al zo vaak proberen uit te leggen", zei hij zuchtend. „Ik ben nu minder goed dan vorig jaar rond deze tijd." Een jaar geleden wilde hij nog minstens een grote cross winnen. Wat hem lukte in Zolder. „Deze winter heb ik geen specifieke doe len. Mijn enige piek ligt in het voorjaar, in de klassiekers. Daar moet ik goed zijn." De Raborenner trainde de afgelo pen week daarom alleen maar op de weg. Ook vandaag en morgen heeft hij geen crosstraining inge pland. „Alleen maar rusten." Boom keert terug in het veld op het moment dat de vele regen een volgende fase van het seizoen in luidt. „We gaan nu andere wed strijden zien", weet oud-wereld kampioen Adrie van der Poel. „Geen andere namen, maar waar schijnlijk wel mooiere wedstrij den." De twee grootste Nederlandse crossers van dit moment bereid- ZATERDAG Hoofdklasse B: RWH-Kloetinge, Heer- jansdam-Excelsior Maassluis, LRC-Zwalu- wen, Nieuw Lekkerland-Achilles Veen, Scheveningen-ASWH. Eerste klasse C: Al- blasserdam-Roda Boys/Bom melerwaard (13.30 uur), De Zwerver-WGZ, Zaam- slag-Rijsoord. Tweede klasse E: Bruse Boys-Dinteloord, Zwaluwe-DFS. Derde klasse B: WHS-Noad'67. Vierde klasse A: Colijnsplaatse Boys- Apollo'69. Vierde klasse B: SPS-Halsteren. Districtsbeker: Hoek-Terheijden, MZC'11-Jeka. Vriendschappelijk: Terneuzense Boys- Tholense Boys. Vrouwen. Tweede klasse B: Zwervers-IJ- zendijke. Lars Boom, hier in actie eind 2010, den zich de afgelopen week opval lend genoeg in de zon voor op de komende natte wereldbekercross. Jeugd. A-junioren. Vierde divisie C: Kloetinge-Spijkenisse. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. ZONDAG Vierde klasse A: Hulsterloo-Breskens (14.30 uur). Districtsbeker: Jong Ambon-lnternos, Biervliet-Patrijzen, RCS-Jeka 2. De darters van DC Ambiance uit Sint-Jansteen nemen het in de hoofdklasse - het hoogste ni veau in Nederland - op tegen café De Schot, het team waarin onder anderen Vincent van der Voort (foto) en Michael van Gerwen spelen. De Zeeuws-Vlaamse darters staan op de ranglijst twee punten boven de opponent uit Zaandam. Het toernooi in café Ambiance begint morgen middag om 13.00 uur. Jens van Dam is de absolute favoriet voor de Ne derlandse titel driebanden groot bij de jeugd. Het toernooi wordt georganiseerd door de Stich ting Best en vindt plaats in Hotel Dallinga in Sluiskil. Zes deelnemers gaan strijden om de hoogste eer, van wie er vier officieel werden aangemeld. Twee Zeeuwse biljarters kregen een wildcard van de organisatie. De deelnemers naast Jens van Dam (Sas van Gent) zijn titelverdediger Ray- mon Groot uit Hoogwoud, Jordi de Kruyf uit Hoogeveen, Brian Bakkers uit Hoeven, Joey de Kok uit Lewedorp en Mi chael Vink uit Groede. Eddie van Goethem is wedstrijdleider. De wed strijden zijn zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur. MIDDELBURG In sporthal Baskensburg in Vlissin gen wordt zondag voor de achttien de keer het Emergo Zaalvoetbal toernooi gehouden. Er is dit jaar voor het eerst gekozen voor een prestatieve en recreatieve poule. Favoriet voor de eindzege is Groene Ster, dat uitkomt in de ere divisie. Andere kanshebbers zijn Engiplast/Uiterton en Tympaan. De finale is om 16.00 uur en duurt twintig minuten. MIDDELBURG Colijnsplaatse Boys heeft een op volger gevonden voor de aan het eind van dit seizoen vertrekkende trainer Marcel van Duin. Kees Wes terweele, als speler jarenlang het boegbeeld van RCS, maakt bij de za terdag-vierdeklasser zijn debuut als hoofdtrainer. Bij zaterdag-tweedeklasser Se- rooskerke wordt het contract van trainer Eddy Kiesenberg niet ver lengd. De ploeg staat in zijn eerste seizoen na dertien duels twaalfde met elf punten. SANTIAGO Tennisster Angelique van der Meet is in de tweede ronde van de chal lenger van de Chileense hoofdstad Santiago uitgeschakeld. De speel ster uit 's-Heer Abtskerke verloor van de Argentijnse Mailen Auroux: 6-16-4. Voor de twintigjarige Bevelandse zit haar reis naar Zuid-Amerika er daarmee op. Ze deed mee aan drie 25.000 dollartoernooien en haalde twee keer de tweede ronde. BIDDINGHUIZEN Schaatser Erwin Mesu is gisteren tijdens de eerste marathonwed strijd in de Super Prestige als ne gentiende geëindigd. Op Flevonice, het buitenparkoers bij Biddinghui zen, maakte de Middelburg deel uit van de kopgroep van negentien man die twee minuten voorsprong pakte op de rest. Nog voor er om de prijzen kon worden gesprint kwam de Walchenaar ten val, waar na hij meteen kansloos was voor een goed eindresultaat. Gary Hekman won de wedstrijd. urr p- BADMINTON Rome. Vrouwen. Halve finale: Yao Jie-Anastasia Prokopenko (Rus) 21-18 21-10. BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Korenbeurs/Scheldeoord-The Friends/ BSM 4-4: André Karelse-John van Rooy 35-31, 63; Jan Westdorp-Ad van Agtmaal 35-27, 70; Alfred v.d. Dries-Piet Slokkers 18-30, 53; Rinus Rijk-Ad Batten 20-30, 66. GOLF Girona (Spa). Europese Tour, finale Quali fying School. Eindstand na zes ronden: 1. Dixon (Eng) 407 slagen (-21), 2. Hutsby (Eng) 408, 3. Sulli van (Eng) 409, 24. o.a. Saxton, Besseling 420, 30. onder anderen Lafeber, Sluiter, Remkes 421. Bijzonderheid: de vijf Nederlanders winnen speelkaart voor Europese Tour in 2012. SCHAATSEN Biddinghuizen. Superprestige, eerste wed strijd. Mannen: (70 kilometer): 1. Hekman, 2. Uit hoven, 3. Huisman, 4. Hadders, 5. Aerts; 19. Erwin Mesu. Tijdrit (4,5 kilometer): 1. Douwe de Vries 6.36, 2. Juffermans 6.38, 3. Hadders 6.42. Vrouwen (50 kilometer): 1. Last-Kijk in de Vegte, 2. Van der Wal, 3. Ter Haar. Tijdrit (4,5 kilometer): 1. Reitsma 7.24, 2. Soemanta 7.31, 3. Last-Kijk in de Vegte 7.36. Thialf. Langebaanwedstrijden. Mannen. 500 meter en 1500 meter. Adriaan Provoost (Domburg) 44,27 en 2.09,91. Antho ny Janse (Yerseke) 40,29 en 2.05,77. Antwan Tolhoek (Yerseke) 41,56 en 2.02,37. Vrouwen. 3000 meter: Nicole Geelhoed (Zoutelande) 4.30,00 (persoonlijk record).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32